Vyhnancem na planetě Gor

Město Ko-Ro-Ba bylo na příkaz tajemných vládců planety Gor zničeno a jeho obyvatelé rozprášeni po celé planetě. Tarl Cabot přišel o vše včetně své rodiny a na něj samotného uvalili vládcové kletbu. Vydává se tedy do Sardarských hor, aby odhalil tajemství jejich totožnosti a pomstil své blízké.

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32179/gor-kroniky-protizeme-vyhnancem-na-planete-gor-32179.jpg 3.724

Gor - Kroniky Protizemě 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, United Fans

Outlaw of Gor, 1967

Kniha Vyhnancem na planetě Gor

ludek.n
včera

Návrat na planetu Gor se Johnu Normanovi podařil mnohem lépe, než vstupní opus série o Protizemi. Alespoň mě Vyhnanec oslovil svým heroismem a neuhýbavou nátlakovou strategií mnohem více, než malinko nesoustředěný a porodními bolestmi postižený první díl. Díky tomu, že už netřeba představovat hierarchii kast a zákonitosti života na planetě Goru, může být dějová linka daleko údernější a semknutější ve svém základním poslání. Norman se ani v tomto pokračování nikde moc nezdržuje, nepodává rozsáhlé popisy zemí ani lidí, nebaví se nekonečnými dialogy nebo snad rozbory jednání svých postav. Neohrožený hrdina je jen jeden a ten jde za svým cílem, ať už je jakýkoliv. Jedna událost stíhá druhou, a byť je náhoda svině okovaná, odpustíte mu tu trošku přehánění a řetězení jednotlivých nepravděpodobností za sebe jako korále na šňůrce. Jeho dobrodružství jsou totiž zábavná, a to i přes poněkud sexistický úhel pohledu. Koneckonců tohle je fantasy a ne feministický měsíčník. Vyhnanec každopádně zůstal doširoka otevřený pro další dávku napětí, takže je na co se těšit i do budoucna.

špulo
08.05.2019

Objavovanie krás braku 2. Jupiiiiiiii:))