Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Zahradničení bez rytí Zahradničení bez rytí Charles Dowding

Jako první bych zmínil, že opravdu celá kniha není o zahradničení bez rytí, tomuto tématu se plně věnuje asi tak pětina knihy.
Což je ale asi dobře, protože mě samotného zajímalo, co tam bude autor psát na 220 stran.
Zbytek je takový průstřel zahradničením, zavařováním apod.
Musím ale říct že výsledek je opravdu dobrý. Jak to u takových knih bývá, zkušenému zahradníkovi více méně nic nového neřekne, ale některé pasáže mi dali něco nového. Pro začátečníky je to moc dobrý kousek na čtení.

17.04.2024 5 z 5

Lucky Starr a piráti z asteroidů Lucky Starr a piráti z asteroidů Isaac Asimov

Kniha pokračuje v duchu první knihy, jen je trochu slabší.
Hlavního hrdinu zachraňuje štěstí a vybavení od Martanů.
Záhadně je o krok napřed před všemi a celkem nepochopitelně zastavením jedné lodi zachrání celý svět...

05.04.2024 3 z 5

David Starr – Tulák po hvězdách David Starr – Tulák po hvězdách Isaac Asimov

Taková jednoduchá a hodně oddechová knížečka.
Na mě opravdu až moc jednoduchá, dá se říct že s takové knihy toho moc nemám. Ale na druhou stranu jsem se bál, aby to nebylo jako Bill, galaktický hrdina kde jsem moc nechápal jak to mohl Harrison vůbec napsat.

05.04.2024 3 z 5

Malekithova zhouba Malekithova zhouba William King

(SPOILER) Konečně se Teclis dostává do hlavního děje a zjišťuje, že masakrovat temné elfy, je vlastně docela zábava.
Dle očekávání zachrání bráchu i celý svět....
Četlo se to dobře, byla to oddechovka ale plná krve a války.
Vsuvky s Caledorem a Smrti se mi moc líbily.
Jen ten konec byl až moc otevřený.
Dobro zvítězilo ale spíš jen dočasně a NKari stejně jako Malekith jen zmizely, ale múzou se vrátit...takže žádné velké konečně vítězství se nekonalo

29.03.2024 4 z 5

Caledorův meč Caledorův meč William King

(SPOILER) Začátek knížky trochu pomalejší, ale líbilo se mi, že děj probíhal v různých lokalitách. Samotný turnaj super.
Ano defakto všechno se dalo předvídat, ale Tyrion byl ideální na roli zachránce a toho kdo masakruje temné elfy. Zatímco Teclis se chystá na své velké finále...
To ještě umocňují některé části textu kde je popsané v čem všem je Tyrion lepší, takže se dá očekávat že Teclis bude mít hlavní slovo ve velkém finále.

29.03.2024 4 z 5

Aenarionova krev Aenarionova krev William King

Za mě opravdu super kniha.
U Kinga jsem ani nic jiného nečekal, ale dokonce bych řekl, že jedna z jeho nejlepších.
Bráchové jsou dobré postavy, jeden vyvažuje druhého.
Žádná falešná skromnost, když vím, že jsem dobrý, tak proč se tvářit, že ne.
Když mě někdo vyzve na souboj na smrt a já mám na to ho porazit, tak skončí s mečem v břiše.
V dnešních knihách takové situace spíš končí tím, že ho hlavní hrdina ušetří, protože je dobrák od kosti atd.
Jsem zvědavý na další díl

21.03.2024 5 z 5

Stín na písku Stín na písku Joe Dever

Stín na písku se mi líbil, a to docela hodně.
Asi poprvé druhého dílu jsem se vyděsil, protože jsem se začal obávat o svůj majetek, především o kouzelný mečík :)
Prostředí bezva, konečně byla trochu víc zapojena mapa. Osobně bych uvítal ještě větší zapojení ve všech dílech, protože já osobně mám A3 mapu a průběžně kontroluju kde jsem a kam bych se měl vydat.
Jako všechny poslední díly, pro mě moc snadné, ale bez hraní předchozích knih by to asi bylo značně náročnější.

11.03.2024 5 z 5

Rytířka Natal Rytířka Natal Alexandr Buškov

(SPOILER) Pominul li 2 části knihy, musím říct že jsem se docela bavil.
Ano, Natal je někdy na úrovni základní školy, ale nápady na její putování nebyly špatné a četlo se to dobře.
Bohužel část knihy, kdy potká všemocného čaroděje, ten jí řekl, že dobu temna způsobila sama příroda protože už ji lidstvo nasralo a pak ještě kde se vzal tu se vzal človíček z minulosti....to byla za mě fakt blbost a měl jsem chuť knihu odložit. Pak už to vypadalo dobře až k poslední zápletce, Měsíc se přibližuje...
Na posledních stranách zjistíme, že když Měsíc spadne na Zemi, tak to zničí jen část Země a lidstvo v pohodě přežije....a navíc se to v pohodě dá odvrátit pár raketama...a ještě ani nezjistíme jestli hlavní hrdinové přežili...
Bohužel vzhledem k těmto dvěma částem je to tak na 2*.
A štěstí že kniha je fakt krátká

08.03.2024 2 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Nápad super, i když si nemyslím, že by byl někdo schopen ze dne na den odříznout od vody miliony lidí. A že by nikdo neměl studnu...
Ale jinak mě kniha bavila.
Nejlepší postava je podle mě Kelton, ale u všech postav je vidět vývoj a je bezvadné sledovat, jak je ta situace mění.
PS: ale zajímalo by mě jak na té dálnici poznali, jestli mají auta v odstrikovaci čistou vodu nebo směs do odstřikovačů....

03.03.2024 5 z 5

Rokle zkázy Rokle zkázy Joe Dever

Stejně jako minulou knihu, to považuji za dobrou volbu pro hraní se synem(6let).
Pro mě samotného je to opravdu nízká náročnost, všechny boje jsou vyřešeny během 2-3 hodů, už 3 knihy sebou nosím lektvary a není prakticky kdy je využít.
Pochopitelně na to bude mít vliv, že hraju knihy postupně a tak mám hodně schopností a kouzelný meč, ale stejně pro mě samotného by to bylo nudné.
A nestopoval jsem to, ale zdálo se mi, že jsem to prošel hrozně rychle :)

28.02.2024 4 z 5

Kaltské jeskyně Kaltské jeskyně Joe Dever

Možná jsem měl štěstí, ale opravdu se mi to zdálo, až moc snadné.
Což ale vyhovovalo mému 6ti letému synovi, který těžce zvládá, když jsme v průběhu hraní zabiti :D
I finálový souboj byl vyřešen za 3 hody, skoro bez ztráty životů. I když jsem byl celkem překvapen, že mohu přijít o Sommerswerd, což by asi značně zvýšilo náročnost.
Každopádně i dějově mi kniha přišla zatím nejslabší. Žádné cestování, jen 2x jsem si vybral cestu.
Jako je to dobré, ale minule knihy byly lepší. Jdu na další díl :)

27.02.2024 4 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Nebylo to špatné, ale ani dobré. A nejlepší díl série? To fakt ne.
Hlavní věc u které jsem trpěl byly Bytosti.
Začátek byl slibný, děsivá monstra, není na nich nic lidského, utíkají před nimi všichni včetně zuuritu, čekal jsem nějaké predátory...
A pak zjistíme, že to jsou lidé, co jsou sice extra vyšinutí, ale pořád anatomicky lidi. Většina je vyzbrojena sekáčkem a Aga je likviduje po desítkách.
To totálně zničilo atmosféru temna.
Úplně vidím, jak běží pár téhle šílenců se sekačky a před nimi utíká 10 zuuritu ...:D.
Já chápu, že to není literatura faktu, ale tohle mě prostě nebaví, když jsou nepřátele silní jak se to zrovna hodí do příběhu, škoda.
Naprosto stejný problém byl u Pána hor.
Takže zase 3 hvězdy a snad to příště bude lepší no.

23.02.2024 3 z 5

Pád Thanů Pád Thanů Brian Ruckley

Na rozdíl od ostatních komentujících mě se zdál díl zábavnější než dvojka.
Ale pořád platí to samé, je tam snaha vše dobře popsat, ale bohužel to není zábavné, spíš to tam překáží.
Škoda že ani popis bojů není nic extra.
Konec předvídatelný, doufal jsem, že hlavní hrdina bude mít lepší konec.
Líbilo se mi, jak Aeglyss využil Stínovou ruku, to bylo bezva.
Škoda, že ještě nebyla nějaká kapitola po X letech.
Takže celkově to šlo, ale nejsem si jistý, jestli to ještě někdy budu číst, spíš ne.

22.02.2024 3 z 5

Oheň na vodě Oheň na vodě Joe Dever

(SPOILER) Dějově se mi kniha líbila víc než první díl.
Různé destinace, hodně lidí, hodně situaci. Herna byla super, kolikrát jsem měl poledních pár zlatých a nakonec si odnesl skoro plný měšec
Ale 2 místa mi vyloženě vadila. Jedno je již mnohokrát zmíněné kopí, bez kterého se nehnete a jeho získání je ..zajímavé.
Druhé místo je situace kdy v plné hospodě najednou musím vybrat kterého spolucestujícího zabiju to je hodně na hlavu padla situace.
Jinak super, plynule pokračuju dalším dílem

11.02.2024 4 z 5

Křídla noci Křídla noci Robert Silverberg

Samotný svět se mi moc líbil.
Parádně vykreslený svět, jak by mohl vypadat za několik desítek tisíciletí.
Samotný děj knihy mě v první polovině moc nezaujal. Bylo to takové...řekl bych o ničem. Nebýt pozadí postapokalyptické budoucnosti, byla by to nuda.
Ale poté co se dostaneme ke zkoumání minulosti Země, vraždám atd. Pak už mi to přišlo o dost zábavnější.
celkově dobrá a originální kniha

06.02.2024 4 z 5

Pištec Pištec Jaroslav Mostecký

(SPOILER) Příjemné překvapení.
Začátek se mi zdál skvělý, nápad s městy malomocných je super ( i když je to teda drastické)
Pak to se to trochu zhoršilo, ale pořád dost dobré.
Ta džungle se mi zdála trochu málo smrtonosná, než jak by měla mít. A základní nedostatek bych řekl, byla absence hlavní potravy hadů. Nevybavuju si žádné zvíře, které by měli lovit...
Vysvětlení proč někteří lidé žijí tak a jiní jinak se mi líbilo.
Konec za mě slabý, ale celkově kniha dobrá.
PS: obrázek na knize, ten je fakt děsný :D

02.02.2024 4 z 5

Brány stvoření Brány stvoření Philip José Farmer

Slabší díl než ten první.
Čekal jsem víc, protože námět je dobrý. Vystřídalo se několik planet, tedy několik prostředí. Ale za mě to už bylo nadstavené a nedomyšlené. Navíc ti syslové nebo co to bylo kteří skáčou v čase....to bylo opravdu extrémně zábavné čist kde a kdy se jich kolik objevilo.

02.02.2024 2 z 5

Stvořitel vesmíru Stvořitel vesmíru Philip José Farmer

Nebylo to vůbec špatné.
Ale možná je škoda, že nebylo víc prostoru děj na sebe víc nenavazoval.
Chápu touhu popsat různé úrovně a nezatěžovat se moc popisem meziděje.
Nicméně na mě to bylo až moc maximalistické....šplhat několikrát 9 nebo 18 kilometru ..... Pěšky urazit stovky kilometru jako nic
Uprostřed pustiny se zastaví a během 3 dní si opatří jídlo,oblečení zbraně atd..
Čekal jsem to horší a více blbosti, ale o to víc mě mrzí že to není dotažené do konce, mohlo to být jeste lepší protože je to dobré téma s nekonečnými možnostmi

20.01.2024 3 z 5

Dědic klanu Dědic klanu Brian Ruckley

No jo, bohužel žádné velké terno se neudálo.
Hodně se mi líbí ten svět, podle mě je dobře vymyšlený. Jsou tam velké možnosti.
Některé úseky se i četly dobře, ale bohužel většina knihy se prostě vleče. Ani sám nevím proč, ale je to tak. Těch 320 stran mi trvalo déle, než u jiných knih 600 stran.
poslední díl si přečtu, jsem zvědavý jak to dopadne.
Ale mezitím si dám i něco jiného protože 3 takové knihy za sebou bych asi nedal...

15.01.2024 3 z 5

Honba za zlatým rounem Honba za zlatým rounem Timothy Knapman

Docela originální kniha.
Není to sice klasický GB ale nebylo to špatné.
Spíš je to taková prověrka znalostí antického Řecka. Ale sám jsem byl překvapen, kolik toho nevím. Pro moje děti je to zatím moc náročné, ale věřím že za pár let je to bude taky bavit.

11.01.2024 4 z 5