Prey Prey komentáře u knih

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Víceméně povídková jednohubka, ale nic, co by zásadně zklamalo.

14.06.2021 3 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Těžko uvěřitelné jako reálný příběh, ale téma zajímavé. Příjemně stručný rozsah.

Žena filmového kritika Žena filmového kritika neznámý - neuveden

No jo, ty blogýsky. Zafixování do graficky pěkné knihy bohužel obnažuje úroveň tak do busu, vlaku... Což nemusí být pro mnoho lidí zápor.

03.05.2021 2 z 5

To je metro, čéče! To je metro, čéče! Milada Rezková

Ta kniha je hezká, jakože opravdu krásná. Ale napasování faktů na dětský příběh trochu drhlo, čéče.

Žít jako single Žít jako single * antologie

Vcelku povedená sentimentální kolekce jednohubek k lidským ne-vztahům. Baldýnského sci-fi finále parádní.

Slzy mé duše Slzy mé duše Kim Hjon-Hi

Do jaké míry je to autentické, to samozřejmě těžko říct, žijeme v divných spirálách propagand a šumu všech stran. Ale působivé to je. Výhodou literatury je možnost prožít životy, které byste reálně nechtěli.

03.05.2021 4 z 5

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

Ajajaj, to bolí, to bolí. X-tý pokus o comeback a pořád je to horší a horší. Asi se všichni nevyhnutelně staneme vlastními karikaturami.

03.05.2021 1 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Přilepit starou divadelní hru k novým povídkám, aby vůbec mohla vzniknout kniha za 299 Kč, to napovídá mnohé. No a k povídkám - Viewegh už se vůbec nepokouší hledat témata. To, co přežvýkal, žvýká znovu a znovu. Buď se změnil on, nebo já, nebo oba, ale pád literární zručnosti (kterou disponoval i jako prodejný autor) pokračuje.

03.05.2021 1 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Není to vůbec špatné, ale bohužel trochu šablonovité, jak v romantické, tak v politické části. Záleží na vaší oblibě podobných témat. (Čteno v překladu Ladislava Nagye.)

Má dcera Iveta Má dcera Iveta Miroslav Graclík

Rozsahem a počtem zařazených materiálů vysoce nadprůměrná biografie, dokumentující celou životní a mediální pouť Ivety Bartošové.

02.05.2021 4 z 5

Ať se rozhodneš jakkoli Ať se rozhodneš jakkoli Jakub Szamałek

Já si nemůžu pomoct, ale na rozdíl od ostatních hodnotících jsem nečetl provokativní thriller, ale tuctový kalkul. Už obálka slibuje "hlubiny darknetu", takže nemůžete být překvapeni, o co půjde. Všechno jede podle šablony, jak rozjet ubercool sérii s moderními technologiemi.

Bludiště cti Bludiště cti Jan Kment

Styl psaní, který mi absolutně nesedí a nedokázal mě k postavám připoutat. Nedočteno.

06.12.2020 1 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Chápu, že každá jinakost si zaslouží svůj literární kánon, ale... Není to moc dobře vymyšlené a napsané, spíš pozitivní za každou cenu.

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Takové dámské spotřební knihy určitě mají svoji cílovku, ale už název značí, že tentokrát vyhrál marketing, ne literární řemeslo.

Největší záhady české historie Největší záhady české historie Jaroslav V. Mareš

Mareš určitě dělá i původní výzkum, ale výsledek působí jako recyklát všeho možného i nemožného. Hádám, že se to tak dobře prodává, ale raději bych méně témat a větší hloubku.

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Mareše znám z českých investigativců asi nejkratší dobu, hlavně díky YouTube. Na jednu stranu je to zajímavá kolekce, na druhou mi přijde, že autor se věnuje všemu, ale nic nedotáhne k novým závěrům.

06.12.2020 3 z 5

Rebel Rebel Táňa Kubátová

Červená knihovna ze současnosti, nenáročné čtení. Děj se táhne, ale na vypnutí hlavy - proč ne.

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

No, je to takový výchovný pelmel. Přitom třeba Piškot s Meluzínem jsou námět na bezmála psychologický thriller. Škoda.

18.08.2020 2 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Hodně, hodně zajímavé. Dějově to chvílemi přešlapuje na místě, ale jen tak mimochodem je tam vetknuta spousta zajímavých myšlenek o zákonitostech v našich životech. Svým způsobem se jedná o obhajobu humanitních věd (s přesahem do parapsychologie), která musí zůstat ležet v hlavě i zcela racionálním jedincům... Na český román výjimečný počin.

30.07.2020 4 z 5

Ale jo, párkrát se zasmějete, jenže celkově to žádné veledílo není, spíš deníček o navštívených zemích a dámských jízdách. Letectví je tam málo.

30.07.2020 2 z 5