Kleopatra

Populárně vědecký životopis legendární egyptské královny je zasazen do širšího rámce dějin starověkého světa. Vyprávění polského historika představuje Kleopatru nejenom jako ženu velkého osobního kouzla, ale také jako cílevědomou panovnici a schopnou diplomatku, která dokázala prospěchu říse podřídit své vlastní zájmy. Spolu s Kleopatrou autor oživuje desítky dalších historických osob a dějů a vytváří tak poutavý obraz života v Egyptě v 1.století př. n. l....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47006/big_kleopatra-G4Y-47006.jpg 3.918

Kniha Kleopatra

TheMelorry
21.04.2019

Kniha plná faktů o egyptské královně Kleopatře. Rozhodně je velmi zajímavá a obsahuje mnoho důležitých informací. Neuškodilo by jí ale trochu více čtivost. Jedná se o suché vykládání faktů, což je škoda, protože potenciál kniha má.

Popko
11.11.2018

Kniha mě nezaujala, bohužel :-(

lenyleny
22.03.2018

Kniha mi leží v knihovně pěkně dlouho a nějak jsem neměla odvahu se do" knihy faktů" začíst. A to byla chyba. Z knihy jsem přímo nadšená. Autorovi tleskám. Vlastně to není ani kniha faktů , ale spíš román, ale ani ten to není. Takto perfektně podanou historii jsem již dlouho nečetla. Kdyby bylo možné dala bych i více hvězdiček.

Atanone
27.04.2017

Kniha faktů,která se čtejako román