Moje experimenty a patenty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Teslovi rodiče byli podivuhodně nadaní. Otec byl kazatelem, básníkem, spisovatelem a filozofem samoukem. Vynikal mimořádnou pamětí. Teslova matka v mnohém svého manžela ještě převyšovala. Například zpaměti a bez jediné chyby přednášela celé svazky německých, italských a francouzských básníků, ač neuměla číst ani psát a musela spoléhat jen na přednes recitátorů. Domácí práce si ulehčovala výrobou rozličných přístrojů a pomůcek. Také Tesla se snadno naučil řadu jazyků a už od svých pěti let testoval svoje vynálezecké nadání. V dětství trpěl zneklidňujícími vidinami provázenými světelnými záblesky. Zjevovaly se mu také neznámé předměty. Pokud před ním někdo vyřkl izolované slovo, pak se v jeho představách zhmotňovalo do konkrétního obrazu. Později nepotřeboval žádné modely svých technických zařízení. Zjevovaly se v jeho mysli v definitivní podobě... Publikace obsahuje množství rozličných fotografií z Teslova osobního života. Autor popisuje dobrodružné a nebezpečné pokusy se střídavým proudem o vysoké frekvenci a mimořádném napětí, a také svoje první patenty, způsoby bezdrátového přenosu energie a svoje nejvýznačnější vynálezy a objevy. Teslův vypravečský styl je strhující. Kniha zprostředkuje zážitek svůdného setkání s géniem i čtenářům, kteří se o svět techniky nezajímají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130039/moje-experimenty-a-p-130039.jpg 3.77
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Věda
Vydáno, Dialog
Orig. název

Hochfrequenzexperimente

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Moje experimenty a patenty

Přidat komentář
3497299
28.08.2014

Text obsahuje především jednu rozsáhlejší Teslovu přednášku o střídavém proudu a nejrůznějších ukázkách jeho využití, především pak při extrémně vysokých frekvencích a napětí (přeloženo z něm. textu Hochfrequenzexperimente); dále jeden kratší článek o možném využití bezdrátového přenosu energie a dat na základě měření elekrického napětí Země (pokusy, které Tesla prováděl ve své horské stanici Colorado Springs) - publikován původně v časopise The Electrical World and Engineer. Dále je zde jen tak bez jakéhokoliv komentáře coby dvě samostatné kapitoly zobrazena řada jeho vynálezů coby přetisk původních patentových listin (čtyři na stránku) - označit něco takového vydavatelem knihy za kapitoly s názvem "Patenty od... do ..." vyžaduje docela odvahu. Jako bonus je v úvodu stručný Teslův životopis, v němž jsem navíc našel drobné nepřesnosti. Všechny Teslovy texty či nákresy jsou zde bez jakýchkoli dovysvětlujících poznámek či komentářů (mimo komentáře samotného Tesly v jeho přednášce), což z nich činí místy ne zcela srozumitelná data. Když už, tak by se měl ujmout publikování z Teslovy pozůstalosti někdo povolanější a schopnější.

Radimos85
15.02.2013

Předešlá Teslova kniha byla vynikajicí MŮJ ŽIVOTOPIS A MOJE VYNÁLEZY.V této knize jsou vysvětleny jeho patenty dopodrobna ,takže pro všechny to nemusí být zaživné.