Prostě Einstein!

Prostě Einstein! https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404939/bmid_proste-einstein-Ggv-404939.jpg 4 11 5

Génius a popstar fyziky Albert Einstein před více než sto lety znovuobjevil vesmír – a jeho revoluční teorie je stále vrcholně aktuální, jak nám nedávno ukázala měření gravitačních vln. Co přesně ale Einstein vlastně objevil, jak se jeho teorie prověřovaly a proč by bez nich nefungovala satelitní navigace? Tato knížka plná vtipných ilustrací a příhodně nazvaná »Prostě Einstein!« vysvětluje převratné myšlenky jednoho z nejvýznamnějších vědců všech dob tak barvitě a zároveň přístupně, jak je to jen možné!... celý text

Literatura faktu , Historie , Věda

Vydáno: , Grada

Einfach Einstein! , 2017

Popko
07.09.2021 3 z 5

Některé pasáže byly těžké, ale možná, že už to jednodušeji nejde :-D

konicekbily
20.01.2020 4 z 5

Děkuji autorovi za - pro mne potřebné informace - o životě a díle geniálního Alberta Einsteina. Oceňuji i zmiňování názorů dalších skvělých vědců k jeho dílu. Nejsem si zcela jist, zda takto popularizovaná věda najde pochopení u širšího okruhu čtenářů.

Metcheque
03.07.2019 3 z 5

Mno...

"Prostě z formálního pohledu má lambda rozměr křivosti, tedy je vyjádřena v jednotce vzdálenosti na méně druhou."

"Pochopil jsem to až k tomu prostě."

Snaha Rudigera Vaase zjednodušit teorii relativity tak, aby ji pochopil i naprostý fyzikální blb, se dle mého poněkud minula účinkem. Chápu, že autor se snažil (nesnažení by znamenalo, že by běžný čtenář odložil knihu už po první stránce), ale i tak byly některé pasáže těžce nesrozumitelné.

iceVS
23.05.2019 4 z 5

Ráda bych řekla, že teď je mi to trochu jasnější. Teoreticky... Relativně... ;-)

TheRaven
02.04.2019 4 z 5

Řekl bych o chlup lepší než Prostě Hawking! Pěkné shrnutí nejen podstaty, ale i geneze teorie relativity (a nejen to), včetně jejích implikací pro povahu vesmíru, navíc vylíčeno vtipně, stručně i srozumitelně. Stejně jako u předchozí knihy je třeba ocenit sympatický ilustrační doprovod a kratičké testy připojené ke každé kapitole, jež prověří, nakolik byl člověk při čtení pozorný.

životopisy, biografie fyzika teorie relativity Albert Einstein

Rüdiger Vaas