RenataP RenataP komentáře u knih

Můj otec byl MIB Můj otec byl MIB Jan van Helsing (p)

Závěr je pro mne ten, že bych si nepřála, aby se i jen část této knihy potvrdila. V některých oblastech bych nechtěla potvrzení ani pídě… protože kdyby k tomu došlo, patrně by velká část lidstva samou hrůzou zešílela. Naprosto obrácené dějiny tak, jak je známe. Ale kdoví, co je v zákulisí nám předkládaných dějin. Rozsáhlá, podrobná, naprosto bezvadná kniha!

25.11.2019

Christina: Dvojčata zrozená jako světlo Christina: Dvojčata zrozená jako světlo Bernadette von Dreien

Dvě roviny knihy jsem vnímala: mateřskou a hluboce duchovní. Obě se prolínaly a také zanechávaly v různé intenzitě emocionální příchuť i dlouho po přečtení. Krásný příběh mateřství, lásky, a jasnovidné dívky, která přináší informace, jež stojí za zamyšlení.

Magické dimenze Magické dimenze Lightstar

Možná je to těmi aktivátory, možná naladěním, které autorka má a rozhodně stojí za to si ji najít na youtube a na jejích stránkách. Sympatická žena s klidným hlasem. Ale tyhle karty jsou opravdu něčím jiné, silnější, přitom stále zůstávají v rovině pouhé inspirace. Ale učinila jsem tu zkušenost, že trefily neskutečně do černého! Neskutečně!

Andělská inspirace Andělská inspirace Kim Dreyer

Pomohou nám nejen s různým uvědoměním si současnosti, ale také s problémy, se kterými se obracíme na klasické karty. Jak najít své sebevědomí, jak zlepšit zdraví, pracovní oblast, jak zapracovat na lásce. Karty dokážou nahlédnout i do duše druhých lidí a andělské energie umí najít mezi vámi soulad.

Mystická moudrost Mystická moudrost Gaye Guthrie

Jedny z nejkrásnějších kartiček, ať už vizuálně, tak i významově. Na malou plochu se vešla celá paleta pocitů, návrhů, řešení a faktů – stačí jen vybírat. A intuice vede neomylně. Často mne karty překvapovaly, často vůbec… často jsem se usmívala, často zvedala udiveně obočí. Jsou silné a FUNGUJÍ! A JSOU KRÁSNÉ.

22.10.2019

Kouzelné časy Kouzelné časy Jody Bergsma

Stručné, jasné, podařené. Krásné obrázky jsou vílí, éterické – určitě osloví „vílí ženy“… a větičky pod obrázky přímo na kartě jsou dokonale vystihují a pro základní uvědomění stačí. A že tedy umí sáhnout přesně do duše.

22.10.2019

Cesta duše Cesta duše Cheryl Lee Harnish

Nádherné a naprosto jiné karty. S fraktály jsem se tady seznámila poprvé v nehybné podobě. Faktem je, že působí, ale musíte na ně mít dost klidu a pro mě to znamená umět si je rozpohybovat ve své hlavě. A pak promlouvají obrazy. Ale když nemáte chuť nebo prostor pro podobné meditativní stavy, karty jsou parádní i prostou informací a textem. Fungují tak i jako klasické výkladové karty.

24.09.2019

Velká chyba Velká chyba Maria Adolfsson

Mě připadala skvělá právě tou rozvleklostí, doslova jsem si u ní lenošila na těle i na duši. Až natolik, že zas naopak bych pokritizovala příliš velký spád ke konci, kterého mi bylo trochu líto. Já tolik chtěla lenošit u ústřic, česnekového másla, vína a dočkat se třeba dalších oustřiček.
Takže za mě náladovka, pohodovka.
Skvělá atmosféra, Doggerland je místo, které skutečně nebudete chtít opustit.

05.08.2019

Chrysalis Tarot - kniha a 78 karet Chrysalis Tarot - kniha a 78 karet Toney Brooks

Chrysalis tarot poskytuje nevšední pohled do tarotových karet, trošku historický, trošku poetický, trošku mýtický a pohádkový. Každý si v té záplavě fialové, zelené a zlaté barvě najde to svoje. Celkově působí karty jako umělecké dílo, s pocitem, že se díváte na něco tak důvěrně známého, ale ztělesněného jiným umělcem, jinýma očima. Velmi hezké zpracování.

18.07.2019

Karty posvátné síly Karty posvátné síly Anna Stark

Karty mají obdivuhodnou schopnost dostat se vám pod kůži. Vytrhnout problém i s kořínkem, a tak první, co o nich můžu po pár desítkách výkladech říct – na nic se jich neptejte, nejste-li připraveni na pořádné vyčinění. Jo kdepak. Nejsou tak úplně sluníčkové, naopak, snad díky mýtické síle a symbolice totemových zvířat, duchovních bytostí a posvátných symbolik, vám dokážou rozklíčovat mnohem víc, než se na první pohled zdá. A rozhodně vás zaúkolují! Pošlou vás do ústraní o jejich poselství přemýšlet a možná trhnou za kořínek, který je tak moc vrostlý do vašeho života, že i jen zatahání za něj bolí.

11.06.2019

Zrození kmenového vůdce Zrození kmenového vůdce Dave Logan

Vyšla v druhém vydání.
Je skvělá pro pochopení motivací lidí a obsahuje metody, jak si uvědomit svoje cíle, motivovat ostatní a... ostatně můžeme ji využít i jako třeba matky od rodin apod.. Všude, kde je potřeba psychologická logistika.

06.06.2019

Receptář z barokní apatyky U svaté Alžběty - Moderní recepty inspirované barokem Receptář z barokní apatyky U svaté Alžběty - Moderní recepty inspirované barokem Vladislava Mlada Jirásková

Tak takhle nějak si skutečně představuji autora, který kráčí cestou srdce. Kniha s láskou napsaná, prodchnutá vůní baroka, snad i zvuky slyšíte, cítíte tu apatyku se šuplíčky plnými bylin, mastí a přísad, o kterých se lze jen dohadovat, z čeho jsou. Krásné laskavé psaní spojené s velkým množstvím bylinných recepisů, z nichž některé jsou staré známé (a proto dobré je mít stále na očích) a jiné patří do těch neprávem zapomenutých nebo mimořádně zajímavých. Ale v každém případě jednoduchých na přípravu a účinných.

16.05.2019

Tai-či: taj-czy cjuaň: škola dřímajícího tygra Tai-či: taj-czy cjuaň: škola dřímajícího tygra Boris Tichanovský

V roce 2018 vyšla znovu.
Skvělá, názorná, hladivá - a i s DVD.

16.05.2019

A Bůh pravil: Musíš mi pomoci! A Bůh pravil: Musíš mi pomoci! Hans Rath

Tento díl se od dalších trošku liší, je akčnější, méně komorní a témata někdy divoká. Čekala jsem zase lenivou adventní pohodičku, vtip a humor a autor do toho teda dost hodil bomby.
Ale styl je zachován a když se všechno uklidní, tak zase plujete na té adventní pohodě se sklenkou šampaňského. A s tou silnou myšlenkou na svět, lidstvo a na svědomí v každém z nás.

01.04.2019

Domov pro tělo i duši Domov pro tělo i duši Renáta Kiara Vargová

Pro mne jedno velké překvapení. Čekala jsem nudný stavební deník, ale už od prvních stránek mě autorka chytla za ženskou strunku. Ano ano, o stavbě a jejím průběhu toho tady je hafo, stručně, jasně a po ženskou napsáno, ale ty pocity kolem. Ty obyčejné lidské slzy, radosti i zoufalství, ty nápady na to, jak si udělat život hezký, i když ho trávíte v holínkách. Jednoduše – tohle je kniha, pocitovník, o tom, když jdete za svým snem. Lhostejno, jeli to dům nebo cokoliv jiného.

28.03.2019

Ateliér života Ateliér života Vladimír Kafka

Vladimír Kafka patřil meze nezapomenutelné terapeuty lidských duší a spisovatele, jejichž tvorba byla darem. Je dobře, že jeho rozpracovaná díla dává dohromady jeho partnerka a s obrovskou úctou a pokorou máme znovu možnost nahlédnout do jeho duše, pracovního stolu a v Ateliéru života – do jednotlivých fází jeho života. Poznat ho i jako chybujícího muže, který zmoudřel. A každý v tom najde to své, tu svou naznačenou životní křižovatku.

28.03.2019

Voňavý Inspiromat: Tak trochu jiná kuchařka Voňavý Inspiromat: Tak trochu jiná kuchařka Kačka Tichá (p)

Otevřelo mi to nové obzory. Pečení bez mouky, které na pohled nerozeznáte od moučného pečení. Tyčinky, mlsandy, nebo i něco, čím skvěle nahradíte těstoviny. Stačí k tomu jednoduchý nápad, něco předpéct, něco nalít na plech, v těstech jsem většinou nechybovala, chybou bylo snažit se vařit bezlepkově (například) a postupovat lepkovými postupy. V tomhle – parádní osvěta!

Etická coura Etická coura Dossie Easton

Etická coura je výletem do historie, do genderových ožehavých míst, do koutků našich duší… a především do svobody. A co si z ní lze odnést? Tu vůni svobody, ke které možná právě nyní najdete cestu. S lidmi, nebo bez nich. Protože - alá velké překvapení knihy, i celibát je skvělou sexuální a duchovně rozvíjející zkušeností. Takhle kniha se nebojí ničeho, jak vidíte. Doporučuju a rozhodně se neuzardíte.

Citové pouto Citové pouto Amir Levine

Co kniha naučí? Rozeznat svůj vztahový typ, rozeznat, na jakém základě si vybíráte partnery, ale i ke komu jste přitahováni v jiných mezilidských vztazích. Poznat svoje slabiny i silná místa. Je tu dost návodů, jak s tím vším pracovat, jedno je ale jisté a zázrak nečekejte. Nikdy nepřijede princ na bílém koni a nevyřeší to za vás. Bohužel špatný vztahový typ se musíte přeučit sami. A je to běh na dlouhou trať. Naučíte se tu poznat svou sebehodnotu, odpustit všem, kteří ve vás to úzkostné nebo vyhýbavé vypěstovali a udělat první kroky směrem do nového života a nového pojmutí světa jako takového.

Proč Bůh dopouští zlo Proč Bůh dopouští zlo Milan Kučera

Žádná sluníčková duchovní kniha to nemůže vyvrátit. Jsme skutečně možná v nejtěžším možném bytí pro lidskou duši, Země není žádné lehké místo pro život. Vždy tu budou úhly pohledu, zlo, dobro, různé situace, jež vyvádějí člověka z rovnováhy, z Jednoty. Proč tomu tak je vysvětluje Milan Kučera vlastně jednoduchým způsobem plným příkladů a to, co bylo možná zkraje proti srsti, se náhle stává tak logickým, že… to prostě musíte přijmout

13.03.2019