PomněnkaPrvní PomněnkaPrvní komentáře u knih

Nevěsta na útěku Nevěsta na útěku Joan Johnston

Jedná se o druhý díl série Hawks Way Family. Tate se potřebuje vymanit z omezující péče starších bratrů Farona a Gartha, tak utíká ve svých 23 letech z domu. Svou naivitou, upřímností a prostořekostí okamžitě uchvátí rančera Adama. Toho známe z prvního dílu (Divoké oči) jako lékaře, který se ucházel o Honey (která se provdala za Jesse Whitelawa). Knížku hodnotím jako průměr, číst se to dalo, ale v paměti mi asi dlouho nezůstane a vracet se k ní již nebudu.

11.01.2014

Divoké oči Divoké oči Joan Johnston

Jedná se o první díl série Hawk´s Way Family. Předchází jí nultý díl, který zřejmě česky nevyšel. Jess je pracovitý sympaťák, Honey je sexy máma vychovávající dva syny. Jenomže hledá muže, který by byl pro ni jistotou, byl s ní doma, nemusela by se bát o jeho život. To ale Jess rozhodně nesplňuje. Vedle zajímavého příběhu je v knize docela dost sexu, trochu romantiky a ještě o něco míň humoru. Už se k ní vracet nebudu, ale líbila se mi.

10.01.2014

Kovboj a princezna Kovboj a princezna Joan Johnston

Jedná se o třetí díl série Hawk´s Way Family. Faron přijíždí vypořádat své dědictví, ale plány mu zkříží krásná Belinda, která je jeho nevlastní matkou. Asi problém všech harlekýnek, knížka je krátká, příběh by šel rozepsat víc, postavy by také mohly dostat víc prostoru, aby ukázaly svůj charakter. Smála jsem se Faronově žárlivé reakci, když Belinda popisovala noc prožitou s býkem.

08.01.2014

Osudný polibek Osudný polibek Joan Johnston

NEČTĚTE anotaci ani komentáře níže, pokud nechcete přijít o zážitek z dějových zvratů. Nechápu, proč někdo pojal anotaci jako referát o knize. A nechápu, proč někdo do komentářů píše celý děj nebo prozrazuje události, ke kterým čtenář dojde skoro v závěru knihy. Knížka se mi celkem líbila, ale byla to jen trochu předělaná kopie prvního dílu (Stíny minulosti). Ale podle mě první díl nepředčila, ten se mi líbil víc a víc jsem se pobavila.
Snad brzy vyjde v ČR (SK) i třetí díl, v originále The Bodyguard, pojednávající o Marcusovém bratrovi Allastairovi a čtvrtý díl, v originále The Bridegroom, pojednávající zřejmě o dvojčatech Regině a Rebece Blackthornových.

07.01.2014

Stíny minulosti Stíny minulosti Joan Johnston

Anotace nečtu, abych se předčasně nedočetla něco, co nechci. Ale tuto anotaci asi někdo rozumný upravil, takže už toho příliš neprozrazuje, jak uvádí první komentář. Knížka má opravdu mouchy, jak je níže uvedeno, ale já jsem se skvěle bavila. Charlotta (která si nechá říkat mužským jménem Charlie) je živel, ale ne neuvěřitelně. Je bystrá, upřímná, zcela nekonvenční, ale dobrosrdečná. Proto trvá na tom, aby ji služebnictvo oslovovalo křestním jménem, říká všem svoje názory a neohroženě se mužům dívá do očí, místo aby zdrženlivě klopila zrak. Liona tím vytáčí k nepříčetnosti. Při čtení se budete smát nebo culit celou knížku.

06.01.2014

Cena za úspěch Cena za úspěch Joan Johnston

Anotace je zavádějící a také zbytečně příliš prozrazuje, jsem ráda, že jsem si ji přečetla až po dočtení knihy. Knížka je více trilerem než romací, ale napsané je to zdařile. Autorka si to u mě však rozlila několika dost nepravděpodobnými událostmi. Jak mohl Luke po jednom dni zapomenout na kamarádku? Jak nepravděpodobně se Nicki zachovala v závěru knihy... Jak se stejně nepravděpodobně zachovala v závěru knihy Valerie... Jak Luke pro jedno vytočení telefonního čísla změní názor na nenáviděnou osobu... Také mi hodně vadí, že autorka nerozlouskla problém s předmětným lékem. Čtenář si stále láme hlavu, proč určitý věk a proč oslavy narozenin, a kniha skončí a Vy nezjistíte vůbec nic. Také jsem měla v knize problém s rozporem mezi málo vysvětlenými procentními podíly, jednou 3 %, jednou 51 %...

Jedná se o čtvrtý díl série Bitter Creek. Celkem má série 8 dílů, poslední 4 ale ještě zřejmě nebyly v ČR (SK) vydány.
Pátý díl (The Rivals) má být o bratranci Blackthornových Drewovi DeWittovi.
Šestý díl (The Next Mrs. Blackthorne) má být o Owenově dvojčeti Clayovi Blackthornovi.
Sedmý díl (A Stranger's Game) bude zřejmě thriler o teroristech s hlavním hrdinou agentem Grayhawkem, v anglické anotaci (http://www.goodreads.com/book/show/1727878.A_Stranger_s_Game) však žádné spojení s Blackthorny nebo Creedy nevidím.
Osmý díl (Shattered) bude opět thriler o nějakém vrahovi s hlavním hrdinou Texas Rangerem Jackem McKinleyim.

05.01.2014

Cena za lásku Cena za lásku Joan Johnston

NEČTĚTE předchozí komentáře před čtením samotné knihy, příliš prozradí z děje, zkazí moment překvapení. Nerozumím tomu, napsat komentář ano, ale vyzrazovat jeho události? Proto komentáře i anotace čtu pro zajímavost až po přečtení knihy, jestli se něčí názor shoduje s tím mým. Co se anotace týče, rodina Blackthornů jsou mocná dynastie, avšak Creedovi stále živoří u hranice krachu. Stejně jako druhý díl této série, i tato kniha nepojednává pouze o Summer a Billym, ale také o Billyho sestře Emmě a také o Summeřiném otci Blackjackovi. Knížka je spíš dobrodružnou ságou než romancí, je zde pár erotických scén, trocha romantiky. Humor chybí zcela, vlastně celkově jsou postavy i děj dost vážné.

03.01.2014

Texasan Texasan Joan Johnston

Jedná se o druhý díl série Bitter Creek. Kniha pojednává o policistovi Owenovi z rodu Blackthornů a zvěrolékařce Bay z rodu Creedů. Bayin bratr Luke se dostane do potíží a připlete se do případu, který Owen vyšetřuje. Pro Bay není těžké Owena přesvědčit (donutit), aby ji vzal s sebou na nebezpečnou výpravu. Více než romance bych to nazvala hodně dobrodružnou rodinnou ságou. Příběh se netočí jen kolem Bay a Owena, ale paní Johnston celkem zdařile přeskakuje i mezi jinými dvojicemi. Tím si zřejmě umetá cestičku pro další díl. Na knize se mi hodně líbil i závěr, byl romantický i vtipný. Tento druhý díl se mi líbil o něco víc než první díl (Drsný cizinec).

01.01.2014

Drsný cizinec Drsný cizinec Joan Johnston

Knížku hodnotím průměrně, chyběl mi tam humor (když nepočítám žvatlání 4leté dcery). A drsné praktiky drsného cizince Traceho se mi zdály až moc drsné. A jak mu Calie lezla do... náruče, bylo zase moc okaté. No, jedná se o první knížku v sérii, doufám, že druhý díl o Traceovém bratrovi Owenovi bude čtivější a napsaný lehčí rukou.

28.12.2013

Bosá nevěsta Bosá nevěsta Joan Johnston

Oceňuji, že jsem se na několika místech zasmála či pousmála. Jinak je to kniha prostá až bezduchá, velmi lehce zapomenutelná. Na deštivý víkend doporučuji, ale nic víc Vám to nedá.

20.12.2013

Střežené srdce Střežené srdce Jennifer Blake (p)

Příběh hodnotím jako průměrný, zápletka je zajímavá, ale některé scény jsou prvoplánové, aby se to autorce hodilo pro další pokračování. Gavin je cynický sympaťák, Ariadna je cílevědomá a inteligentní, dobře se k sobě hodí. Najdete zde pár milých romantických scén, trošku erotiky, na humor si nevzpomínám. Vlastně si myslím, že tato kniha (i celá tato série) upadne v množství knih tohoto žánru v zapomnění, není to nic, co byste si dlouho uchovali v mysli.

17.12.2013

Setkání za úsvitu Setkání za úsvitu Jennifer Blake (p)

Příběh nemastný neslaný, vyloženě nudné to není, ale že by Vás to bralo za srdce a nemohli jste se od knihy odtrhnout, to se rozhodně říci nedá. Vtipné scény či dialogy zde nejsou, vyloženě romantické scény také ne. Sexu pomálu. Nejlépe z celé knihy asi hodnotím popsané přátelství mistrů meče.

06.12.2013

Vůně snu Vůně snu Jennifer Blake (p)

Pomocí hvězdiček nehodnotím příliš často, vlastně skoro vůbec. Raději napíšu slovní komentář. Ale tady jsem se nerozpakovala. Hluboce se klaním paní Blake za dílo, které jsem právě dočetla. A zároveň jí navždy promíjím ty přehmaty v některých jiných knihách, díky nimž jsem ji nazývala průměrnou autorkou. Kdo napíše něco takto krásného, je pro mě Pan Spisovatel. Námět je jednoznačně neotřelý, děj velmi napínavý, opravdu netušíte, jak se to bude vyvíjet dál. Ze zvratů budete zaskočeni a nejednou Vám budou slzet oči, nebo rovnou propuknete v pláč. Díky této knize jsem se začala zajímat o rodokmen vlastní rodiny a o osudy svých předků, abych vzpomínky na ně uchovala svým potomkům, jejich potomkům... prostě dalším generacím. Aby nezůstala jen jména a data na náhrobku, ale abychom znali i jejich sny, omyly, životní osudy...

07.11.2013 5 z 5

Vězni vášně Vězni vášně Jennifer Blake (p)

Příběh nemastný neslaný, neurazí, ale ani nenadchne. Ničím Vás neobohatí, lehce a s klidným srdcem na něj zapomenete. Hlavní hrdinové nemají nijak výrazné charaktery, aby nepadli v zapomnění v množství jiných romancí. Co se mi líbilo byl vztah mezi Anyou a její sestrou (nikoliv nevlastní, ale poloviční) a mezi Anyou a nevlastní matkou. Podle mého soudu se jedná o klasicky průměrnou knihu průměrné spisovatelky.

02.11.2013

Španělská serenáda Španělská serenáda Jennifer Blake (p)

Hezký námět, dobrý materiál na knihu z červené knihovny, jenže paní Blake se to nepodařilo patřičně využít. Knížka je vlastně jen putování, série událostí, někdy napínavých, někdy nudných. Refugio má prapodivný způsob myšlení a uvažování, takže mi dělalo problém držet s ním krok. Občas stejný problém měla i hlavní hrdinka Pilar. Knihu dále kazí spousta nesmyslů nebo nedomyšleností - proč si má Pilar oblíkat Refugiův župan, když má plnou truhlu svého oblečení, proč se chce zrádce Refugia zbavit zrovna v okamžicích ohrožení celé skupiny (piráti, indiáni), kdy přijít o jednoho muže může znamenat smrt pro všechny. Proč Refugio nesmyslně dobrovolně hladoví, aby se pak plný sil opět postavil na nohy. A nakonec motiv zrádce byl tak slabý, jako by sama autorka do poslední chvíle nevěděla, co vymyslí. Samotný závěr knihy měl spád a obsahoval pár zvratů, ale ani povedený závěr nezachrání zpackanou knihu.

30.10.2013

Šíp v srdci Šíp v srdci Jennifer Blake (p)

To mně se kniha líbila velmi moc. Námět neotřelý, oba hrdinové sympatičtí. I v této knize dala autorka prostor i Rowanovi, takže se dozvídáme i jeho názory a pocity. To je velké plus. Vlastně celý "Dvůr lásky", na kterém se zúčastňují i muži a debatují na toto téma, se mi moc líbil. Děj je psán napínavě a ačkoliv je jen několik možností, jak může vyústit, opravdu netušíte, jak se to bude vyvíjet dál, resp. jak to hlavní hrdinové vymyslí, aby mohli být spolu. I kriminální zápletka je zde zajímavá, autorka tak nenásilně pojednává o dění a chování jiných osob, nepodsouvá nám padouchy a nevyzdvihuje dobré lidi, jak to v některých romancích (hloupě) bývá. I zde se mi potvrzuje, že jsem ráda, že jsem anotaci předem nečetla, neboť opět prozrazuje příliš mnoho.

28.10.2013

Rajský parfém Rajský parfém Jennifer Blake (p)

Děj se odehrává v době, kdy Haiti bylo francouzskou kolonií nazývanou Svatý Dominik. Historické pozadí bojů na ostrově, de facto občanské války černochů, mulatů, bělochů (Britů a Francouzů) má autorka popsáno pěkně. Samotný příběh je ale celkem nudný, hlavní hrdinka Elene nepatří k těm, k nimž byste hned získali sympatie. Stále něco řeší, něco neví, nečím si není jistá... Paní Blake mě ale v této knize potěšila, není totiž u ní příliš zvykem, že by se zabývala mužským pohledem na věc. Zde poznáme i Ryanovy myšlenky a pocity, což je velké plus. Nudnost v příběhu je za polovinou knihy okořeněna kriminální zápletkou, ale ani to nepomohlo, abych se už netěšila, kdy bude knížka dočtená.

26.10.2013

Něžná zrada Něžná zrada Jennifer Blake (p)

Jedná se o prvotinu a podle mého názoru se paní Blake příliš nevyvedla. Děj i postavy jsou nesourodé, charaktery postav špatně vykreslené. Místy je čtení dost nudné, napínavé scény naopak nejsou napsány tak, aby Vás udržovaly v napětí. Dobrá polovina knížky nápadně připomíná knihu Anděl se špatnou pověstí, kterou autorka napsala o osm let později. Jakoby si byla vědoma, že v této knize (Něžná zrada) velmi zajímavé téma nevyužila dobře, tak to chtěla zkusit znovu (mimochodem kniha Anděl se špatnou pověstí se jí opravdu povedla). Takže i zde je hlavní hrdina voják, který podniká invazi do cizí země /na Kubu/, i zde je přítel/zrádce, i zde je hlavní hrdinka neuvěřitelně naivní a je nepochopitelné, že zrádci věnuje tolik času, i zde k sobě hlavní hrdinové ne a ne nalézt cestu.

22.10.2013

Láska na Mississippi Láska na Mississippi Jennifer Blake (p)

Vyloženě oddechovka, číst se to dalo, ale z hlavy se to brzy vykouří a člověk se k tomu již vracet nebude. Kniha je přesně tak jednoduchá, jak jednoduchá je anotace. V knize nenajdete inteligenci, humor ani erotiku, možná pár romantických scén. Ale co mi dlouhodobě na na paní Blake vadí, jsou nedostatečně popsané charaktery mužských postav. Ona to prostě asi neumí. Hlavní hrdinka dobré, její dvě schovanky Amelie a Estelle, také dobré, ale tolik mužských postav a jim se charakterově nevěnuje skoro vůbec. Škoda.

15.10.2013

Láska a dým Láska a dým Jennifer Blake (p)

Anotace prozrazuje příliš mnoho, pokud jste tak ještě neučinili, nečtěte ji. Tato kniha se autorce opravdu povedla, obdivuhodně se jí podařilo vykreslit nejrůznější charaktery postav, ať hlavních, či vedlejších. Nejvíce se mi líbilo, jak zvládla popis až psychopatického pana Gallanta, jeho zvrácenou logiku. Není to klasický příběh z červené knihovny, na jaké jsme od paní Blake zvyklí, ale i romantika se tam najde.

14.10.2013