PomněnkaPrvní PomněnkaPrvní komentáře u knih

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

Opravdu zajímavý příběh, vývoj není předem jasný. Jen za mě byl Brodrick moc tvrdý, nechtěla bych vedle něj žít. Říkají, že Gillian ho nesmírně milovala, jenomže se mi zdálo, že kromě protivné nálady a přehlíživého jednání od něj nic citového nedostávala. Zklamaná jsem byla i z Ramseyho. Buď měla autorka pro něj vytvořit samostatný příběh, nebo mu měla dát v této knížce víc místa. Těžce se mi uvěřilo, že svou vyvolenou opravdu miloval.

11.09.2016

Tajemství Tajemství Julie Garwood

To bylo krásné. A milé čtení. Místy vtipné a romantické. A psáno je to záživně, jste prostě při čtení zvědaví, jak se to bude vyvíjet dál.

04.09.2016

Svatba Svatba Julie Garwood

Asi dvakrát jsem se u knížky zasmála. Jinak to bylo podle mě slabé a nudné. První příběh v sérii se mi líbil víc. V závěru to vypadalo, že se dočkáme ještě dalšího dílu, a to o Brennině sestře Faith. Ale asi se autorce už nechtělo :)

30.08.2016

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Celkem záživná historická romance, ale aspoň v mojí paměti dlouho nezůstane. Co mi vysloveně nesedělo bylo to, že Jamie měla super výcvik jako muž, jezdila na koni ve stoje, střílela z luku, uměla s mečem, s dýkou, lovila pro rodinu večeři... ale neuměla se orientovat v terénu. Nevěřím, že pokud ji věrný starý přítel učil lovit, tak že ji nenaučil, jak poznat světové strany a podle čeho najít cestu domů...

28.07.2016

Strážný anděl Strážný anděl Julie Garwood

Víc se mi líbil první díl, byl také vtipný, ale ne až tak moc ztřeštěný jako toto. Ale opravdu se nasmějete nahlas.
Např. "Jade, proč je pod mojí postelí stříbro?"
"Zeptej se Sternse, to on ho tam dal."
:) Pirátský strýček je taky dobrá postava. No a samozřejmě majordomus, ten nemá chybu, pokud se jeho pán zpozdí k jídlu byť o minutu, sní mu jeho porci jídla :D

06.07.2016

Dáma z divočiny Dáma z divočiny Julie Garwood

Je to první knížka, kterou jsem od této autorky četla. A moc se mi to líbilo. Styl psaní je lehký a poutavý. A příběh byl opravdu vtipný a záživný. Když se vyprávění příběhu prolíná se čtením deníku, je to zajímavé zpestření. U čtení jsem se hodně usmívala a někdy se opravdu smála i nahlas, ty matoucí dialogy neměly chybu :)

05.07.2016

Napravit hříšníka Napravit hříšníka Nicole Jordan

Jako oddechovka to bylo příjemné a nenáročné čtení. Vadilo mi ale a celou knížku jsem si všímala, že hlavní hrdinka ničím nevyniká, není ničím zajímavá, nic nedělá, pouze se strojí na plesy, prochází se v zahradách a snaží se ulovit manžela.

05.07.2016

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Buhužel musím říct velké NE. Za mě nudné, trapné. Na sílu se snažila natáhnout první díl, ale nepovedlo se.

23.08.2015

Ani peklo, ani ráj Ani peklo, ani ráj Linda S. Howington

Líbilo se mi to moc. Taková jiná červená knihovna. Jistě, morální zásady zde trochu pokulhávají, ale stejně jsem těm dvě fandila.

22.08.2015

Propusť mě Propusť mě Julie Kenner

Dlouhé sexuální scény a Nikkiino fňukání, že jí Damien něco tají, už asi přišly nudné i samotné autorce, proto závěrečný díl okořenila detektivní zápletkou. Uznávám, že místy to bylo napínavé. Padoucha ale nebylo těžké odhalit, většinu sexuálních scén jsem musela přeskočit a konečně jsem se dostala k závěru.

03.08.2015

Pokoř mě Pokoř mě Julie Kenner

Druhý díl této série byl o něco více čitelnější. Ale... bylo to stále a totéž pořád dokola. On má tajemství, ona trpělivě čeká, až se jí svěří, zatímco si láme svou krásnou miss hlavičku, co se zase přihodilo. A když se záhada vyřeší, na další straně knihy se opět pan tajemný (Damien) zase zatváří nebo zachová tajnůstkářky a čtenář se opět musí otravovat Niikiinými úvahami, co před ní její milovaný tají. A tak to jde až do konce tohoto druhého dílu. Plus k tomu připočítat nudně předlouhé sexuální scény a výsledný dojem z knihy je hotov.

03.08.2015

Losing it Losing it Cora Carmack

Hodně oddechový a celkem vtipný příběh. Trapasy jsou roztomilé. A zajímavé bylo nahlédnutí do herecké školy.

15.07.2015

Princové mají přednost Princové mají přednost Kieran Kramer

Stejně jako první díl se jedná o příšernou hloupost. Bohužel však oproti prvnímu dílu chybí i ten vtip, který by trochu to stupidní čtení vynahradil. Často se zde setkávám se snižováním hvězdiček za knihu kvůli obálce. Nevím, čím to je, zda autorská práva či co, ale v ČR (SR) se dávají jiné obálky, než jsou ty originální od autora (resp. jeho vydavatele). Proto podle mě není na místě paní Kramer snižovat hvězdičky za obálku, kterou na její knihu šupli Češi. Paní Kramer zvládne milion dvě stě tisíc důvodů, proč snížit hvězdičky, zcela sama :))

15.07.2015

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Byla to naprosto nereálná blbina. Ale tak vtipná! Neuvěřitelně jsem se u čtení bavila. Knížku, u které se opakovaně směju nahlas, nemohu hodnotit jinak, než kladně. I zpětně mi zlepší náladu, když si vzpomenu na dvě milenky "přes palubu" nebo "jak se daří Vaší matce" v líbací skříni :))

06.07.2015

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Nejprve jsem nemohla věřit, že se Lisa Kleypas (pro mě romantická spisovatelka s velkým S) dostala s hodnocením této knihy do modrých čísel. Když jsem začala číst, pochopila jsem, že to bohužel bude oprávněné. I mistr tesař se někdy utne a v tomto případě se to podařilo paní Kleypas. Ani se mi tomu nechtělo věřit a zvažuji, zda na takovém propadáku nemá podíl také překladatel. Příběh nenutí k zamyšlení. Humoru je tam velmi poskrovnu. Mezi hlavními hrdiny to nijak nejiskří, čtenář si neužije vtipné a ani duchaplné dialogy. Děj je místy nudný. Občas narazíte na vtipnou scénu ohledně plánování svatby, jinak nic. A ten divný slovník, který se mi k Lise Kleypas vůbec nehodil - prdel, žvanit, do pytle... Když jsem u přímých řečí už po xté četla "přiznala jsem", neuvěřitelně mě to vytáčelo. Takže kdo ví - spisovatel nebo překladatel? Výsledek byl pro mě hodně podprůměrný.

05.07.2015

Nevinná Nevinná Gayle Callen

Velmi průměrné, nenadchne, ani neurazí. A konec příliš uspěchaný.

02.07.2015

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Příjemné a oddechové čtení. Ale pořád u mě platí, že paní Kleypas umí historické romance líp.

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Příběh se mi moc líbil, víc než první díl. Z "bídáka" Hardyho se stává sympaťák, co víc si čtenářka na poli červené knihovny může přát ;)

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Historické romance jdou podle mě paní Kleypas líp. Ale i přesto to bylo příjemné čtení. Děj je bohatší než u jiných autorek romancí. V nějaké fázi si budete lámat hlavu, který z mužů bude pro Liberty ten pravý, ale autorka poměrně záhy udělá z jednoho bídáka, takže rozhodne za Vás ;)

Kráska a špion Kráska a špion Gayle Callen

První díl (Neobyčejný ženich) byl pro mě téměř nečitelný, ale s odstupem jsem zkusila vzít do ruky druhý. A kupodivu se to číst celkem dalo. Autorka podle mého soudu patří spíš k průměrným, ale tímto příběhem rozhodně neurazila. Jen se jí občas pletla jména Sam a Nick, a to je neprofesionální.

27.06.2015