Ať se rozhodneš jakkoli

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na jisté varšavské ulici dojde k dopravní nehodě, při níž zemře herec a moderátor oblíbeného pořadu pro děti Ryszard Buczek. Všechno ukazuje na to, že ztratil kontrolu nad vozidlem. Redaktorka bulvárního portálu Julita Wójcická je ale přesvědčená, že Buczekovi někdo s odchodem z tohoto světa pomohl. Nezkušená novinářka začne pátrat na vlastní pěst a brzy si uvědomí, že pravda o smrti oblíbeného moderátora je mnohem děsivější, než by si kdo dokázal představit. Julita obdrží anonymní varování a s hrůzou zjišťuje, že ve světě řízeném moderními technologiemi nic není jako dřív. Zločinci pracují novými, dosud neznámými metodami, všechno je dovoleno a každý náš krok na síti lze dohledat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428852/big_at-se-rozhodnes-jakkoliv-siD-428852.jpeg 4.356
Série:

Skrytá síť 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Cokolwiek wybierzesz, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Ať se rozhodneš jakkoli

kruppe
14. dubna

Odpočinková četba. Nic převratného, ale čte se to dobře. Ač je to detektivní román, tak samotné pátrání je slabší, předvídatelné, ale ozvláštněné o moderní technologie, hackovani atd. Největší slabinou je pomalý rozjezd a nezvládnutý závěr.
Přesto mě závěrečný Cliffhangr nalákal. Asi je to tím, zcela podobných detektivek je poskrovnu...

Atara16
19. ledna

(+ SPOILER) Kniha mě zaujala obálkou, chvilku trvalo než jsem se začetla a myslím že obsahuje to jak se cítím po přečtení.
"Protože se ukazuje, že už nerozumím světu, který mě obklopuje. "


konicekbily
27.10.2021

Knížku vnímám jako sociální román ze současné polské, zejména varšavské mladé společnosti. Kromě podrobného "rozebírání" nebezpečného fungování moderních komunikačních prostředků a jejich možného zneužívání v běžném životě jsem seznámen s tím, jak odstrašujícím způsobem fungují internetová media a jak se tam mohou dostávat neověřené a nikým neověřované informace. A mám "kliku", že v mém životě mne neovlivňuje počet kliků konkrétního článku. K autorovi: je to nadějný autor pro budoucnost!

intelektuálka
09.10.2021

Tak tohle se povedlo - polský autor ve svém zdařilém a zajímavém debutu /tedy u nás, jinak již v Polsku publikoval/ otevírá aktuální poblém dnešní doby .....

A to jsou temná a skrytá zákoutí počítačových sítí ....

Novinářka Julita je na cestě k úspěšné kariéře - do doby, než zveřejní článek o podezřelém úmrtí televizního moderátora ....

Potom se ocitá mimo hru - a ona touží zjistit proč .... a hledá pomocníky v pátrání ....

Je to psané s gradujícím napětím a má to spád .... a cesta vede vysoko ....

" Ať se rozhodneš jakkoli - můžeš napsat jen ano, nebo ne...."

Tak jak se tedy rozhodneš, Julito ?

A já to tuším - je to první díl série ... a doporučím ....

L.Helena
27.05.2021

Nebezpečně dobré, a hlavně srozumitelné i pro čtenáře, který není zrovna počítačový expert.

kirkpatrick
08.02.2021

Docela povedený thriller ze současnosti, o bezpečnosti internetu a částečném odhalení skrytého darknetu. Začátek knihy mě moc neoslnil, ale postupně s přibývajícími stránkami mě upoutal.

jaroiva
03.02.2021

Líbilo se mi to, ale obávám se, že teď budu poněkud paranoidní.
Určitě doporučuji přečíst, aby si člověk trochu hlídal hesla a na co kde kliká...

Hella
12.12.2020

Nebylo to špatné, ale zas takový hit, jak to podle předchozích hodnocení vypadá, také ne. Nicméně poučné to bylo každopádně.

1