Renatecka Renatecka komentáře u knih

Dětí se nevzdám Dětí se nevzdám Soheir Khashoggi

Och. Tak tahle knížka těžce zavání otřepaným románem pro ženy, který opravdu nemusím. Měla jsem pocit, že autorka snad ani nemá o tématu únosu dětí do islámských zemí páru a napsala tuto knihu hlavně proto, že to je vděčné a populární téma, na které bylo napsáno už opravdu hodně knih (a zjevně i lepších než je tato). Román je spíš postavený na vztazích (a to bohužel dokazuje i fakt, že se v knize útržkovitě objevují pasáže s popisem soukromého milostného života Dininých kamarádek - to mi v ději přišlo trochu nasílu natlačené :( Konec vyloženě jak z pohádky. Už tam chybělo opravdu jen "... a žili spolu šťastně až do smrti" Jediné plus je snad to, že se kniha dobře četla - taková oddychovka.

03.03.2016 2 z 5

Nikde v Africe Nikde v Africe Stefanie Zweig

Kniha dobrá, ale stále z ním mám takový divný pocit. Občas jsem se v textu ztrácela, většinou u popisných částí - přečetla jsem např. tři odstavce a musela jsem se po chvíli vrátit, protože jsem vlastně nevěděla o čem byly. Upřímně mi byla nesympatická matka (Jettel) - připadla mi trochu "dámička". Neustále měla v životě kolem sebe sluhy, které veškeré práce každodeního života vykonávali za ni. Když v Africe porodila 2. díte (Maxe), tak měla chůvu (aju) a přitom mi připadla stále taková nespokojená.

22.02.2016 3 z 5

Brenda Veliká Brenda Veliká C. D. Payne

Oddychovka. Neurazí, nenadchne :-)

13.02.2016 3 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Moc smutna kniha. Male deti by nemely umirat ani poznavat takove zakerne nemoci ☹.

08.02.2016 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Ameneh Bahramí

Skvělé čtení, knihu vřele doporučuji. Trochu mě i mrzí, že se na poslední chvíli Ameneh rozhodla toho spratka ušetřit a neoslepila ho. Byl to její cíl od kterého upustila, ten zmetek stejně svědomí nikdy zpytovat nebude, protože takoví lidé žádné svědomí nemají. Neskutečně mě irituje, že žena má v islámských zemích poloviční cenu než muž. Předpotopní, šovinistický, neskutečně omezený názor!

01.02.2016 5 z 5

Muchachas (mučačas) 1 Muchachas (mučačas) 1 Katherine Pancol

Jsem na rozpacích. Toto je už 2. knížka, kterou jsem od autorky Pancolové nedočetla do konce. Zklamání. Čekala jsem od této knížky víc, je opravdu spousta lepších knih k tématice domácího násilí. Občas dost zmatečné texty, nečetla se mi dobře, ztrácela jsem se v postavách apod.

29.01.2016 2 z 5

Jizvy na duši Jizvy na duši Sameen Ali

Úžasná knížka, smutný příběh, ale s dobrým koncem!! :-) Matka evidentně narušená a velmi zlá osoba. Nejvíc mě píchlo u srdce, když po narození Azmiera začala bít a týrat i jeho. Jinak - Islámské zvyky asi nikdy nepochopím.

22.01.2016 5 z 5

Majáda, dcera Iráku Majáda, dcera Iráku Jean Sasson

Bezvadná kniha. Zprvu jsem měla obavu, že bude suchopárně popisováno autorčino věznění a mučení během celé knihy, ale naštěstí tomu tak nebylo. V knize jsou různé příběhy a poznatky z Majádina života apod. Doporučuji k přečtení.

15.01.2016 5 z 5

...a muž ti vládnout bude ...a muž ti vládnout bude Milena Tomešová

Strašně smutná knížka :-( 1. část mě upřímně jaksi nechytla - takový klasický deníček týrané ženy, který se dá očekávat v každé druhé knize, klasické fráze. Zato ale v 2. části se mi líbilo, že se k situaci s odstupem 13ti let po smrti hlavní hrdinky vyjadřovalo její okolí. Matka hlavní hrdinky byla alibistický srab, její sestra pokrytecký nepřející ubožák. Příběh je z devadesátých let 20. století a pevně věřím, že v současné době se problematice týrání a domácího násilí věnuje větší prevence a péče, než jakou prováděli státní úředníci a policisté v této knížce!

04.01.2016 4 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Čteníhodná oddychovka :-)

03.01.2016 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Kniha se velmi dobře čte, úžasný děj, realistický a vcelku na to všechno, čím si autorka musela v dětství projít, dobrý konec :) Skvělá knížka, doporučuji.

26.12.2015 5 z 5

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Výborné dílo. Poutavě psáno, dobře se čte.

17.12.2015 5 z 5

Ukradený život Ukradený život Renée Villancher

Přečteno za 1 den. Příběh a téma skvělé, podání ovšem trochu strohé, celý život rozvedený pouze na nějakých 145 stran - přijde mi to málo. Každopádně knihu k přečtení doporučuji.

18.11.2015 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Dle mého názoru slabší dílo, než např. Osvícení. U Řbitova zvířátek jsem se tolik nebála, trochu zbytečně zdlouhavé, ale dočetla jsem do konce ...

18.11.2015 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Na můj vkus trochu naivní čtení, ale knihu jsem dočetla do konce. Přiznám se, že v dětství mě tato knížka úplně minula (asi jsem zrovna chyběla, když se probírala :-) )

29.10.2015 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Výborná kniha! Druhá polovina je trochu ještě - řekla bych - horší žánr než horror. Popis, jak pálili těla v jamách a dělal jim problém tuk, který nechali odtékat strouhou jinam a pak jej nabírali a těla s ním ještě polévali - dost nechutné ://

26.10.2015 5 z 5

Pevnost mého mládí Pevnost mého mládí Hans-Georg Noack

Vcelku dobré čtení, ale některé pasáže jsem přeskakovala. Konec - jak jedna milostná událost v Terezíně ovlivnila život hlavní hrdinky i v příštích letech - mě upoutal.

14.10.2015 3 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Výborná knížka, psaná trochu drsnějším "vojenským" stylem ;-) . První třetina byla vcelku nudná, užuž jsem ji chtěla odložit nedočtenou, ale v 2. části, jak se hrdina dostal na misi do Afghánistánu už to bylo zajímavější. V podstatě jsem poslední dvě třetiny knihy pak dočetla během jednoho dne. Doporučuji.

05.10.2015 4 z 5

Nějaká vzdálená země Nějaká vzdálená země Ruth Boswell

Výborné vylíčení tehdejší doby.

27.09.2015 5 z 5

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

Dle mého názoru mnohem slabší než 1. díl. Bohužel jsem kniho nedočetla do konce.

16.09.2015 2 z 5