Popko Popko komentáře u knih

Když vám příbuzní otravují život Když vám příbuzní otravují život Susan Forward

Úderná kniha k zamyšlení :-)

01.01.2022 4 z 5

Duše našich mazlíčků Duše našich mazlíčků David Michie

Místy velmi krásně psaná kniha o našich chlupatých miláčcích, kteří mají dušičku, misty orientovana až moc na buddhismus.

21.12.2021 3 z 5

Stručný manuál úspěšného lenocha Stručný manuál úspěšného lenocha Jan Hebnar

Jasné, stručné, neurazí...

10.12.2021 3 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Nezaujala mě, bohužel.

05.12.2021 2 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Za mě celkem o ničem, bohužel

11.11.2021 2 z 5

Židovské zlato, Švýcaři a smrt Židovské zlato, Švýcaři a smrt Jean Ziegler

Zajímavá a pravdivá knížka. Švýcarsko není, nebylo a nikdy neutrální nebude.

06.10.2021 4 z 5

Prostě Einstein! Prostě Einstein! Rüdiger Vaas

Některé pasáže byly těžké, ale možná, že už to jednodušeji nejde :-D

07.09.2021 3 z 5

Cikán je Cikán Cikán je Cikán Lidia Ostałowska

Asi jsem čekala od knihy něco jiného. Nijak mě kniha nepřekvapila. Prostě Cigán je fakt Cigán...

06.09.2021 3 z 5

Učení a paměť pravou hemisférou Učení a paměť pravou hemisférou Petr Vladyka

Tím, že kniha byla ve formě rozhovoru, četla se příjemně a celkem rychle. Knihu o myšlenkových mapách jsem již četla, některé techniky znám z jiné literatury, ale nevadí, hodnotím velice kladně.

30.08.2021 3 z 5

Peníze a zdravý selský rozum Peníze a zdravý selský rozum Dan Ariely

Čtivá kniha, ve které jsou rozebrané situace/příběhy lidí, jak se chovaji k penězům,na příběhu je vysvětleno, co udělat jinak a proč. Všechno, co děláme, musíme u toho přemýšlet a to jsou i peníze, ať uz jich máme hodně nebo málo.

18.08.2021 3 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Řekla bych, že první díl je lepší než tento. Odpočinková literatura.

29.07.2021 3 z 5

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

Druhý díl je brán spíš všeobecně.

10.07.2021 3 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

První díl byl podstatně o dost lepší, druhý díl je "nadstavený" příběhy cizích lidí, hodně informací se opakuje z první knihy, o hlavní hrdince se už nic moc zajímavého nepíše. Nejlepší je poslední kapitola o vztahu, o podpoře partnera a celé rodiny.

02.06.2021 3 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Výborná kniha, která píše o tom, že se máme vždy držet podložených dat a nemáme věřit médim. Máme hledat vždy jen aktuální data, co jsme se učili ve škole uz neplatí....Globální myšlení o tom jak se mění celý svět.... Ano, k lepšímu :-)

01.06.2021 3 z 5

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

Velice dobře napsana kniha vycházející z praxe české doktorky v Německu. Četlo se to rychle. Zaráží mě spíš, konec, jak se všichni chtějí "zbavit" svých dětí. Závěrem, všude chleba o dvou kurkách. :-)

11.05.2021 4 z 5

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Zajímavá kniha o nevlastnim bratrovi Tomáše Bati Janu, o jeho dcerách a vnučce Dolores.

05.05.2021 4 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Místy drsná kniha, přečetla jsem na toto téma více knih, takže hodnotim jako průměr. Žena je vždycky větší oběť.... Bohužel

19.04.2021 3 z 5

Šéfové jsou kokoti Šéfové jsou kokoti Jan Vlachynský

Za mě dobrá kniha určená na odreagování, někteří nadřízení by si ji měli přečíst.

19.04.2021 3 z 5

Tajemná moc zvířat: Oni vědí, my jen tušíme Tajemná moc zvířat: Oni vědí, my jen tušíme Olga Krumlovská

Kniha obsahuje několik kapitol o různých zvířatech, kde jsou uvedené o zvířeti vždy zajímavé schopnosti, co o nich říká mytologie, dále pak co zvířata znamenají ve snu a příběhy, které se s konkrétním zvířetem staly. Začátek, možná do poloviny to nebylo nejhorší, konec mě však nebavil. Stálé stejná struktura a na konci "nahuštěno" všemi možnými zvířaty.

28.03.2021 2 z 5

Za mě dobra kniha, k přemýšlení.

24.03.2021 4 z 5