Národní pohádky

Národní pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353296/mid_narodni-pohadky-6ML-353296.jpg 5 58 14

Výběr klasických pohádek Boženy Němcové (Divotvorný meč, O bílém hadu, Pohádka o perníkové chaloupce, Dobré kmotřenky, Lesní ženka, Moudrý zlatník, O Nesytovi, Princ Bajaja, Sedmero krkavců, O chytré princezně, Alabastrová ručička, O Smolíčkovi, O labuti, O jednom starém psu a vlku) s 16ti ilustracemi Josefa Lady.

Radka1911
23.05.2023 5 z 5

Pohádky Boženy Němcové jsem milovala jako dítě, četla jsem je svým dětem a dnes je s oblibou poslouchají i mé vnučky. Pro mne jsou nesmrtelné.

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Národní poklad.

janina66
03.09.2020 5 z 5

To jsou nejkrásnější a nejznámější pohádky od Boženy Němcové s krásnými ilustracemi Josefa Lady. Doteď ji mám schovanou v krabici na půdě s ostatními klenoty.

jprst
26.01.2020 5 z 5

Jedna ze stálic naší rodinné knihovny, která ale už u nejmladších členů naší rodiny žádné extra velké nadšení nevyvolává.

alnahu
23.01.2020 5 z 5

V tomto novém vydání najdeme několik pohádek a báchorek z pera slavné české spisovatelky a sběratelky.Po této knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě ,ale i nyní ve svém věku se ráda vracím k pohádkám,abych se odpoutala od všech starostí ,které přináší život.
A právě kvůli čtenářské výzvě jsem si vzpomněla na naši nejslavnější českou prozaičku Boženu Němcovou ,která se narodila 4.2.1820,takže bude mýt brzy dvousté výročí narození. Božena Němcová byla svobodomyslným člověkem a tím mi byla sympatická ,již tenkrát bojovala za emancipaci žen.Ve své době si v Česku vydobyla pozici národní patronky.Proslavila se hlavně knihou Babička,která je po léta povinnou školní četbou.Pohádková kniha od Boženy Němcové i když v jiném vydání mě provázela v dětství ,rádi ji četli mé děti i vnoučata.

surikata246
05.10.2019 5 z 5

Nádherná knížka,která provázela dětství mých rodičů a pak také i moje.

Atanone
18.08.2018 5 z 5

Kniha,která stárne se mnou. Ona stárne krásně. Já se snažím ☺

SSTknihy
15.06.2018

Více i méně známé klasické pohádky, sesbírané a sepsané Boženou Němcovou, s ilustracemi Josefa Lady. Najdete tu třeba tu O bílém hadu, Alabastrovou ručičku, O Nesytovi nebo Sedmero krkavců.

v.kalabova
01.11.2017 5 z 5

Tímto děkuji mamince, která mi knihu donesla, když vyklízela děcák. Pohádky jsou napsané přenádhernou češtinou. Takže i když padají hlavy tisícům vojáku, zní to kouzelně a celkem mile. Díky čtenářské výzvě se člověk zasní a zavzpomíná a dětská léta a opět zatouží po nějakém tom rytíři v naleštěné zbroji, na čarokrásném koni a hlavně s oslňujícím jměním, že? :)

MinaHawke
12.03.2017 5 z 5

Krásné pohádky.

Tess.96
08.04.2016 5 z 5

Krásně napsané příběhy, spousta z nich byla pak inspirací pro české režiséry a scénáristy, kteří z toho vytvořili krásné národní filmové pohádky, tak jak je všichni známe a milujeme.

Harry
16.04.2013 5 z 5

Krásné a opravdu národní pohádky, psané vhledem ke staršímu vydání i trochu jiným stylem a doplněné krásnými kresbami.
Můj favorit je pohádka O Popelvarovi

Kate.S
08.02.2013 4 z 5

Pohádky z této knížky potěší, to je jediné, co se dá o knize říct.

WEIL
11.08.2011 4 z 5

Obzvláště Čertův švagr, ten se mi zde líbí. Jinak jsou zde známé pohádky od sběratelky a upravovatelky pohádek Boženy Němcové.

pohádky

Božena Němcová