Láska na Mississippi

Láska na Mississippi https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9524/laska-na-mississippi-9524.jpg 4 23 6

Hlavní hrdinkou napínavého, ale zároveň velice romantického příběhu, který se odehrává na pravých jižanských plantážích Beau Repos nedaleko břehů široké Mississippi, je půvabná mladičká guvernantka Caroline Pembro-keová. Caroline přichází do široce rozvětvené kreolské rodiny Delacroixových, aby vychovávala jejich dvě nejstarší dcery, Amelii a Stelle. Když zámožný hrabě z Rochefortu koupí sousední plantáž Felicity, madame Delacroixová usoudí, že by to byl nanejvýš vhodný ženich pro jednu z jejích dcer, a podniká všechno možné, aby některou z nich za hraběte provdala. Caroline, protože je téměř jejich vrstevnicí, však ví, že srdce dívek touží po někom úplně jiném. Splní se jejich sny a tajná přání? A co hrabě ze sousedství? Je doopravdy šlechtice, anebo se za něj jenom vydává, jak ho Caroline podezírá? A co s ní bude, když ji okolností donutí z Beau Repos odejít? Najde štěstí a lásku, které marně vzdoruje a jíž se marně snaží uprchnout?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Sweet Piracy , 1978

moudivlacek
moudivlacek
08.10.2016 4 z 5

Pěkný příběh z New Orleans a okolí o kreolských rodinách a jejich etiketě. Láska se zrodí i tam, kde by ji nikdo nečekal. Být mladou dámou nebylo v té době vůbec snadné, a udržet si dobrou pověst - ještě těžší.
A zde jsem se zas dozvěděla něco nového - víte, že i guvernantka potřebovala mít všude garde, aby nepřišla o pověst?
A to nebylo to jediné. Pravidla pro muže a dívky. Jak jen se mohla za těch podmínek zrodit láska?
Jak? To se dozvíte, když si tuto knížku přečtete.

Joshanda

Pěkná romantická kniha.

PomněnkaPrvní
PomněnkaPrvní
15.10.2013

Vyloženě oddechovka, číst se to dalo, ale z hlavy se to brzy vykouří a člověk se k tomu již vracet nebude. Kniha je přesně tak jednoduchá, jak jednoduchá je anotace. V knize nenajdete inteligenci, humor ani erotiku, možná pár romantických scén. Ale co mi dlouhodobě na na paní Blake vadí, jsou nedostatečně popsané charaktery mužských postav. Ona to prostě asi neumí. Hlavní hrdinka dobré, její dvě schovanky Amelie a Estelle, také dobré, ale tolik mužských postav a jim se charakterově nevěnuje skoro vůbec. Škoda.

modranka
modranka
04.06.2013 4 z 5

Jednoduchý príbeh pre nedeľné daždivé počasie. Chudobná guvernantka a bývalý markíz. Ona stratila majetok, on titul počas francúzskej revolúcie. Po prečítaní máte dobrý pocit, že všetko zapadlo do seba ako skvele zostavený stroj. Je ix podobných príbehov a aj tento stačí prečítať jedenkrát. Ak však máte celú zbierku od Jennifer Blake, táto by tam nemala tiež chýbať. Text sa čítal dobre, charakteristika postáv bola skvelá.

Danafantom
Danafantom
14.03.2011 4 z 5

Bylo to poněkud staromódní abych tak řekla, ale docela hezké... :-)