Zastávka na znamení

Zastávka na znamení

Čtvrtý román spisovatelky Heleny Němcové je opět příběhem o hledání obyčejného lidského štěstí a sounáležitosti. Hlavní hrdinka Jitka, pečlivá a zakřiknutá studentka, se v důsledku jediného poblouznění při večírku na kolejích stane svobodnou matkou. Vrací se z Prahy do malého městečka k ovdovělé matce a společně pečují o malého Tomáška, s jehož otcem se Jitka už nikdy neviděla. Uplyne pár let, bolest po zklamání se zvolna vytrácí a Jitka si začíná uvědomovat, jak moc jí chybí partner a Tomáškovi otec. O nápadníky nemá nouzi, ale nedovede si představit, že by spojila život s někým, kdo je sice milý a sympatický, ale nevyvolává v ní opravdový cit. Tomáškova hospitalizace v nemocnici spustí nečekanou lavinu událostí a ukáže, že osud si s námi někdy opravdu hodně zahrává… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129950/zastavka-na-znameni-129950.jpg 3.56
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Eroika

nikikostadinova
18.06.2016

Byla jsem v hodnocení na rozpacích, ale nakonec jsem dala 3***. I když to bylo snad až moc jednoduché (snad díky tomu jsem knihu přečetla za den), nakonec se mi to přece jen příjemně četlo. Možná by neškodila větší psychologie postav (ale to by potřebovalo také větší rozsah). Takže na pláž, jako odpočinkovka určitě fajn.

simonabr
05.05.2014

Podobně jednoduchý a předvídatelný příběh jako v Letmé známosti, při tom potencionál příběhu by tu zcela jistě byl, ale bohužel se nijak nenaplnil, snad bude autorčina další kniha více podobná knihám Irena, Andula a ty druhé a Jeden život navíc, které se mi opravdu líbily a oslovily.

Helena Němcová

Helena Němcová