Ra-Amon - Příspěvky

Neznámý v pozadíNeznámý v pozadíM. H. Clark

Opět Mary nezklamala a je z toho skvělí detektivní příběh, který Vás vtáhne hned od prvních stran do děje a nenechá čtenáře nudit po celý příběh. Perfektní svižný děj, kniha se čte celkem rychle a nečeká nás žádný ustřihnutý konec. Dávám plnohodnotných pět hvězd a doporučuji přečíst.

31.01.2013

Žena v černémŽena v černémS. Hill

Hezky napsaný horor, zasazený do krásného staroanglického prostředí, nijak přehnaný děj. Teď si tedy po přečtení pustím film a jsem zvědavý,jestli lepší je kniha nebo film,když v komentářích je spíše chválen film. Určitě si přečtu další dílo této autorky a už se těším na další ponurou atmosféru.

21.03.2013

Hluboké rányHluboké rányN. Neuhaus

Mně osobně se tato kniha velice líbila,celkem napínavé hned od začátku a zajímavé rozuzlení. Ze začátku sice v knize vystupuje celkem dost postav,ale díky předchozím komentářům jsem si dával pozor,abych věděl kdo kam patří a postavy se mi nerozutekly. Lépe se pak skládá celá mozaika dohromady,protože v knize jsou právě tyto postavy v různých příbuzenských vztazích, které policie postupně rozkrývá,takže závěr vyřeší nejen vraždu,ale i zajímavé rodinné a nerodinné vztahy. Nečekal jsem, že mi vraždy v Taunusu až takto vtáhnou :)

23.11.2013

Pekelná kuchyněPekelná kuchyněJ. Deaver

Touto knihou jsem uzavřel trilogii s Johnem Pellamem a zklamala mě tak jako Krvavá řeka. Střídala se v knize místa kde několik stránek nudilo,pak se děj rozběhl a opět dalších pár stránek nudných a tak až do konce. První kniha ze série J.P. Mělké hroby mě naprosto chytila,četla se perfektně, druhá Krvavá řeka mě zklamala,tak jsem čekal naději v této knize a řekl bych tedy, že o něco lepší než Krvavá řeka,ale Mělkých hrobů nedosahuje ani po kotníky.

24.12.2013

Kdo seje vítrKdo seje vítrN. Neuhaus

Třetí příběh od této autorky nemá chybu a tuto spisovatelku řadím mezi mé nejoblíbenější. Příběh opět nezklamal, skvělá zápletka, napětí, kniha se čte celkem svižně a postavy působí reálně. O proti knize Hluboké rány, zde nebyl takový zmatek v postavách kdo je kdo. Kniha mě přitáhla od první stránky a až do poslední nenechala v klidu. Nabízí se několik variant kdo by mohl být vrahem, mnoho důvodů a žádné alibi a autorka toho skvěle využívá. Takže hodnotím poctivých 100% a škoda jen, že není přeloženo od této autorky knih více. Snad se dočkám a bude brzy další.

02.04.2015

Plamen z FaruPlamen z FaruM. Peinkofer

Knihu jsem četl po druhé, protože se mi dostalo do ruky pokračování a nějak už jsem si přesně nemohl vybavit děj. A musím říci, že na podruhé o bylo o hodně lepší. Poprvé jsem hodnotil třemi a na podruhé čtyřmi hvězdičkami. Kniha měla celkem svižný děj odehrávající se jak Evropě,tak následně v Egyptě. Zajímavé bylo i vyzobrazení konce 19.století,kdy technika byla teprve v plenkách. Těším se na další dobrodružné pokračování Sarah.

10.06.2013

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvolL. Fuks

Po přečtení této knihy mám trošku rozpolcené pocity. Na kladné straně zajímavý příběh z jednoho nejtemnějších období české země. Pohled na to jak strašná doba to byla nejen na světových bojištích. Co se týče záporného názoru,tam bych viděl,že prvních 90 stran bylo tak nějak odněkud nikam a trošku se člověk nudil,rovněž konec nemusel být tak useknutý. Ale jsem rád,že jsem si knihu přečetl a nutno podotknout,ještě že v této době nežijeme,byť toho násilí a bezcitnosti je kolem nás stále dost. Určitě bych tuto knihu nedával do povinné školní četby, v době školní docházky by mi ta kniha toho moc neřekla.

10.06.2013

Stín ThovtaStín ThovtaM. Peinkofer

U této knihy jsem při hodnocení hodně přemýšlel. První poloviny knihy odehrávající se v Londýně byla naprosto super a bez váhání bych dal pět hvězdiček. Svižný a tajemný a napínavý děj kdy člověk přímo hltá další a další stránky. V druhé části v Egyptě je na můj vkus děj až příliš přehnaný, kdy se hlavní hrdinové pokaždé ze všeho dostanou a vše vyluští, je podobný prvnímu příběhu, téměř bych řekl,že jej autor kopíroval. Druhá část by se spíše hodila do americké produkce Indiana Jones a zde bych dal tři hvězdičky. Takže výsledná mi vychází čtyři hvězdičky,ale rozhodně doporučuji si přečíst, rozhodně se nebudete u knížky plné svižným a akčním dějem nudit.

05.10.2013

Řeka bohů IV. - Vnitřní okoŘeka bohů IV. - Vnitřní okoW. Smith

Určitě nelituji, že jsem se pustil do této knihy, byť komentáře nebyly valné. Nebýt zdlouhavého, méně záživného začátku, dal bych pět hvězdiček. Prvním dvěma dílům se těžko vyrovná,tady bych spíše u žánru uvedl dobrodružný / fantasy než historický a malinko mi to dějově připomínalo velké putování jako Pán prstenů. Celkově hodnotím kladně.

04.03.2014

Černé slunceČerné slunceG. Brown

Mně osobně se více líbil první díl, který se odehrával v amazonském pralese. Výprava na cestě džunglí mě zaujala více než druhý příběh odehrávající se chvilku v Rusku, v Číně , v Mexiku a především ve Státech. Děj a konec probíhal místy dost rychle a spíš mi to přišlo jak předloha pro film. Byli ale občas i hezké části,takže takový průměr. Určitě stojí za přečtení.

28.05.2014

Projekt SakkáraProjekt SakkáraA. Wilhelm

Nejprve se mi po Projektu Babylon do téhle knihy moc nechtělo,přeci jen mi první díl až tolik nevtáhl,ale snad kromě prvních pár stránek, byl děj napínavý a celkem svižný,perfektně zasazený do Egypta a Řecka. Autor použil dva časové úseky,které se perfektně prolínali. Takže dávám do oblíbených, hvězdiček 5 ( oproti P.Babylon,kde sem dal 3 ) a určitě doporučuji přečíst. Stojí za to :)

03.02.2013

Operace BrunevalOperace BrunevalJ. Šulc

Zajímavá kniha,která nám opět přibližuje historii cca. před 70 lety. Sice nedosahuje takových kvalit jako Dva proti říši,ale tam je to umocněno historickým dějem naší země a místy ,které známe. Jinak perfektně vykreslený a svižný děj a zde překvapivě úspěšný konec. Oproti jiným válečným knihám,se zde čtenář neztrácí v ději a v postavách. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.

13.02.2013

Projekt AtlantisProjekt AtlantisA. Wilhelm

Třetí projekt a trošku rozpolcené pocity. Byla místa kde to bylo napínavé,ale záhy přišla nudná pasáž,kde autor příliš popisoval odborné věci. Myslím,že kniha by mohla mít klidně 250 stran a byla by čtivější. Projekt Atlantis bych ohodnotil o malinko více než projekt Babylon,ale dvě hvězdičky mínus oproti projektu Sakkara. Jinak ale zajímavý projekt a celkem dobře zpracovaný konec.

16.03.2013

Krvavá řekaKrvavá řekaJ. Deaver

Druhý příběh Johna Pellama mě malinko zklamal, musím říci,že se mi více z trilogie líbilo Mělké hroby. Na příběhu se mi nejvíce líbil začátek a pak zajímavý a malinko překvapující konec, což ale u Deavera lze pokaždé očekávat. Dávám čtyři hvězdičky a jsem zvědavý na Pekelnou kuchyni.

02.04.2013

Královna králů: magický příběh nesmrtelné KleopatryKrálovna králů: magický příběh nesmrtelné KleopatryM. D. Headley

Knihu hodnotím kladně,splnila vše co jsem od ni očekával. To, že se bude jednat o fantasy se skutečnými historickými postavami je již psáno na obalu,takže mi fascinují Ti,kteří píší že je kniha odpad a nemá nic společného s Kleopatrou a dalšími. Občas není špatné si od klasiky přeskočit k fantazii a nechat se unést do světa mystérií. Vystupují zde vedle historických postav rovněž řečtí a egyptští bohové, je zde podsvětí , prostě krásně vybarvené. Neříkám,že kniha je úplně dokonalá,ale já ji dávám pět hvězdiček, líbila se od začátku až do konce a spisovatelka dodrží slib,že se bude jednat o trilogii a příběh bude mít pokračování. Určitě by nebylo špatné si tuto knížku číst někde ve stínu,či pod slunečníkem, doplněné šuměním moře v Řecku nebo Egyptě. Vždyť z těchto zemí báje a legendy přímo číší a je škoda,že dnešní doba již toto opomíjí a to na co nejde sáhnout neexistuje.

07.05.2013

Třináctá hodinaTřináctá hodinaR. Doetsch

Velmi dobře napsaná kniha, četla se opravdu rychle a děj vás doslova pohltil. Ze začátku jsem nevěděl co čekat od toho,že se každým přečteným dílem posouvám naopak zpět,ale autor to napsal opravdu bravurně a v na konci každé kapitoly jsem se již těšil jak dopadne hodina předtím. Ani po přečtení předposlední kapitoly se nedalo vytušit jak to celé vlastně dopadne. Kniha byla plná napětí od samého začátku. Hodnotím pěti hvězdičkami a dávám do oblíbených,tahle kniha si to zaslouží.

22.05.2013

Hříšná vinaHříšná vinaT. Hoag

Rovněž moje druhá kniha od Tami Hoag a opět výborná. Byť Minulá provinění se mi četla lépe, zde ze začátku byl takový menší nepřehled v osobách.

27.06.2013

TanečníkTanečníkJ. Deaver

Těžko říct, jestli je lepší Sběratel kostí nebo Tanečník ,ale opět detektivka výtečná. Mělo to spád a příběh byl skvěle vyvážen mezi dobrem a zlem,Rhymem a Tanečníkem. Myslel jsem si, že tentokrát je závěr kdo je vrah jasný již od začátku a nebyl by to Deaver,aby to opět bylo všechno jinak.

13.08.2013

Svitek ze SakkárySvitek ze SakkáryP. Gedge

U této knihy byl jak zajímavý děj tak opět autorka vylíčila skvěle popis okolí, jako kdyby tam přímo žila. Mínusem pro mě bylo,že tak do poloviny knihy se děj moc nevyvíjel a četlo se zdlouhavě, poté u druhé části člověk úplně hltal další a další stránky. Ale to je u této autorky u každé knihy ,nejdřív čtenáře seznámí s prostředím a dějem a poté až se vše začne odvíjet. Proto dávám čtyři a ne pět hvězdiček.

01.09.2013

Horká nocHorká nocC. H. Clark

Do třetice jsem se dal do čtení románu od Carol a opět " velmi kriminální " zápletka. Ani do třetice mi tento příběh nijak nenapnul a hodnotím tak polovinou. Byť téma New York bez elektrického proudu není špatné a celkem zajímavě vylíčené. Dobré jako oddychová četba.

06.09.2013

Mrazivá nocMrazivá nocA. Indridason

Mrazivá islandská detektivka opět nezklamala, opět nijak přehnaná, prostě taková jak má správná detektivka být. Pomalými krůčky, výslechy svědků se pomalu a jistě skládá mozaika vraždy a čtenáře nutí až do posledních chvil přemýšlet kdo bude vrah. Indridason čtenáře nepřekvapí závěrem jako třeba J.Deaver, oboje má svý kouzlo. Je krásný pocit knížku číst pěkně v teple u topení s kávou, když z knížky vystupuje mrazivá islandská noc či mlžný deštivý den.

07.10.2013

Popel popeluPopel popeluT. Hoag

Třetí román od této autorky a opět mě úplně pohltil. Sice místy je v první polovině knihy dost všeho možného popisování, což trošku zdržuje od děje,ale jinak celkově super knížka a Tami Hoag naprosto u mě patří do oblíbených autorů. Skvěle poskládaný vyšetřovací tým, u každého se autorka snaží popsat co nejvíce, včetně soukromého života a ten krásně proplete do napínavého děje a závěr dost překvapivý, což bych přirovnal k mému dalšímu oblíbenému autoru J.Deaverovi. Stoprocentně nezůstanu jen u těchto tří detektivek a sáhnu pro další.

03.11.2013

Chirurgova dceraChirurgova dceraT. Weldon (pseudonym)

Tak nějak podle obalu a popisu mi padla tahle kniha v knihovně do oka a určitě nelituji, stála za přečtení. Svižný napínavý akční děj se zajímavým a překvapivým rozuzlením, kdy vlastně vrah se skrývá až do posledních stran. Ideální kniha do těchto chladných prosincových večerů,pěkně doma v posteli a v teple,byť zima z příběhu číší o sto šest:)

11.12.2013

SmršťSmršťJ. Theorin

Asi nejlepší kniha tohoto roku co jsem četl. První kniha od tohoto autora a určitě sáhnu po další. Obal a popis knihy a hned byla v košíku a rozhodně naplnila co jsem od ní čekal. Skvělé prostředí severského pobřeží, ponurá atmosféra příběhu, detektivní zápletka a trocha duchařiny,co víc si na zimní a podzimní večery pěkně v teple přát číst. Myslím, že ta duchařina tomu dodala větší šmrnc a i takové knížky jsou třeba, protože žijeme jen ve světě modernizace a vědy. Tak alespoň v této knize na chvilku utečeme k starým pověstem míst, jakými dříve lidé žili. Jen tak dál pane Theorine.

24.12.2013

Pátý pacientPátý pacientT. Serfaty

Skvělá, napínavá a celkem svižně napsaná kniha. Od prvních stránek čtenáře vtáhne a až do konce nepustí a budete si celou dobu říkat jako hlavní hrdina, doktor Corr, co za tím vším vlastně vězí. Řekl bych, že trochu opomenutá kniha, málo v přečtených, málo v chci si přečíst, byť tahle kniha opravdu stojí za přečtení. Thriller z lékařského prostředí přesně jak má být.

04.02.2014

Bláznivá neděleBláznivá neděleF. S. Fitzgerald

Kniha mě celkem překvapila, byť povídkový styl moc nemusím. Autor zde výborně vykresluje období začátku minulého století ve Spojených státech a atmosféra příběhu Vás do té doby přenese. Já jsem knihu četl jako oddychovou četbu a splnila moje očekávání. Měl jsem knihu již dávno zakoupenou a nějak se mi do ní nechtělo, domníval jsem se, že to bude spíše nuda a pokud má někdo podobný názor,tak doporučuji přečíst, není to nuda.

14.02.2014

Žhavé zprávyŽhavé zprávyJ. Deaver

Přidám se rovněž k níže napsaným komentářům. Začátek nezvykle na Deavera celkem poklidný,až to místy bylo takové nezáživné. Obrat nastal až se blížil konec knihy, tam už se napětí s akcí gradovalo naplno a závěr opět skvěle uzavřen, tak jak to Deaver umí. Když se tedy vezme vše kolem, dávám tři hvězdičky.

23.04.2015

OstrovOstrovR. Jacobsen

Hezký pohled života na ostrově v první polovině 20. století, který je jenom váš a co vše obnáší to, aby člověk na ostrově přežil. Moc hezky napsaný příběh, sice místy trošku smutný, ale jinak to byla nádhera. Jen si myslím, že konec jako by byl ustřižen, ale asi to k tomu patří, život jde dál.

11.09.2015

Kroky vrahaKroky vrahaM. Klevisová

Hezky napsaná česká detektivka, je to pro mě příjemné překvapení a už jdu shánět další díl ze série. Byť občas se autorka odklonila od vyšetřování a probírala osobní život hlavních postav, tak i přes to nenudila a četla se rychle a postavy byli dobře k zapamatování.

09.11.2015

Černý krkavecČerný krkavecA. Cleeves

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Detektivka mě bavila. Do posledních stran bylo kandidátů na vraha dost a až v závěru se to rozpletlo v zajímavé rozuzlení. Je to taková typická detektivka, žádný přehnaný a svižný děj. Jen by tam mohlo být víc popisu prostředí studeného, větrného ostrova.

16.03.2016

1 2