Ra-Amon Ra-Amon komentáře u knih

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

supr kniha

19.10.2017

Černý krkavec Černý krkavec Ann Cleeves

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Detektivka mě bavila. Do posledních stran bylo kandidátů na vraha dost a až v závěru se to rozpletlo v zajímavé rozuzlení. Je to taková typická detektivka, žádný přehnaný a svižný děj. Jen by tam mohlo být víc popisu prostředí studeného, větrného ostrova.

16.03.2016 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Hezky napsaná česká detektivka, je to pro mě příjemné překvapení a už jdu shánět další díl ze série. Byť občas se autorka odklonila od vyšetřování a probírala osobní život hlavních postav, tak i přes to nenudila a četla se rychle a postavy byli dobře k zapamatování.

09.11.2015 5 z 5

Ostrov Ostrov Roy Jacobsen

Hezký pohled života na ostrově v první polovině 20. století, který je jenom váš a co vše obnáší to, aby člověk na ostrově přežil. Moc hezky napsaný příběh, sice místy trošku smutný, ale jinak to byla nádhera. Jen si myslím, že konec jako by byl ustřižen, ale asi to k tomu patří, život jde dál.

11.09.2015 4 z 5

Žhavé zprávy Žhavé zprávy Jeffery Deaver

Přidám se rovněž k níže napsaným komentářům. Začátek nezvykle na Deavera celkem poklidný,až to místy bylo takové nezáživné. Obrat nastal až se blížil konec knihy, tam už se napětí s akcí gradovalo naplno a závěr opět skvěle uzavřen, tak jak to Deaver umí. Když se tedy vezme vše kolem, dávám tři hvězdičky.

23.04.2015 3 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Nele Neuhaus

Třetí příběh od této autorky nemá chybu a tuto spisovatelku řadím mezi mé nejoblíbenější. Příběh opět nezklamal, skvělá zápletka, napětí, kniha se čte celkem svižně a postavy působí reálně. O proti knize Hluboké rány, zde nebyl takový zmatek v postavách kdo je kdo. Kniha mě přitáhla od první stránky a až do poslední nenechala v klidu. Nabízí se několik variant kdo by mohl být vrahem, mnoho důvodů a žádné alibi a autorka toho skvěle využívá. Takže hodnotím poctivých 100% a škoda jen, že není přeloženo od této autorky knih více. Snad se dočkám a bude brzy další.

02.04.2015 5 z 5

Černé slunce Černé slunce Graham Brown

Mně osobně se více líbil první díl, který se odehrával v amazonském pralese. Výprava na cestě džunglí mě zaujala více než druhý příběh odehrávající se chvilku v Rusku, v Číně , v Mexiku a především ve Státech. Děj a konec probíhal místy dost rychle a spíš mi to přišlo jak předloha pro film. Byli ale občas i hezké části,takže takový průměr. Určitě stojí za přečtení.

28.05.2014 3 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Určitě nelituji, že jsem se pustil do této knihy, byť komentáře nebyly valné. Nebýt zdlouhavého, méně záživného začátku, dal bych pět hvězdiček. Prvním dvěma dílům se těžko vyrovná,tady bych spíše u žánru uvedl dobrodružný / fantasy než historický a malinko mi to dějově připomínalo velké putování jako Pán prstenů. Celkově hodnotím kladně.

04.03.2014 4 z 5

Bláznivá neděle Bláznivá neděle Francis Scott Fitzgerald

Kniha mě celkem překvapila, byť povídkový styl moc nemusím. Autor zde výborně vykresluje období začátku minulého století ve Spojených státech a atmosféra příběhu Vás do té doby přenese. Já jsem knihu četl jako oddychovou četbu a splnila moje očekávání. Měl jsem knihu již dávno zakoupenou a nějak se mi do ní nechtělo, domníval jsem se, že to bude spíše nuda a pokud má někdo podobný názor,tak doporučuji přečíst, není to nuda.

14.02.2014 4 z 5

Pátý pacient Pátý pacient Thierry Serfaty

Skvělá, napínavá a celkem svižně napsaná kniha. Od prvních stránek čtenáře vtáhne a až do konce nepustí a budete si celou dobu říkat jako hlavní hrdina, doktor Corr, co za tím vším vlastně vězí. Řekl bych, že trochu opomenutá kniha, málo v přečtených, málo v chci si přečíst, byť tahle kniha opravdu stojí za přečtení. Thriller z lékařského prostředí přesně jak má být.

04.02.2014 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Asi nejlepší kniha tohoto roku co jsem četl. První kniha od tohoto autora a určitě sáhnu po další. Obal a popis knihy a hned byla v košíku a rozhodně naplnila co jsem od ní čekal. Skvělé prostředí severského pobřeží, ponurá atmosféra příběhu, detektivní zápletka a trocha duchařiny,co víc si na zimní a podzimní večery pěkně v teple přát číst. Myslím, že ta duchařina tomu dodala větší šmrnc a i takové knížky jsou třeba, protože žijeme jen ve světě modernizace a vědy. Tak alespoň v této knize na chvilku utečeme k starým pověstem míst, jakými dříve lidé žili. Jen tak dál pane Theorine.

24.12.2013 5 z 5

Pekelná kuchyně Pekelná kuchyně Jeffery Deaver

Touto knihou jsem uzavřel trilogii s Johnem Pellamem a zklamala mě tak jako Krvavá řeka. Střídala se v knize místa kde několik stránek nudilo,pak se děj rozběhl a opět dalších pár stránek nudných a tak až do konce. První kniha ze série J.P. Mělké hroby mě naprosto chytila,četla se perfektně, druhá Krvavá řeka mě zklamala,tak jsem čekal naději v této knize a řekl bych tedy, že o něco lepší než Krvavá řeka,ale Mělkých hrobů nedosahuje ani po kotníky.

24.12.2013 4 z 5

Chirurgova dcera Chirurgova dcera Thomas Weldon (p)

Tak nějak podle obalu a popisu mi padla tahle kniha v knihovně do oka a určitě nelituji, stála za přečtení. Svižný napínavý akční děj se zajímavým a překvapivým rozuzlením, kdy vlastně vrah se skrývá až do posledních stran. Ideální kniha do těchto chladných prosincových večerů,pěkně doma v posteli a v teple,byť zima z příběhu číší o sto šest:)

11.12.2013 5 z 5

Hluboké rány Hluboké rány Nele Neuhaus

Mně osobně se tato kniha velice líbila,celkem napínavé hned od začátku a zajímavé rozuzlení. Ze začátku sice v knize vystupuje celkem dost postav,ale díky předchozím komentářům jsem si dával pozor,abych věděl kdo kam patří a postavy se mi nerozutekly. Lépe se pak skládá celá mozaika dohromady,protože v knize jsou právě tyto postavy v různých příbuzenských vztazích, které policie postupně rozkrývá,takže závěr vyřeší nejen vraždu,ale i zajímavé rodinné a nerodinné vztahy. Nečekal jsem, že mi vraždy v Taunusu až takto vtáhnou :)

23.11.2013 5 z 5

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Třetí román od této autorky a opět mě úplně pohltil. Sice místy je v první polovině knihy dost všeho možného popisování, což trošku zdržuje od děje,ale jinak celkově super knížka a Tami Hoag naprosto u mě patří do oblíbených autorů. Skvěle poskládaný vyšetřovací tým, u každého se autorka snaží popsat co nejvíce, včetně soukromého života a ten krásně proplete do napínavého děje a závěr dost překvapivý, což bych přirovnal k mému dalšímu oblíbenému autoru J.Deaverovi. Stoprocentně nezůstanu jen u těchto tří detektivek a sáhnu pro další.

03.11.2013 5 z 5

Mrazivá noc Mrazivá noc Arnaldur Indriðason

Mrazivá islandská detektivka opět nezklamala, opět nijak přehnaná, prostě taková jak má správná detektivka být. Pomalými krůčky, výslechy svědků se pomalu a jistě skládá mozaika vraždy a čtenáře nutí až do posledních chvil přemýšlet kdo bude vrah. Indridason čtenáře nepřekvapí závěrem jako třeba J.Deaver, oboje má svý kouzlo. Je krásný pocit knížku číst pěkně v teple u topení s kávou, když z knížky vystupuje mrazivá islandská noc či mlžný deštivý den.

07.10.2013 5 z 5

Stín Thovta Stín Thovta Michael Peinkofer

U této knihy jsem při hodnocení hodně přemýšlel. První poloviny knihy odehrávající se v Londýně byla naprosto super a bez váhání bych dal pět hvězdiček. Svižný a tajemný a napínavý děj kdy člověk přímo hltá další a další stránky. V druhé části v Egyptě je na můj vkus děj až příliš přehnaný, kdy se hlavní hrdinové pokaždé ze všeho dostanou a vše vyluští, je podobný prvnímu příběhu, téměř bych řekl,že jej autor kopíroval. Druhá část by se spíše hodila do americké produkce Indiana Jones a zde bych dal tři hvězdičky. Takže výsledná mi vychází čtyři hvězdičky,ale rozhodně doporučuji si přečíst, rozhodně se nebudete u knížky plné svižným a akčním dějem nudit.

05.10.2013 4 z 5

Horká noc Horká noc Carol Higgins Clark

Do třetice jsem se dal do čtení románu od Carol a opět " velmi kriminální " zápletka. Ani do třetice mi tento příběh nijak nenapnul a hodnotím tak polovinou. Byť téma New York bez elektrického proudu není špatné a celkem zajímavě vylíčené. Dobré jako oddychová četba.

06.09.2013 2 z 5

Svitek ze Sakkáry Svitek ze Sakkáry Pauline Gedge

U této knihy byl jak zajímavý děj tak opět autorka vylíčila skvěle popis okolí, jako kdyby tam přímo žila. Mínusem pro mě bylo,že tak do poloviny knihy se děj moc nevyvíjel a četlo se zdlouhavě, poté u druhé části člověk úplně hltal další a další stránky. Ale to je u této autorky u každé knihy ,nejdřív čtenáře seznámí s prostředím a dějem a poté až se vše začne odvíjet. Proto dávám čtyři a ne pět hvězdiček.

01.09.2013 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Těžko říct, jestli je lepší Sběratel kostí nebo Tanečník ,ale opět detektivka výtečná. Mělo to spád a příběh byl skvěle vyvážen mezi dobrem a zlem,Rhymem a Tanečníkem. Myslel jsem si, že tentokrát je závěr kdo je vrah jasný již od začátku a nebyl by to Deaver,aby to opět bylo všechno jinak.

13.08.2013 5 z 5