Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Ryby, drůbež, zvěřina na našem stole Ryby, drůbež, zvěřina na našem stole Oldřich Kosek

Jedna z mých prvních, do dneška oblíbených, kuchařek.

27.09.2023 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Další krásná kniha od mé oblíbené spisovatelky. Příběh jsem si užila, kniha se mi moc líbila, ostatně stejně jako její všechny ostatní. Jojo Moyesová psát umí, a dokázala to už v této její prvotině.

02.05.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Perfektní, napínavá detektivka a absolutně se podepisuji pod komentář uživatelky Mandlevest.

10.09.2020 5 z 5

Tato nádherná sbírka kriminálních povídek je pro mne doslova balzámem na duši. Psáno úchvatnou češtinou. Nedostižný autor.

22.04.2020 5 z 5

Co chutná v Evropě Co chutná v Evropě Libuše Vlachová

Jedna z mé letité sbírky kuchařek. Do dneška jí občas listuji a vybírám vzpomínková jídla z mých zahraničních dovolených.

11.02.2024 4 z 5

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Kdysi v pravěku jsem četla k maturitě. Povídky jsou krásné, tajemné, do dneška nezapomenutelné.

11.02.2024 4 z 5

Pět holek na krku Pět holek na krku Iva Hercíková

Kdysi jeden z mých oblíbených dívčích románů.

25.05.2023 4 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Další skvělá detektivka mého oblíbeného autora. Hodnotím opět pěti hvězdičkami (on prostě jinak psát neumí).

04.08.2022 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nesmírně čtivá a krásná kniha.

14.06.2022 5 z 5

Princezna z nádraží Princezna z nádraží N. P.

Tato kniha mne příliš nenadchla, díky abnormálně velkým písmenům se sice dala přečíst poměrně rychle, ale děj se mi zdál velice jednotvárný a ke konci i nudný. Chápu, že se jedná o popis rutinní práce policisty, ale bohužel jediné co jsem si z knihy odnesla je nepochopení že po těch letech hlavní hrdina netrpěl syndromem vyhoření.

13.04.2024 3 z 5

Poslední kubánské pomeranče Poslední kubánské pomeranče Petra Klabouchová

Lehká, odpočinková, vtipná oddechovka. Knížka mne moc pobavila.

07.08.2023 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Knihu jsem si přečetla hned po knize Karin Lednické mapující polozapomenutou životickou tragedii. Zatímco Karin Lednická stvořila velice čtivou literaturu faktu, příběh Jizva je román připomínající osudy oné události s fiktivními hlavními postavami. I takto podaný příběh je čtivý a zajímavý.

10.05.2023 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Opět neskutečně nádherný čtenářský zážitek, rozhodně doporučuji. Moc často se mi nestává, že před dočtením několika posledních stránek knihy tak moc lituji, že už to skončí.

04.05.2023 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1-2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1-2 Jaroslav Hašek

Švejk je dlouholetá stálice v mé knihovně. Obsáhlá kniha, přečtená opakovaně několikrát.

12.05.2023 4 z 5

Když kniha vyšla, byla jsem ráda, že hlavní hrdinka se pravděpodobně vymanila ze závislosti, že vůbec přežila. Ale zatímco první díl jsem vskutku hltala, toto pokračování už mne tolik nebavilo. Ale, mohlo to i tak dopadnout hůř.

16.08.2022 3 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Smutný, téměř nepochopitelný příběh na motivy skutečných událostí v celkem nedávné době. Knížka se krásně četla.

16.08.2022 5 z 5

Anna Kareninová I Anna Kareninová I Lev Nikolajevič Tolstoj

Stálice v knihovně mé maminky, přečteno kdysi za studijních let a nyní znovu v období koronavirové uzavírky knihoven. Pěkné a čtivé.

19.06.2020 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Pěkně popsané dva životní osudy. Knížka se mi líbila.

30.04.2024 4 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Nádherná a dojemná knížka o přátelství muže a kocoura. Vůbec mě nepřekvapilo, že kniha má celosvětový úspěch a její vydání podstatně změnilo autorovi život. Bob není fiktivní postava, na youtube si můžete prohlédnout jejich videa.

25.05.2023 5 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Velice napínavá a krásná kniha kterou jsem v životě již přečetla několikrát a několikrát viděla i její filmové zpracování. V obou případech a vždy za pět hvězdiček.

19.06.2020 5 z 5