Irena

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Irena, osaměle žijící překladatelka na volné noze v těsně předdůchodovém věku, se chystá na návštěvu své starší sestry Marie. Je nutné všechno úzkostlivě připravit, protože Marie byla, na rozdíl od své sestry, odjakživa puntičkářka. Při chystání se Irena hrouží do vzpomínek, které nás zavedou do začátku šedesátých let a odkrývají tajemství, jež vztah obou sester nenávratně poznamenalo… Strhující příběh celoživotní nenaplněné a utajované vášně švagra a švagrové je současně zajímavou analýzou rodinných vztahů a zvláště života v šedesátých letech minulého století. Kolik muselo být neuvážených sňatků po jedné zábavové noci, kolik usedlých, v podstatě apolitických konzumentů a přisluhovačů režimu mělo totálně změněný osobní mikrosvět po osmašedesátém roce… Poutavá, velmi autentická četba pro více generací....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42504/irena-42504.jpg 4.219
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Eroika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Irena

Přidat komentář
Ála1968
29.03.2020

Kniha se četla dobře,jen se mi zdálo,že je to dost přitažené za vlasy,nenaplněná láska na celý život-žádný jiný chlap a setkání až když už je konec?Trochu k neuvěření.

ivanaci
13.07.2019

Krásný příběh na děštivé letní odpoledne


lapagerie
05.02.2018

Náhodně popadnutá knížka v knihovně. Cílevědomá Irena, její domácká sestra Marie, jejich společný osudový muž Pavel a plynoucí roky. Trojúhelník, kde dvě osoby se milují, dvě spolu žijí, dvě pojí krevní pouto. Do toho totalitní režim, který dokresluje obraz doby. Příběh se hezky četl, i když nevím, jestli nebyl trochu přitažený za vlasy. Tak velká láska s odříkáním na celý život snad ani neexistuje. I když v knížkách je povoleno vše, tak proč ne.