Pištec

Ve vesmíru ztroskotá pozemská loď s kolonisty. I přes nepříznivé podmínky se snaží udržet civilizaci, ale po několika generacích lidé žijí na úrovni pozemského středověku. A boj s přírodou a nemocemi je krutý a lidstvo zřejmě nevyhraje… Jaroslav Mostecký vládne bohatým jazykem a uměním obrazného vyprávění, které se skvěle uplatní ve fantasy. Další jeho dílo brousící spíše do sci-fi to jen potvrzuje. Příběh zasazený na jakousi neznámou planetu osídlenou potomky Pozemšťanů a protkaný spoustou ošklivých a nebezpečných příšer by se mnohem lépe vyjímal kdesi v minulosti v paralelním pozemském vesmíru, kde by vládly meče a čáry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17754/pistec-17754.jpg 3.837
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Netopejr

Svářeč

Kniha se mi líbila, ale příběh by se dal prokrátit, aniž by to knize uškodilo. No a vůbec mi nesedl konec. Vím, že spousta čtenářů má špatné konce ráda, ale mezi ně nepatřím. Když kniha skončí špatně, tak mi vždycky připadá, jako bych to celé četl uplně zbytečně.

WeeWar
01.10.2016

Ze začátku mě to moc nebralo, dokonce jsem se přes začátek pokusil překousat v průběhu let několikrát, až se mi to jednou, nevím proč, zadařilo a jsem tomu rád. Krajina i děj je popsán barvitě a čtivě. A tenhle typ konce jsem teda nečekal:)

koumes731
19.11.2015

Tak nebylo to vůbec špatné. Ležela mi v knihovně hodně dlouho někde vzadu přestože jde o mého oblíbeného autora. Mix fantasy a sci-fi mi sedí (nedávno jsem přelouskal první díl Pána ledové zahrady). Hltal jsem popis prostředí a vzpomínal na autorovu povídku Sekyry na viole. K dokonalosti tomu něco chybělo, ta střední pasáž mi přišla trošičku zdlouhavá. 4 *.

kurcatovium
25.04.2012

Jako nejzásadnější zápor téhle knížky vidím délku. Myslím, že bych bez problémů dokázal strávit klidně 2x - 3x delší povídání zasazené do tohoto až neuvěřitelně uvěřitelného prostředí. Pištec výborně balancuje na pomezí sci-fi a fantasy, přičemž z obou škatulek míchá velmi dobrý guláš. Drsné, naturalistické, možná trochu depresivní, ale přesto krásné. Nelze nedoporučit!

mi-380
28.01.2012

Nepřetržité chrlení nápadů a hutné pralesní dobrodružství připomíná E. R. Burroughse ve své nejlepší formě. Problém jsem měl se všemi významnými mužskými postavami, s žádným z mužů jsem se nedokázal ztotožnit. Chyběla jim velkorysost a nadhled, naopak zdáli se mi škodolibí, často zbytečně krutí, zlomyslní, vztahovační. 70%.

ichinose

Tuto vynikající knihu mám přečtenou již několikrát a obdivuji díky ní pana Mosteckého, ale nějak se nedokážu přimět k přečtení jeho dalších knih, možná z obavy, že by mne zklamaly... Uvidíme..