Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Zrození zimy Zrození zimy Brian Ruckley

Ano, první polovina knihy je jeden velký zmatek
Šílená jména. Navíc je jich fakt hodně, naštěstí ta mapa to celkem zachraňuje, bez ní bych neměl šanci se v tom vyznat.
Taky uznávám, že že začátku jsem si říkal, co jsem to proboha začal číst?
Ale celkový děj mě přes to všechno docela zaujal, protože velký svět se spoustou lidí je velká možnost děje a možnost velkých masakru...
I přes to, ze se čte kniha docela pomalu mě to nakonec bavilo a po dočtení jsem hned sáhl po dalším dílu

31.12.2023 4 z 5

Na rozkaz krále Na rozkaz krále Ljuba Štíplová

Když jsem zjistil, že bude dotisk, hned jsem si jeden kousek objednal, jelikož jsem o knize už hodně slyšel ale neměl jsem tu možnost si ji zahrát, asi proto, že vyšla dříve než jsem se narodil.
Na to, že je to malá knížečka, jsem se dost nadřel a umřel asi 20x než jsem došel ke zdárnému konci, pokud někdo není zvyklý že neustále umírá( jako muj syn) tak toho to asi nebude bavit.
Jinak bezva oživení. Jednoduché, stačí kostka a ilustrace jsou taky bezva.

31.12.2023 4 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Tak to byla jízda.
Super prostředí, super hlášky.
Konečně je to akce, na kterou čekám už hezkých pár dílu. Něco co společenství pocítí a pěkně ho to naštve.
Amanda je super ale v tomto díle je nejlepší Gerasim, míchané drinky, založení odboru atd, to byla pecka!
Navíc v legii je konečně legie!

24.12.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Po minulém díle jsem měl trochu obavy.
Ale bylo to dobrý. Když pominul tu Amandinu minulou změnu tak v tomto díle to byla dobrá postava, a dost dobře doplňuje tým Bouchač, Mrdak a Aga.
Dohromady je to vážně zabijácká kombinace
Zvlášť když se potulují po obsazené planetě, dávají si zákusky, shánějí psa a dávají přes hubu Vodičkově bývalému šéfovi.
A Aga se smažákem to zase zabila.

24.12.2023 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Vše už bylo asi řečeno
Je to kniha, která doplní informace o počátku slovanského klanu a Veronice.
Jsem rád že se něco dozvíme o vlkodlacich.
Ale nebyl tu bezzemek, tudíž žádné hlášky a ty chyběly.

18.12.2023 4 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

(SPOILER) Recenzi minulé knihy jsem zakončil tím, že další kniha bude snad pěkný nářez. A musím říct, že jsem se trefil naprosto přesně!
Tentokrát z velké části převládá akce.
Hlavní část děje se přesouvá k sarrei, přesněji do deváté bašty.
Vzhledem k místu děje se mnohem víc dozvídáme o životě sarrei, kteří jsou stejní manipulátoři jako jorrei, ale na rozdíl od nich nejsou tak upjatí a platí tu především právo silnějšího.
Je zde hodně kladen důraz na psychiku Isarell, na kterou má vliv jednak zajetí a její momentální situace, ale taky jejich složitý vztah s Pátým. Hodně se mi líbí, jak vede v duchu rozhovor s jednotlivými Eyr.
Co se mi líbí na celé sérii, ale tady to už graduje, je nepřehlednost celého hlavního děje. Jorrei, sarrei i lidé mají mnoho možností, kterým směrem se dát, s kým se spojit nebo na koho a kde zaútočit. Autorka nás udržuje v záměrném napětí a nevědomosti.
Totéž ale v menším zažíváme při spiknutí, které zosnoval Barhain Sae, i když tam jsem trochu tušil, jak to má v plánu.
Bohužel jsem se nedočkal nějaké akce se Stíny, snad si je autorka šetří do posledního dílu.
Pátý je daleko zajímavější postava, než jsem si původně myslel, ale trochu doufám, že ještě neukázal to „nejlepší“, co v něm je. Chtěl bych pořádný masakr. No tak uvidíme.
Na konci knihy začínají do děje promlouvat i Bohové/démoni, což já osobně moc nemám rád. Ale zase to ukazuje, že i hlavní hrdinové mají omezené možnosti, a některé věci bez pomoci prostě nedokáží.
Každopádně jsem knihu přečetl o dost rychleji, než mám normálně ve zvyku a těším se na velké finále!

A i když to není mým zvykem, přidám jeden úryvek z knihy samotné :
Všichni čtyři karadhei se nyní kroutili na zemi s množstvím hlubokých ran. Raythár, sedmsetletý upír patřící k Původním, si tiskl tepenné krvácení z téměř amputované levačky. Jeho hojivé ornamenty plály takovou silou, že oslepovaly přibíhající léčitele, a v očích mu hořela kombinace zášti a strachu o život.
Pátý měl modřinu na čele a škrábanec na hrudním plátu.
Isarell se uvolnil pramen z copu

:D to mě prostě totálně dostalo

15.12.2023 5 z 5

Útok ze tmy Útok ze tmy Joe Dever

1. Vydání v pevné vazbě je totální bomba :D
Celkový dojem je hodně dobrý. Příběh super i když ze začátku jsem čekal co s toho vyleze.
Je to asi první GB, který jsem hrál a připadal mi zbytečně snadný, měl jsem sice štěstí při počátečních hodech, ale stejně jsem se nikdy nedostal ani na polovinu životů. Takže příště si asi uberu.
Za mě osobně je taky systém souboje až moc jednoduchý, minimálně bych rozlišoval útok a obranu, ale předpokládám, že je to proto, aby byla kniha zábavná i pro "širší veřejnost". Ale zase ta pomocná tabulka je super a člověk nic nemusí složitě hledat ani počítat, takže to odsejpá velmi rychle.
Nejlepší část jsou rozhodně staré kobky, kde na mě hned dýchla atmosféra strachu, ten kousek jsem si opravdu užil.
Část ve městě taky fajn, získávání informací v hospodě atd, super.

14.12.2023 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Pro mě osobně docela příjemné překvapení.
Čekal jsem že to bude slabší než původní trilogie, ale naopak bych řekl, že možná nejlepší díl. Možná to bude tím, že upíři nebojovali proti vytuněným kartanům. Takže nebylo třeba jim dávat zázračné hůlky co sestřelují lodě z oblohy, nebo nano brnění do kterého vystřílíte tolik nábojů, že by se s tím dalo ovládnout menší zemi a hlavní hrdina stále vesele pobíhá po svých.
Takže na doplnění celkové dobrá kniha.

14.12.2023 4 z 5

Želvýprava Želvýprava Lukáš Jarkuliš

Čtu 5ti letému synovi
Celkově je to docela dobra kniha, ale asi pro trochu starší.
Na můj vkus, jsou některé pasáže hrozně dlouhé. I v klasickém gamebooku málokdy je v kuse popsáno několik stran a tady je to běžné. Děti pak už trochu ztrácí koncentraci a je to min zábavné, protože dlouho čekají než mohou ovlivnit děj.

09.12.2023 4 z 5

Vyhnancem na planetě Gor Vyhnancem na planetě Gor John Norman

Podobný styl jako první kniha.
Opět v některých situacích bohužel stupidní chování hlavního hrdiny. Ale dá se to přičíst přehnanému smyslu pro čest atd.
Ve výsledku bych řekl že lepší díl než první. Ale žádné značné zlepšení a v dalších dílech to taky nečekám.
Je to taková braková oddechovka mezi náročnější četbou.

09.12.2023 3 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Bohužel, byl tohle skutečně zatím nejslabší díl. A to s přehledem.
Je to o to značnější jelikož minulý díl byl za mě nejlepší.
Že začátku jsme myslel že je to absenci kapitána Bouchace. I když je fajn že byl věnovaný čas i jiným postavám, chyběl mi tam.
Pak už ale bylo cítit, že je něco špatně.
Mirsové jsou najednou vlastně normální lidi, snad ani jedna poznámka o jejich "zvláštnostech". Chápu nebyl tam rus, ale stejně.
Zuuriti najednou padají jako mouchy a boji se velkého psa? Tož tak nevím...
A Amanda? Jako nemá být rozumově na úrovni prvního stupně základky?
A najednou obelstí celou posádku volavky, nějak tajuplně ji řídí z úkrytu a ještě velí odboji?
Škoda, ale tohle se bohužel nepovedlo.

03.12.2023 3 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Musím souhlasit, že tohle je jeden z nejlepších dílu, možná vubec nejlepší.
Kapitán Bouchač je prostě tahoun celé série a jak sám říká, střelec. Následkem toho defakto chodící katastrofa.
Poměrně pěkné vymyšlené aby přežil zápasy v aréně.
Navíc aréna byla fajn příležitost představit nové mimozemské druhy a deník na konci zase palec nahoru.
Škoda že se dostane vždy jen na pár druhu

02.12.2023 5 z 5

Válečník z planety Gor Válečník z planety Gor John Norman

No, tak dle očekávání Beckova kniha.
Hlavní hrdina se an muj vkus až moc často chová jako pako ..
Ale!
Nebylo to celkově vubec špatné, zajímavě vysvětlena kombinace extra vyspělé technologie a naopak středověkých zbraní.
Naplnilo očekávání, zkusím i další díly

25.11.2023 3 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Nejlepší díl série, teda až do chvíle, kdy už jsou hlavní hrdinové prakticky nesmrtelní ( což jsou celou dobu,ale tohle bylo už fakt moc).
To už bylo nudné a souboj na atomovém spáleništi ..... To jako proč?

25.11.2023 3 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Za mě klasicky druhý díl slabší než první.
Ale zase je tu snaha vysvětlit, aby svět dával smysl, to chválím.
Bohužel bojuju s tím, že pro mě hlavní hrdinové nejsou moc sympatičtí
A fakt, že si to rozdávají v naprosto nevhodných situacích tomu taky nepomáhá...

Vzpoura Vzpoura Kevin J. Anderson

Pokračování skvělé knihy.
Mírně slabší, jak už tak druhé díly bývají, ale pořád hodně dobrá knížka.
Trochu mi vadilo opakování děje z první knihy, pro toho kdo první díl nečetl je to asi dobré, ale pro mě to bylo spíš otravné.
A bohužel jsem až po dočtení zjistil, že je i třetí díl který bohužel není v češtině, což je opravdu depresivní, člověk přečte 1100 stran a stejně o výsledku neví nic...to je mega minus

05.11.2023 4 z 5

Pekelná díra Pekelná díra Kevin J. Anderson

Super kniha, z pro mě velmi originálními myšlenkami.
Celá trilogie je rozsáhlé dílo s politikou i bojovými akcemi.
Opravdu super kousek
Jediné negativum je fakt, že třetí díl není v češtině. To jsem bohužel zjistil až pozdě a s mou angličtinou si ho asi nikdy neprectu...

05.11.2023 5 z 5

Filipova dobrodružství Filipova dobrodružství Jacques Breuil

Jako malý jsem měl knihu rád a ted, když jsme ji našli na půdě, čtu je se svým synem, je mu 5 a myslím že to je tak ideální věk aby se začal seznamovat s problematikou návykových látek a jiných věcí v knize popsaných.

02.11.2023 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Tak po Spadu a Legií jsem se dal i do bratrstva krve...
Nápad je skvělý, boj mezi mimozemšťany co vypadají jako stáhnutý králík a upíry je prostě špička. Nicméně musím říct, že asi zatím nejslabší kniha co jsem od Kotlety četl. Nechytlo mě to tak, jako ty ostatní, i když ani nevím proč.
No jdu koupit další díly a uvidíme

21.10.2023 4 z 5

Zkuste to doma sami - zahrada a balkon Zkuste to doma sami - zahrada a balkon kolektiv autorů

Podle mě je kniha vhodná pro začátečníky.
Je to vlastně takový rychlo kurz jak začít s přírodní a permakulturni zahradou.
Řekl bych že zkušenějším v tomhle směru toho už moc nenabídne.
Já osobně jsem už 90% informací z knihy věděl a to se za zkušeného nepovažuji.
Jsou tam i věci s kterými nesouhlasím, jako třeba na dětský záhon dávat mrkev, než začne klíčit děti už pomalu zapomenou že nějaký záhon mají...
Ale největší nedostatek vidím v tom, že nejsou popsané obrázky. To je opravdu velký nedostatek.

21.10.2023 4 z 5