Stín Thovta

Stín Thovta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1754/bmid_stin-thovta-qEf-1754.png 4 37 8

Sarah Kincaidová série

2. kniha série Sarah Kincaidová. Londýn v roce 1883. Mladá archeoložka Sarah Kincaidová žije v ústraní v Yorkshiru, poté co její milovaný otec záhadným způsobem přišel o život při vykopávkách v Alexandrii. Nečekaně ji navštíví strýc doktor Mortimer Laydon, který ji z pověření královského domu žádá, aby ho neodkladně doprovodila do Londýna. Bestiální série vražd mladých žen tam už celé týdny otřásá chudinskou čtvrtí Whitechapel. Na místech činu se nachází mysteriózní hieroglyf - nakreslený krví oběti. Zatímco Scotland Yard stojí před záhadou, Sarah okamžitě poznává, že jde o symbol staroegyptského boha Měsíce Thovta. Toto znamení používá i Egyptská liga - vědecké sdružení, kterému předsedá anglický následník trůnu Albert Victor. Je snad liga zodpovědná za vraždy z jeho pověření? Vězí za brutálními zločiny šílený jednotlivec, nebo jde o spiknutí, které se obrací proti celé říši? Jak je to s tajemnou černou drožkou, která se vždycky objeví v blízkosti činu? Pověst Koruny je ohrožena a dochází k veřejným vzpourám. Všechny naděje se upírají k Sarah Kincaidové. Dokáže vnést světlo do tmy a vysvětlit stopy, které vedou do starého Egypta? Jakou roli hraje Stín Thovta, ono prastaré kultovní místo v Libyjské poušti, o kterém se mluví v jednom starém proroctví? Skrývá skutečně Knihu Thovta, odkaz boha Měsíce? A proč v jeho jménu umírají lidé tak strašným způsobem? Sarah se vydává na životně nebezpečnou expedici do tajemné minulosti starého Egypta.... celý text

Detektivky, krimi Dobrodružné Romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Schatten von Thot , 2007

cukrovka
20.05.2019 4 z 5

Toto pokračování bylo opět čtivé a zajímavé. Jen se mi zdá, že je Sarah dost naivní na to jak je to geniální archeoložka. I ten zrádce už byl naznačen v prvním díle a tak to nebylo takové překvapení.

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Sarah a její dobrodružství přečtu si i další díl

orinka3
13.03.2015 4 z 5

Opět zajímavé a napínavé čtení, přečetla jsem za dva dny jedním tahem. Autor dokáže udržet čtenářovu pozornost, píše dobře.

jindrusa
29.07.2014 5 z 5

Napínavé, určitě si zajdu půjčit i zbylé díly.

tenax
29.03.2014 4 z 5

Po docela dobrém rozjezdu v prvním dílu (Plamen z Faru) se mi zdá tento díl trochu slabší, zázračné úniky a spiknutí tajemného bratrstva jsou až moc překombinované, Sarah je neskutečně geniální a naivní zároveň. Ale to všechno k tomuto druhu literatury asi patří. Rozhodně čtivé, napínavé a lákající k dalším dílům, protože opět je mnoho nedovysvětleno.

lanusinka
12.03.2014 4 z 5

Slabší než první... Na můj vkus příliš mnoho úniků na poslední chvíli a tajný zrádce byl jasný už konce minulé knihy, takže se klidně mohl odhalit dřív...

Ra-Amon
05.10.2013 4 z 5

U této knihy jsem při hodnocení hodně přemýšlel. První poloviny knihy odehrávající se v Londýně byla naprosto super a bez váhání bych dal pět hvězdiček. Svižný a tajemný a napínavý děj kdy člověk přímo hltá další a další stránky. V druhé části v Egyptě je na můj vkus děj až příliš přehnaný, kdy se hlavní hrdinové pokaždé ze všeho dostanou a vše vyluští, je podobný prvnímu příběhu, téměř bych řekl,že jej autor kopíroval. Druhá část by se spíše hodila do americké produkce Indiana Jones a zde bych dal tři hvězdičky. Takže výsledná mi vychází čtyři hvězdičky,ale rozhodně doporučuji si přečíst, rozhodně se nebudete u knížky plné svižným a akčním dějem nudit.

hkrat.sn
11.04.2012

kdo by nemiloval Sarah a její dobrodružství a myslím, že je jen málo (neřknu-li nikdo) kdo by Sarah nedržel palce !