Můj životopis a mé vynálezy

Nejvýznačnější vynálezce všech dob se narodil v roce 1856 v Chorvatsku a zemřel v roce 1943 v New Yorku. Dodnes platí za magickou osobnost. Je mu připisována iniciace dosud nevysvětlených událostí, například exploze v Tunguzce při experimentu s přenosem energií, rovněž tzv. filadelfský experiment, při němž před očima početných svědků zmizela v časoprostoru americká bitevní loď. Co je dnes ve fyzice nepostradatelné, téměř za vším stojí Nikola Tesla. Zkonstruoval hydroelektrárny na Niagaře s turbinami vyrábějícími střídavý proud, objevil princip dálkově ovládaných mechanismů, například letadel, ponorek a lodí. Stal se průkopníkem bezdrátového spojení a bezdrátových přenosů energie, získávání energie ze slunce. Vynalézal laserové zbraně a paprsky smrti. Už v roce 1909 předpověděl bezdrátové přenosy dat mobilními telefony a mobilními sítěmi. Jako by vlastnil přímou linku k pánubohu, objevy podle svých slov nevymýšlel, prý se vnucovaly do jeho mysli v podobě hotových obrazů. V dětství „trpěl“ rozličnými fantastickými vidinami a putoval prý v prostoru a v čase... Přeloženo z německé verze anglického originálu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136169/big_muj-zivotopis-a-moje-vynalezy-136169.jpg 448
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Technika a elektro

Vydáno: , Dialog

My Inventions: The Autobiography of Nikola Tesla, 1919

Kniha Můj životopis a mé vynálezy

3nitka

Nikola Tesla bol určite mimozemšťan. Génius. V roku 1909 - čistá energia, mobily, vegetariánstvo? Neuveriteľné.
Kde sa tu vzal a prečo nebol prezidentom celej zemegule? Lebo peniaze a moc. Ach jo.

"Rostlinná strava mnohem méně zatěžuje naše zažívací orgány. A činí nás také mnohem družnějšími a spokojenějšími... Vzhledem k uvedeným skutečnostem by se měli prosazovat všechny myslitelné způsoby k zastavení krutého porážení zvířat."

Pripomínal nutnosť dbať o obnovu pôdy, dbať o naše ľudské schránky. Jeho myšlienky o vojnách. Jeho nápady s energiou.

Aký by mohol byť svet, keby sme išli cestou jeho vynálezov a myšlienok. Snívajme.

PietroGrencik
20.05.2021

Malá kniha Velkého Člověka.
Fascinující, jak byl Tesla nadčasový.
Jeho vynálezy mají opodstatnení ve většine dnešních "smart" věciček.

DYRKA98
10.05.2021

Kniha se četla sama, měla svoje charisma a šmrnc doby v níž Tesla žil. Super!

daudurhundur
01.11.2020

Snad ani nelze neuznávat Teslu jako vynálezce či zpochybňovat jeho zásadní vliv pro vědu 19. a 20. století i pro další rozvoj lidské civilizace a tím i běh světových dějin. Ale (čerte, drž se svého kopyta!), jeho vlastní životopis se příliš číst nedá. Ne snad kvůli tomu, že ne všechny jeho myšlenky byly skutečně geniální, a dnes po stu letech jsou vyvráceny, ale prostě jak byl vynikající jako vědec a vynálezce, tak byl slabý jako spisovatel...

Prospero
06.09.2020

Čistá energie, bezdrátový přenos elektřiny, čerpání energie z ničeho. Proč tohle ještě nemáme? Protože peníze.. Kvůli energii se těží štěpný materiál, uhlí, zemní plyn, ropa.. Kdo by za to platil? Stejně jako Pharma i tady si společnosti vytváří svoji vlastní poptávku a nikdo se tak výnosného businessu nehodlá vzdát. Kdybychom se vzdali závislosti na fosilních palivech, úplně by to změnilo Svět.. Uzdravilo přírodu, odvrátilo globální oteplování, ale zároveň zničilo ekonomiku. Burza by padla. Lidé, co vydělávali na životních potřebách ostatních lidí by najednou přišli o všechno. Takže kvůli sobeckosti pár jedinců musíme každý den chodit do práce a dřít se do úmoru jenom proto, abychom si doma mohli rozsvítit. Nemluvě o tom, že na ty blbce vyděláváme.

Lidé jako je Tesla.. Geniální lidé, co by nás dokázali osvobodit jsou zdiskreditováni a jejich vynálezy utajeny, protože se některým nehodí do krámu. A jak jasně ukázal souboj s Edisonem.. Nezáleží na nejoptimálnějším řešení, nebo vynálezu, na morálce, principech, pravdě, nebo cti, na potřebách planety, nebo lidu. Záleží jenom na chamtivosti, sobeckosti a penězích, protože proč dávat lidem něco zadarmo, co by potom "ti nahoře" žrali?

Takže se ptám.. Kdo je pravý hrdina..? Ten, co lidem chleba rozdává, nebo prodává? Kdo z nich byl Tesla? Podle mého jeden z mála lidí, kteří opravdu nežili zbytečně, změnil Svět a posunul náš druh zase někam dál. Obdivuji ho.

Beer_bro
17.06.2018

Kniha, která dokazuje, že i génius je člověkem. Mile mě překvapilo, že i vynálezce Tesla přemýšlel nad tím, jak se vyhnout válkám a dosáhnout všeobecného blaha.
Dalo se to číst i s mou jen středoškolskou fyzikou, byť jsem nerozuměl úplně všemu.
Obsahuje i tipy pro "běžné smrtelníky" :)

zdendaz
14.03.2018

Skvělá kniha o životě a díle Nikoly Tesly. Je neskutečný, co ten člověk dokázal.

Denika
14.11.2016

Poměrně složitá a na můj vkus až moc "technická" knížka. To jí ale neubírá na významu a dojmu, který z ní mám. Tesla se nevěnoval pouze snaze zlepšit a zjednodušit životy ostatních pomocí svých vynálezů, měl totiž dost co říct i o budoucím vývoji lidstva, jeho přístupu k nerostnému bohatství a stoupající touze po moci, majetnictví a zaměření na hmotu (opovrhování duchovní stránkou života). Je obrovská škoda, že tak inteligentní člověk, který v mnohém viděl dál než ostatní, nebyl dostatečně oceněn. Moc by mě zajímaly jeho další nápady a myšlenkové pochody, které nám (údajně!) tají vlády jiných zemí. Více takových lidí jako byl Tesla, a svět by byl zase o poznání zajímavějším místem. :) Doporučuji. :)