Pád Thanů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mezi pravými klany vládne zmatek, jejich spojenectví se hroutí a armády jsou pokořovány nemilosrdnými silami Černé stezky. Její zuřivý vpád teď vede na’kyrim Aeglyss, který tak, jak se postupně propadá stále hlouběji do šílenství, vrhá na všechno stín. Jeho vliv sahá dokonce až na dvůr nejvyššího thana. Tam se ocitá Anyara tváří v tvář lítému boji o přežití s na’ kyrimovou nejnovější loutkou – Stínovou rukou, thanovým kancléřem a jeho nejspolehlivější zvědem. Daleko od intrik nepřátelského dvora plánuje zahořklý Kanin zoufalou vzpouru proti šílenému míšenci. Jak shromažďuje své oddíly v údolí řeky Glas, musí bojovat i proti chorobám šířícím se v myslích a srdcích svých mužů. A Orisian, than klanu, který už ani neexistuje, se ocitá na cestě, která ho postaví tváří v tvář temnému Aeglyssovi a nelidským volbám, které je nutné ve světě propadajícím se do chaosu učinit. Jak události směřují k vyvrcholení, svět se mění a nikdo nedokáže předpovědět, co přijde v budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58281/pad-thanu-58281.jpg 3.822
Série

Svět bez bohů 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print
Orig. název

Fall of Thanes, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Pád Thanů

Přidat komentář
Jirka92333
27.06.2020

Musím říct že opravdu slabé. Bavilo mě asi jen posledních sto stran. Nic po čem bych šáhnul znovu.

Luigi1
11.05.2020

No nic moc.


Rudla333
27.08.2018

Jednoznačně nejslabší díl série.

Jednička mi přišla průměrná, ve dvojce se všechno o dost zlepšilo. Bohužel, vzestupná kvalita se neudržela a slibně rozjetá série bohužel dostala velice zklamávající finále.

Pád Thanů byl úplně jiný, než jsem očekával. To samozřejmě nemusí být na škodu, ale tady tak trochu bylo. Když člověk očekává nějaké epické finále a dostane knihu která působí jako spíše takové rozvláčné nic, navíc maximálně chaotické a tak nějak neukončené... nevím nevím.

90% knihy se nic neděje, člověk pořád očekává, že se rozjede nějaké velké finále a pak.. víceméně nic. Finále tam sice je, ale asi ne takové, jaké si člověk po dvojce představuje. A že by příběh světa byl nějak uzavřený, to ani náhodou. Spoustu věcí z předchozích dílů najednou působí zcela zbytečně, jakoby Ruckley vůbec nevěděl, co s postavami a liniemi, které rozjel. Některé z nich skončí zcela náhle, divně usekle, některé zase vůbec.

Jsem opravdu zklamaný. 2* jsou možná málo, nečetlo se to úplně špatně a ve psaní se Ruckley od jedničky strašně zlepšil. Na druhou stranu, zklamalo mě opravdu co mohlo a kniha ve mně vůbec nic nezanechala. A hodně kritický jsem k hlavní postavě, Orisianovi. Zbytečnější, šedější a ztracenější hlavní postavu jsem snad ještě neviděl.


Co říct na závěr? Svět bez bohů je celkem fajn série s realistickým, surovým světem a pár zajímavými prvky. Provedení ale vázne a i kvůli špatnému finále v mých očích série nenaplnila svůj potenciál.
2* pro Pád Thanů, 3* pro Svět bez bohů.

Svářeč
02.01.2018

Popravdě? Nedočetl jsem to. První díl byl perfektní, napínavá, dobrodružná klasická fantasy. Dvojka sice ubrala na tempu a akci, přidala na intrikách, ale pořád se četla dobře. Trojka už je jen zdlouhavá a vlekoucí se nuda. Postav je příliš mnoho, některé nemají pro příběh velký význam. Autor celý příběh utápí ve střídání dějových linií. A pokud vám nějaká začne konečně připadat dobrodružná a napínavá, střih! Autor tam hodí nudný desetistránkový rozhovor dvou zcela nepodstatných postav a všechno jde do kytek. Ruckley si prostě v předchozích dílech naflákal víc hrdinů než teď stačí zabíjet. Další věcí, kterou jsem nepochopil, je rádoby milostná zápletka mezi Orisianem a Ess´yr, která se vůbec nevyvíjí a zůstává v bodě "miluju ji, ale zatím jí to nechci říct". Škoda, mohla to být velmi dobrá epická fantasy, Ruckley však tento potenciál pohřbil pod nánosy desítek zbytečných postav, které knihu a celou trilogii stahují hluboko do vod podprůměru...

Eneo
17.08.2013

Trochu mě mrzí, že díl nechachoval autorovu tendenci zlepšovat se knihu od knihy, oproti Dědicovi klanu mi Pád Thanů přišel o něco slabší. Doufám ale, že tento potenciál bude využit v dalších sériích nebo alespoň povídkách, Brian Ruckley má dobré nápady a umí je využít.

lanusinka
31.10.2012

Musím říct, že mě zklamalo zakončení. Spousta umírání mi nevsdí, ale některé ty smrti tady byly podle mě až moc umělé a nesmyslné...