nehodnoceno
Receptář z barokní apatyky U svaté Alžběty - Moderní recepty inspirované barokem https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396408/bmid_receptar-barokni-apatyky-u-svate-al-T3X-396408.jpg 0 0 1

Objevení barokní apatyky v původním inventáři se starými šuplíky a nezaměnitelným typickým aroma Vladislavu Jiráskovou okouzlilo a inspirovalo k napsání knihy, ve které přináší nová propojení se starými magickými časy. Autorka prozkoumala vše čím se lidé kdysi léčili a zamýšlela se nad životem a myšlením tehdejších lidí a tím, jak při léčení postupovali, jak dané látky používali a jak je užíváme my dnes. Takže vznikl zcela moderní barokní receptář s návody na přípravu mastí, obkladů, koupelí, vín, sirupů, likéru a elixírů.... celý text

Literatura česká Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Eminent

Receptář barokní apatyky U svaté Alžběty , 2018

RenataP
16.05.2019

Tak takhle nějak si skutečně představuji autora, který kráčí cestou srdce. Kniha s láskou napsaná, prodchnutá vůní baroka, snad i zvuky slyšíte, cítíte tu apatyku se šuplíčky plnými bylin, mastí a přísad, o kterých se lze jen dohadovat, z čeho jsou. Krásné laskavé psaní spojené s velkým množstvím bylinných recepisů, z nichž některé jsou staré známé (a proto dobré je mít stále na očích) a jiné patří do těch neprávem zapomenutých nebo mimořádně zajímavých. Ale v každém případě jednoduchých na přípravu a účinných.

baroko léčitelství alternativní medicína historické recepty

2016  75%Léčivá domácnost
2017  80%Síla léčivých polévek a očistné návody pro domácnost
2018  0%Receptář z barokní apatyky U svaté Alžběty - Moderní recepty inspirované barokem

Kniha Receptář z barokní apatyky U svaté Alžběty - Moderní recepty inspirované barokem je v