Radimos85 Radimos85 komentáře u knih

Moje experimenty a patenty Moje experimenty a patenty Nikola Tesla

Předešlá Teslova kniha byla vynikajicí MŮJ ŽIVOTOPIS A MOJE VYNÁLEZY.V této knize jsou vysvětleny jeho patenty dopodrobna ,takže pro všechny to nemusí být zaživné.

15.02.2013 3 z 5

Můj životopis a mé vynálezy Můj životopis a mé vynálezy Nikola Tesla

Skvěle napsaná autobiografie vlastní rukou ,sice vypadá jako učebnice fyziky,ale po přečtení jsem neskrýval velký údiv k tomuto nedoceněnému geniovy.Všemi vyzdvihovaný a všude znamý Edison a pán plagiat Markoni mu nešahají ani po kotníky.Tesla byl hodně nadčasový vynálezce a hlavně průkopník střídavého proudu,kterého nikdo nikdy bohužel nedokázal docenit.Jeho patenty více než před sto lety jsou ohromné,vždyť v té době ani mnoho lidí nevědělo co je to el.proud.Stejně jeho práce je dodnes zahalena záhadou.To si prostě musíte přečíst.Sám za sebe bych dal i 20 hvězdiček kdyby to jen šlo.

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Je to moje první kniha co jsem četl s tématikou holokaustu a hned si mě získala ,velmi čtivě napsaná.Nyiszli jako osvětimský patolog velmi dobře popisuje chod a fungovaní tábora.Sice byl Mengeleho asistentem,ale jak je vidět Mengle každým cizím etnikem i tím nadaným opovrhoval.Dosti mě zamrazily některé příběhy v knize.Myslím že tato kniha byla dokonce zfilmována jako ŠEDÁ ZONA,ale na rozdíl od filmu jsou tam dětailnější a přesné podróbnosti.

Svědomí nacizmu Svědomí nacizmu Claudia Koonz

Tuto knihu by si mě každý přečíst aby poznal dobu ve které se nacházelo Německo než se Hitler dostal k moci.Směšná prvotní nařízení,uspěšné vsazení antisemistických nálad do německé společnosti a zavedení Norimberských zákonů (protižidovských).Sice mi trochu vadilo že písmuje je uplně mini,ale informací nespočet.Stojí to za přečtení,pár větma to prostě odbít v hodnocení ani nemůžu.

15.02.2013 4 z 5

Rothschildové Rothschildové Frederic Morton

Téměř žadné knihy o Rothschildech nejsou,z toho důvodu mi v mém hledáčku nemohla uniknou tato.Pokuď by člověk hledal na netu iformace o této vyznamné Evropské rodiné dynastii skoro nic by zde nenašel.Rotschildové totiž nepotřebují medialní pozornost aby mohly vydělávat peníze jako některé hvězdy šoubyznysu.Knižka je zajimavá hlavně na začátku kdy popisuje první snahy Mayer Amsel Rothschilda zakladatele větve.Kdy začínal jako nenaviděná většina židů v té době od piky.(za vlády Viléma I. Hesenského).Je zajimavé a obdivuhodné jak dokázal roztříštit svoji rodinu po evropských zemích,za účelem aby si v nelehkých obdobích různě pomahaly.Líbí se mi že tam jsou zveřejněny některé rafinovaně proslulé obchody jeho synů na kterých rod proslule zbohatl.Bohužel tato kniha není aktualní je to tiskové vydaní z roku 1962,kdy jen z části dovolili autorovy nahlednout do rodiného archivu a jen něco zveřejnit.

15.02.2013 5 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Tato kniha sloužila jako předloha pro dokument od BBC,který jsem viděl a narozdíl od jiných dokumentů stál za to a byl skvěle z filmován,uchvátilo mě v něm hodně faktů,které jsem znal po přečtení podobných knih s touto tématikou.Na rozdíl od dokumentu je kniha dosti obsáhlejší.Dobře reportérsky podaná a protkaná různymi příběhy přeživších.Na jednu stranu slyším z jiných zdrojů, jaká disciplína a postihy by potkaly přislušníky SS,kteří by porušily pravidla táboru.Ale jak vidím pravidla jsou k tomu,aby se porušovaly.Tak nevím proč tuto knihu nedoporučit někomu.

15.02.2013 5 z 5

Přežil jsem peklo Bergen-Belsen Přežil jsem peklo Bergen-Belsen Zoltan Zinn-Collis

Zajimavý příběh který mě upoutal Zoltan je původně chlapec z SK který byl odvlečen do KZ s rodinou.Autor je pro mě obdivuhodný tím že dokázal celé ty desítky let mlčet a s touto zkušeností se nesvěřit ani členům rodiny.Vzpomínky ačkoliv jich není moc,jsou hodně zajimavé a stoji k přečtení a zamyslěním.

14.02.2013 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Tato kniha patří mezi moje oblibené co se týče tématiky holokaustu,je velmi čtivá,sepsaná formou Intervieum.Shlomo který jako 21letý
mladík se dostane do Osvětimi má stěstí v neštěstí a to tím že se stane členem sonderkommanda,které samozřejmě čeká po uplynutí doby stejný osud.Velmi dobře popisuje nelidské zachazení jak z řad SS tak kapů,kteří je měli na starost a taky každodení chod tábora.Připadá mi nepředstavitelné ,aby jeden člověk tuto tíhu brutality a vraždění vůbec dokázal zvládnout.Nejvíce mě na knize zaujala forma Shlomova vypravění i když byl mladík tak to dokázal podat tak velmi otrle a zkušeně,není divu po smrti otce se musel o rodinu postarat a zaopatřit jim jídlo.V této knize jsou zobrazeny obrazy polského malíře,který svými kresbami vystihuje pravé Peklo plynových komor.

14.02.2013 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Hoessova kniha je sice zvláštně v první osobě bez velkých emocí napsaná,ale umožnila mi poznat nelehkou dobu ve které žil (bída,hlad).Na jednu stranu přisná a při tom zvláštní výchova ze strany otce,vedla Hoesse aby plnil zadané příkazy velmi pečlivě.
Potom se ani nedivím že dobrovolně narukoval do armády a byl v prostředí kde to pro něho mělo smysl a řád.Sám si myslím že po prvotních uspěších z fronty,měl o trochu vyšlapanější cestu k jeho karieře.Sice jen poslední třetina knihy byla o jeho působení v Osvětimi,je pro mě zahadou proč Hoess,když psal o svém celém životě,vůbec do knihy nazakomponoval Adolfa Hitlera,jako by ho osobně vůbec neznal.Vždyť právě Hiler osobně diktoval Hoeesovi knihu (Mein Kampf).Rudolf Hoess se sám nikdy necitíl být za tyto
zvěrstva odpovědný,místo toho tvrdil jako většina SS,že jen plnil zadané příkazy Himmlera,který se potom otrávil a Hoess to bral jako neuvěřitelnou zradu vůči jeho osobě.Paradoxem je že byl pověšen na vlastní šipenici,kterou nechal vybudovat.Jediné co dokazal uznat bylo že vyhlazovaní židu byly chyba,ale jenom taktická.

14.02.2013 4 z 5