Ať se rozhodneš jakkoli

Na jisté varšavské ulici dojde k dopravní nehodě, při níž zemře herec a moderátor oblíbeného pořadu pro děti Ryszard Buczek. Všechno ukazuje na to, že ztratil kontrolu nad vozidlem. Redaktorka bulvárního portálu Julita Wójcická je ale přesvědčená, že Buczekovi někdo s odchodem z tohoto světa pomohl. Nezkušená novinářka začne pátrat na vlastní pěst a brzy si uvědomí, že pravda o smrti oblíbeného moderátora je mnohem děsivější, než by si kdo dokázal představit. Julita obdrží anonymní varování a s hrůzou zjišťuje, že ve světě řízeném moderními technologiemi nic není jako dřív. Zločinci pracují novými, dosud neznámými metodami, všechno je dovoleno a každý náš krok na síti lze dohledat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428852/at-se-rozhodnes-jakkoliv-siD-428852.jpeg 4.336
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Host

Cokolwiek wybierzesz, 2019

Kniha Ať se rozhodneš jakkoli

kirkpatrick

Docela povedený thriller ze současnosti, o bezpečnosti internetu a částečném odhalení skrytého darknetu. Začátek knihy mě moc neoslnil, ale postupně s přibývajícími stránkami mě upoutal.

jaroiva

Líbilo se mi to, ale obávám se, že teď budu poněkud paranoidní.
Určitě doporučuji přečíst, aby si člověk trochu hlídal hesla a na co kde kliká...

Hella
12.12.2020

Nebylo to špatné, ale zas takový hit, jak to podle předchozích hodnocení vypadá, také ne. Nicméně poučné to bylo každopádně.

Prey
06.12.2020

Já si nemůžu pomoct, ale na rozdíl od ostatních hodnotících jsem nečetl provokativní thriller, ale tuctový kalkul. Už obálka slibuje "hlubiny darknetu", takže nemůžete být překvapeni, o co půjde. Všechno jede podle šablony, jak rozjet ubercool sérii s moderními technologiemi.

Katania
27.11.2020

Klobouk dolu! Moc povedená knížka . Spousta lidi opravdu stále netuší, jak dokáže být internet nebezpečný...doufám, že bude pokračování.

Bishamonten
04.11.2020

"My už v tý dystopický kyberbudoucnosti žijeme. Jenomže interface je uživatelsky příjemnej, takže to nikomu nedošlo."
Ďalší román, kde je ústrednou témou kyberkriminalita a darknet. Tento je síce menej akčný, zato osobnejší a ide viac do hĺbky. Kultúrne aj geograficky blízke prostredie severných susedov navyše umocňuje pocit imerzívneho zážitku. Veľmi príjemné prekvapenie. Rád by som si prečítal pokračovanie.

DK197
19.09.2020

E-KNIHA: Tato kniha - opravdu velké překvapení. "Internet je zmršený, aplikace jsou zmršený, uživatelé jsou zmršený." Věta, která dokonale ztělesňuje knihu a rezonuje s mým názorem. Napínavá knížka o moderních technologiích, aplikacích a internetu. O těch stinnějších stránkách. O bezpečnosti. O jedné na první pohled nepochopitelné vraždě. Svižné tempo, zajímavé postavy. Nenásilný, chytrý apel na společnost. To vše navíc zabalené do polské tak blízké a přitom vzdálené kultury. Jsem spokojená. A strašně bych chtěla druhý díl (nebo další autorovu knihu.)

sharik
25.08.2020

Klasická témata známá ze severských thrillerů (od hackerství až po genderovou nerovnost), avšak překvapivě originálně pojatá. Přesto, že Ať se rozhodneš jakkoli působí na první pohled jako další z řady zaměnitelných románů (zvláštní jen tím, že autorem není Švéd, nýbrž Polák), nenechte se zmást. Szamalek využívá klasické postupy a motivy současných severských detektivek, nicméně jde mnohem více do hloubky než leckterý světový bestsellerista. Navrch přidává taktéž mnohem uvěřitelnější postavy.