Reiben Reiben komentáře u knih

To To Stephen King

Epické a nezapomenutelné dílo, které se mi vždy vybaví, když se řekne Stephen King. Zatím přečteno 2x a rozhodně to není naposled :-).

06.03.2013 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Pro mě jedna z nejlepších knih, co tento autor napsal. Skvělý a dojemný příběh, u kterého jsem na konci za Johna Coffeye (jako káva, ale psané jinak) uronil nejednu slzu.

06.03.2013 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Jak mám nadpřirozeno v Kingových románech rád, tak tady mi přišlo vyloženě jako rušivý prvek a klidně bych se bez něj obešel. Základní kostra příběhu je výborná a psychouš Norman je jedním slovem skvělý! Určitě stojí za přečtení.

06.03.2013 4 z 5

Snad v pekle čepujou Snad v pekle čepujou Tucker Max

Nevím z jaké části jsou příběhy Tuckera Maxe pravdivé, ale to je věc druhořadá. Důležité je, že u jeho vyprávění jsem se vždy pořádně zasmál (což se nejspíš nedá říci o lidech, kteří byli cílem jeho vtípků), ale může se stát, že slabším povahám se to může zdát odporné.

05.03.2013 4 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Neuvěřitelný příběh, který se čte doslova jedním dechem. Nemůžu jinak než doporučit.

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Výborná záležitost, kterou mě King dostal hned od začátku. Jednoduchý, ale přitom strhující příběh o reality show, ve které se skupina 100 kluků vydá na pochod smrti.

Misery Misery Stephen King

Moje první kniha od Stephena Kinga. Hned od prvních stránek mě příběh naprosto vtáhl a nepustil dokud jsem nedošel až na poslední stranu. Po celou dobu mě autor držel v permanentním napětí a všechen strach jako kdybych prožíval s hlavním hrdinou. Tomu zajisté přispělo i to, jak si pan King vyhrál s psychologií postav. Z Annie jde opravdu husí kůže a není snad postava, která by jí v tomto ohledu překonala.
Celkově jedno z nejlepších děl od "Krále".

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Jednoznačně jedno z nejlepších děl, co se týče literatury o druhé světové válce. Rota E a příběh, co prožívají je strhující ukázka krutosti války, ale i přátelství, které si mezi sebou muži z této roty dokázali utvořit.

05.03.2013

127 hodin: Na hraně smrti 127 hodin: Na hraně smrti Aron Ralston

Skvělý a takřka neuvěřitelný příběh, ze kterého mrazí, když si člověk představí, co všechno musel Aron Ralston vydržet a protrpět. Nakonec ještě po této traumatizující zkušenosti našel dostatek sil a formou této publikace nám nabídl, abychom jeho příběh prožili s ním. Trochu jsem se obával stylu autora, ale nakonec příjemně překvapil a stránky pěkně ubíhaly. Co mě osobně přišlo nezáživné byly části, kde Aron popisuje své dobrodružství z minulosti. Je to ale čistě subjektivní pocit a někomu se tyto úseky knihy můžou zamlouvat.

03.03.2013 4 z 5

Jak vyhrávat pokerové turnaje Jak vyhrávat pokerové turnaje Jonathan Little

Výborný počin, ve kterém se čtenář dozví všechny důležité informace k tomu, aby byl v dnešní době úspěšný na pokerových turnajích. Určitě doporučuji všem, které alespoň trochu toto téma zajímá a chtěli by zlepšit svou hru. Mě osobně tato publikace velmi pomohla osvojit si základní pokerové dovednosti.

03.03.2013 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Stephen King dokázal, že ještě nepatří do starého železa, protože napsal opět skvělý román. Hlavně začátek knihy (před odjezdem do Dallasu) je naprosto úžasný. I později se stále jedná o výborné čtení, především díky tomu jak autor dokáže budovat příběh, že čtenář musí stále hltat další stránku za stránkou dokud se nedostane na konec. Co musím vyzdvihnout především je skvělá atmosféra 50. a 60. let, kterou autor dokázal popsat uchvacujícím způsobem. Až člověk lituje, že to nezažil. Dále samozřejmě jak je zvykem, výborně napsané postavy, na které člověk ještě dlouho vzpomíná.
Celkově dávám 9/10. Jeden bodík strhávám kvůli trochu slabší druhé půlce knihy.

03.03.2013 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Jedna z těch trochu slabších knih od pana Krále, ale i tak se jedná o příjemnou jednohubku, která určitě žádného fanouška neurazí.

03.03.2013 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Na tuto knihu jsem se opravdu těšil a dlouho se na ní chystal. Nakonec jsem byl však velmi zklamaný a dokonce jsem Metro 2033 ani nedočetl (což se mi nestalo už hodně dlouho). Stránky ubíhaly neuvěřitelně pomalu, napětí skoro žádné, hl. hrdina nezajímavý a hlavně kupa rádoby chytrých filozofických keců a teorií, u kterých jsem skoro usínal. V celé knize mě zaujalo jen několik pasáží a musím ocenit hlavně zvolené téma a svět, který autor vytvořil. Bohužel veškerý potenciál zůstal nevyužitý.

03.03.2013 2 z 5