Brány stvoření

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další pokračování úžasných dobrodružství Roberta Wolffa. Napínavá honička na pěti planetách vesmíru Robertova soupeře. Souboj inteligence a nenávisti. Vzrušující a netradiční fantasy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48421/brany-stvoreni-48421.jpg 3.724
Série

Svět vrstev 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

The Gates of Creation, 1966

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Brány stvoření

Přidat komentář
TERRORDROME
26.12.2020

Ešte kratšie a rýchlejšie než prvý diel, s dejom nekompromisne svištiacim sťa by nekontrolovateľná črevná príhoda. Hrdina Wolff, vládca svojho súkromného vesmíru je donútený sčuchnúť sa so zástupom svojich "božských" súrodencov a prebiť sa skrz podivné dimenzie aby si to mohli rozdať so svojim intrigánskym otcom. Rozhádaná partia nafúkaných mamľasov ktorý by najradšej zaškrtili jeden druhého to ťahá solídne, bojujú so vzdušnými pirátmi proti okrídlenej hmyzáckej zgerbe, kĺžu po svete z vylešteného skla, lovia časoskokanov, utekajú pred vlnami žravej plesne... a od hladu zožerú mŕtvolu jedného z nich. Záverečný zvrat nie je príliš prekvapivý, ale útok na otcov palác má rozhodne väčšie grády než ten v predošlom diely. No a to je asi tak všetko, proste strela s plochou dráhou letu skrz hromadu béčkových atrakcií.

Zelený_Drak
19.04.2015

Navzdory tomu, že druhý díl částečně vykrádá první, udržuje přibližně stejnou úroveň a v některých ohledech je i lepší. Nový svět je opět atraktivní a hlavní hrdina na mě nepůsobil tak nijace jako v prvním díle. Rozuzlení mě nenapadlo už v prvních kapitolách a překlad je také dobrý. Kromě momentu, kdy "Vzdušný kyslík "vázali" sloučením s vodíkem (z plynových vaků). Získali tak čpavek..." To bych chtěla vidět, jak to dokázali.


Autor a jeho další knihy

Philip José Farmer
americká, 1918 - 2009

všech 10 knih autora

Kniha Brány stvoření je v

Přečtených36x
Doporučených2x
Knihotéce54x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x