Popko Popko komentáře u knih

Singletasking - Udělejte víc – jedno po druhém Singletasking - Udělejte víc – jedno po druhém Devora Zack

Tenká kniha, přečteno za chvíli. Dělat jedno po druhém, teorie je krásná věc, praxe je však jiná. :-)

09.02.2019 2 z 5

Byl jsem u Hitlerjugend Byl jsem u Hitlerjugend Wilhelm Reinhard Gehlen

Kniha napsána podle skutečné události očima malého kluka. Na mě někdy moc posipů zbraní a vedení boje, ale jinak moc pěkný příběh.

04.02.2019 4 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Krátká a výstižná kniha, některé myšlenky jsem si vypsala.

26.01.2019

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Začátek a prostředek trošku slabší v porovnání s ostatními knihami o Osvětimi, ale závěr byl úžasný. Stojí zato si knihu přečíst.

29.12.2018 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Pěkná cestovatelské kniha, novodobý Holub :-D

09.12.2018 3 z 5

Bígl Bertík znovu na scéně Bígl Bertík znovu na scéně Martin Čáp

Druhý díl milého pokračování veselých zážitků o Bertíkovi. :-)

22.11.2018 3 z 5

Kleopatra Kleopatra Aleksander Krawczuk

Kniha mě nezaujala, bohužel :-(

11.11.2018 2 z 5

Švýcarsko: Malá země s velkými příběhy Švýcarsko: Malá země s velkými příběhy Jiří Kamen

Knihu jsem spíš prolistovala a zastavila se pouze u jmen, které už jsem někde slyšela. O spoustě uměleců působících ve Švýcarsku.

04.11.2018 1 z 5

Muž, který pronikl do Osvětimi Muž, který pronikl do Osvětimi Denis Avey

Silný příběh podle pravdivé události. O britském vojákovi Denisovi, který bojoval v Tobruku, měl možnost zůstat v Africe, než se v Evropě válka prežene, ale vrátil se zpět a dostal se do zajateckeho pracovního tábora kousek od Osvětimi III, kde měl o něco málo lepší podmínky než Židé. Měl touhu se dozvědět, jak to probíhá a vyměnil se s jedním Židem Erniem. X krát mohl umřít, riskoval, nakonec oba přežili.

04.11.2018 5 z 5

Život je takový, jaký si ho uděláme Život je takový, jaký si ho uděláme Peter Buffett

Velice zajímavá kniha Petera Buffett, syna Warena Baffeta. Zajímavá je v tom, že ačkoli by Peter mohl vstoupit do rozjetého vlaku svého otce, šel si svou vlastní cestou. Než si vybudoval kariéru hudebníka, žil skromných poměrech a spoléhal sál na sebe. Pěkná kniha zamyšlení.

07.10.2018 4 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Oddechová a milá knížka o životě pejska Bertíka. Čtení spíš pro děti, ale po populárně-naučné literatuře proč ne. Nejspíš dočtu i další díly :-)

30.09.2018 4 z 5

Komunikace bez zábran Komunikace bez zábran Barbara Berckhan

Tenká, stručná knížka, kde jsou i situace a následné reakce. Přečteno za jeden den.

15.09.2018 4 z 5

S diplomatickou misí k Hitlerovi S diplomatickou misí k Hitlerovi Valentin Berežkov

Knihu jsem našla na půdě, má 108 stran, přečteno za chviličku. Kniha je zajímavá, pokud autor opravdu píše podle pravdy. Autor je Rus, tak možná budou fakta zkreslující. Kdo se zajímá o druhou světovou válku, ať si přečte.

12.09.2018

Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu Brad Stone

Kniha byla zdlouhavá, místy nudná, chyběl mi šmrnc, čekala jsem víc :-(

01.09.2018 2 z 5

Příběh dluhové smršti Příběh dluhové smršti Lukáš Kovanda

Druhý díl je opět sestaven z rozhovorů ekonomů, kteří objasnuji vždy určité téma. Kdo se zajímá o ekonomiku a ekonomii, doporučuji.

01.09.2018 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha o brněnské rodině, která díky tomu že měla dostatek financí utekla před válkou do Švýcarska a pak do Jižní Ameriky, čímž si zachránila život. Pěkný, čtivý historický román.

20.08.2018 4 z 5

Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí Vladimír Procházka

Kdo četl všechny díly Kiosakiho, tak ho tato kniha nepřekvapí,ale i tak se mi velice líbila. Byla proložena i jinými krátkými životními příběhy. Procházka má pravdu, že člověk má věřit jen sobě a majetek má mít napsaný sám na sebe, i když je ženatý. To, že ostatní lidé jsou zavistiví, je stará věc. V knize jsou pěkné věty k zamyšlení.

30.07.2018 4 z 5

Kde ženy vládnou Kde ženy vládnou Kateřina Karásková

Zajímavá cestopisná kniha o čtyřech národech, kde vládne matriarchát. Nejzajímavější byla první kapitola o Zápotecích z Tehuantepecké šije v Mexiku (stát Oaxaca), kde vládnou korpulentní ženy, ovládají domácnost, finance, všechen majetek a muže, jejichž útěchou zůstává alkohol, umírají tak v nízkém věku. Další kapitola vypráví o národu Minangkabauy, který žije na západní Sumatře v Indonésii. Jedná o největší muslimskou populaci, kde vládne jediný muslimský matriarchát. Místní islám je mnohem tolerantnější než na Blízkém Východě. Třetím národem jsou Mosuové, tu žijí u jezera Lugu na jihozápadě Číny. U tohoto národu se projevila globalizace, žijí z turismu, takže matriarchát existuje, ale už v jiném měřítku. Posledním národem jsou Khasíjové ze státu Méghálaja ze severovýchodní Indie, kde muži chtějí bojovat za rovnoprávnost mužů a žen. Odvážnější muži jsou vytrvalí a snaží se o mediální propagaci rovnoprávnosti, ale v praxi se muži bojí říct cokoli nahlas proti matriarchátu. Kniha se dobře četla, řadím ji mezi populárně - naučnou literaturu, zase jsem se dozvěděla něco, co jsem nevěděla.

07.07.2018 4 z 5

Příběh dokonalé bouře Příběh dokonalé bouře Lukáš Kovanda

Tenký časopis, kde najdeme rozhovory s ekonomy. Nejvíce se mi líbil úvod o tom, proč vlastně ke krizi došlo. V knize pro mě bylo více cizích slov, což mě obohatilo.

03.07.2018 4 z 5

Vlci v rouše beránčím Vlci v rouše beránčím George K. Simon

Kniha je tenká, není špatná, jsou v ní i příklady, ale asi jsem čekala od knihy víc.

24.06.2018 3 z 5