Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Šla s ním až k šibenici Šla s ním až k šibenici Jiří Červenka

Veliký dík autorovi! Doporučuji!

27.09.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Jedna z knih ke kterým se opakovaně vracím a znovu prožívám nelehký život žítkovských bohyní spolu s hrdinkami. Autorka odvedla velký kus náročné práce a knihu rozhodně doporučuji.

03.04.2020 4 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Knížky Jamese Herriota mne provázejí celým mým životem a ke všem z nich se postupně ráda vracím pro jejich lidskost, humor, autorovu nesmírnou lásku ke zvířatům.

04.01.2019 5 z 5

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

Zajímavá a hodně drsná autobiografie. Zajímavý životní příběh, styl psaní mě ale příliš nezaujal.

11.02.2024

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Jedna z knížek která může mladému čtenáři pomoci objevit a zamilovat si svět historie. Aspoň u mne se to panu autorovi povedlo.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásné, nezapomenutelné dílo. Četla jsem ji už několikrát, v mládí mi příběh dal něco jiného než teď, no ta slzička nakonec ale ukápne vždycky. Ani si nepamatuji jestli jsem tuto knížku měla jako povinnou četbu k maturitě, ale v tomto případě by tam rozhodně patřit měla.

03.04.2020 4 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Autobiografie. Tragická, otřesná.

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Jeden z mála případů kdy se mi zfilmovaná verze líbila víc než knižní předloha.

Irena Irena Helena Němcová

Cokoliv bych o této knize mohla napsat, byl by spoiler. Kloním se k názorům v předešlých komentářích - příběh přitažený za vlasy (za mne velmi silně přitažený za vlasy). Knize se nedá upřít čtivost, ale děj románu mne absolutně nebavil, připadal mi nereálný a těch chvilek kdy mi připadal zajímavý a o něčem, jsem objevila jen pár. "Poutavou, velmi autentickou četbu pro více generací" jsem v tomto díle rozhodně neobjevila.

25.12.2023 2 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Moje první přečtená knížka od Simmela a právě kvůli ní jsem mu tehdy dlouho zůstala věrná. Krásný příběh.

24.04.2020

S láskou lvice S láskou lvice Christina Hachfeld-Tapukai

Pěkný romantický příběh. Knížka se krásně četla, to že se jedná o autobiografii, je bonus navíc.

Ženy ve Třetí říši Ženy ve Třetí říši Paul Roland

Velice zajímavě zpracovaná literatura faktu.

25.09.2023 4 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Čtivá kniha ze života. Ale odpočinková oddechovka to opravdu nebyla.

03.08.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět strhující, napínavá, perfektní detektivka kterou rozhodně doporučuji ke čtení.

20.07.2020 5 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Už si nevzpomínám jestli jsem měla Robinsonku v povinné četbě, ale četla jsem jí několikrát a i přesto, že knížka začala tak smutně a Blažena měla život občas hodně těžký, se mi líbila.

24.04.2020 5 z 5

Národní pohádky Národní pohádky Božena Němcová

Pohádky Boženy Němcové jsem milovala jako dítě, četla jsem je svým dětem a dnes je s oblibou poslouchají i mé vnučky. Pro mne jsou nesmrtelné.

23.05.2023 5 z 5

Merekvice Merekvice Michal Šanda

Útlá knížečka vtipně praštěných pohádek s krásnými ilustracemi. Přečtená za chvíli a skvěle jsem se bavila.

21.04.2024 4 z 5

Nacistova snoubenka Nacistova snoubenka Barbara Wysoczańska

Velice silný příběh, nezapomenutelná kniha. Doporučuji.

09.02.2024 5 z 5

Ryby, drůbež, zvěřina na našem stole Ryby, drůbež, zvěřina na našem stole Oldřich Kosek

Jedna z mých prvních, do dneška oblíbených, kuchařek.

27.09.2023 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Další krásná kniha od mé oblíbené spisovatelky. Příběh jsem si užila, kniha se mi moc líbila, ostatně stejně jako její všechny ostatní. Jojo Moyesová psát umí, a dokázala to už v této její prvotině.

02.05.2023 5 z 5