Popko Popko komentáře u knih

(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič (Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič Lucie Königová

Nepochopila jsem proč vznikl "druhý díl", když text je (+/- 3 stránky) totožný s prvním dílem. To mě teda zklamalo.

10.03.2021 odpad!

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Souhlasím, ze nejlepší operace je žádná operace. Pěkná kniha a někdy i úsměvné příběhy (zapomenutá vata v hlavě, zapomenutá noha v telefonní budce).

10.03.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pěkné.. psi jsou miláčci, členové rodiny, ty psí oči, jak jsou chytří, kdyby mohli jen promluvit..... Nechápu, ze se k nim může někdo chovat zle.
Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každej den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe........
My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takovej zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám lásku k tomu člověku nedokáže vzít....My prostě nevyměňujeme....."

04.03.2021 4 z 5

Zápisky ze Severní Koreje Zápisky ze Severní Koreje Michael Palin

Pohodová popisná kniha o Severní Koreji s pěknými fotkami.

24.02.2021 3 z 5

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Knížka je zajímavá, je k zamyšlení, je v ni bez servítek napsáno (z pohledu muže ) jak je to v 90% vztahů. Nicméně mi přijde, že dnes máme "moderni" svobodnější volbu vztahů, že ženy v 90% nejsou úplně finančně závislé na mužích, že ženy mají taky své zájmy. Vše je o důvěře, kompromisech a úhlu pohledu.

22.02.2021 3 z 5

Přes palubu: Přežil jsem potopení Titaniku, 1912 Přes palubu: Přežil jsem potopení Titaniku, 1912 Lauren Tarshis

Příběh s velkými písmeny pro malé děti, byl napsaný pěkně. Přečteno za chvíli.

19.02.2021 3 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Knihu jsem si půjčila, protože zavřeli knihovny. Jen díky tomu, že je kniha tenká, má malý formát a text byl poměrně roztahaný, tak jsem ji nakonec dočetla - dlouho jsem nic tak hrozného nečetla.

18.02.2021 odpad!

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Pěkná povídka, pohádka...

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Pěkná kniha, kterou oceňuji až teď, kdy nejsem ve škole. Myslím si, že je pro studenty těžká, nezamyslí se nad knihou a tím pádem ji, neumi ocenit.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Pěkná kniha, myslím, že ji oceňuji až teď, když už nejsem ve škole. Pro studenty mi to přijde těžké čtení. Podle mě se nad tou knihou tak nezamyslí a autora tolik neoceni.

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Druhému dílu něco chybělo, nebyl špatný, byl čtivý, byl podle skutečné události. Nicméně byl nahoru, dolů jako sám život.

07.02.2021 4 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Zajímavé. Hlavně ta její vytrvalost a nekonečná důvěra v nové lidi.

04.02.2021 4 z 5

Sophie Sophie Emma Pearse

Dojemný příběh podle skutečné udalosti o fenečce Sophii se šťastným koncem. I když byla kniha od prvni chvíle předvídatelná, byla krásná.

24.01.2021 4 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Pro přehled klasiky stojí za přečtení. Doba pred druhou světovou válkou nebyla jednoduchá. Hlavní postavy nedostudovaný Ludvik Kern a jeho přítelkyně Ruth Holandova byli neustále na útěku, vyhoštěni ze různých zemí Evropy, a to jen pro svuj židovský původ.

14.01.2021 3 z 5

Zajímavá kniha, výroky k zamyšlení.
"Kdyby orgasmus trval příliš dlouho, blažený samec by ztratil zájem o potravu a zemřel by hlady. "
"Když získáme to, po čem jsme toužili, nezdá se, že bychom byli dlouhodobě šťastnější."
"Bin Ládin nesnáší Američany, ale dolary má rád."
"V kapitalismu se egoismus stal altruismem."
"Zatím, co pravěký člověk šel lesem a nasbíral různé druhy potravy bohaté na vitamíny, tak zemědělec musí vynaložit obrovské úsilí, aby vypěstoval 4-5 plodin, které nejsou bohaté na všechny potřebné vitaminy pro lidské tělo."

01.12.2020 4 z 5

21 lekcí pro 21. století 21 lekcí pro 21. století Yuval Noah Harari

Otevřené otázky... Kniha k zamyšlení. Připomnělo mi to knihu "Budoucnost - 50 myšlenek, které musíte znát".

11.11.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pozitivně hodnotím, že se kniha četla dobře, děj se rychle posouval, ale otevřený konec mě bohužel zklamal. Film jsem zatím neviděla.

13.10.2020 3 z 5

Zaslíbená země Zaslíbená země Erich Maria Remarque (p)

Téma zajímavé, dobré, v té době aktuální, ale tak nějak za mě naurazí, nenadchne.

08.10.2020 3 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

(SPOILER) ZKLAMÁNÍ, naprosté zklamání. Nemohla jsem me do poslední strany začít, možná to, že Penelope umřela, jinak vůbec. Chtěla jsem dát knize šanci, velká ztráta času. :-(

17.09.2020 1 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Tak to byla jízda! Drsná kniha, silný, šílený a pravdivý příběh. 50 odstínů šedi se může jít zahrabat - přečetla jen první díl a o další nemám zájem.

06.08.2020 5 z 5