pogmanka pogmanka komentáře u knih

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Hodně zajímavá kniha, autor má rozhodně čtivý styl a téma, které zpracovává je hodně závažné. A ten konec. No masakr.

23.08.2023 4 z 5

Recept na toho pravého Recept na toho pravého Anni Rose

Za mě to bylo takové průměrné dílko, ani neurazí ani nenadchne. Příběh to rozhodně nebyl špatný, ale nebylo tam něco, co by mě chytilo a já chtěla číst dál a dál, vlastně jsem četla dál jenom abych to měla dočtené. Škoda potenciál to mělo, ale bohužel ho to nevyužilo.

13.08.2023 2 z 5

Flořin úděl Flořin úděl Katie Fforde

Moc pěkná oddechovka, kterou jsem si užila. Flora byla takový závan čerstvého vzduchu, který tam potřebovali. Líbilo se mi zajímavé a neobvyklé prostředí a oblíbila si postavy. Člověk jim nemohl přát nic jiného, než aby to dopadlo dobře.

29.07.2023 5 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Nebylo to špatné, ale nějak mě to chytlo až poslední třetinu, kdy se to rozjelo, začátek byl na mě takový utahaný a nudný, ale postupně se to zlepšovalo a poslední část se četla nejlépe. Postavy jsem si oblíbila, jen kdyby ten začátek byl lepší, hodnotila bych lépe.

24.07.2023 3 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Knížka mě mile překvapila, trochu jsem se toho bála, ale po chvíli jsem se tak začetla, že jsem jen četla dál a dál a chtěla vědět, jak to dopadne. Autorka hezky zachytila rozdílnost prostředí i s jejich vlastními problémy, že ani když máte peníze nejste šťastní. Moc pěkné a s citem napsané. Naprostá spokojenost.

23.07.2023 5 z 5

Bouře v našich srdcích Bouře v našich srdcích Jenny Naomi (p)

Tak to bylo milé překvapení, docela jsem se toho bála, nevěděla jsem moc do čeho jdu a jak to bude napsané, ale nakonec jsem po prvních kapitolách oddechla a užila si překvapivě něžný a krásný příběh. Klobouk dolů před autorkou.

13.07.2023 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Od autorky jsem četla už dost knížek a nestačím obdivovat, jak neustále dokáže vymýšlet jiné a jiné nápady. Přesto mě tato knížka zatím chytla nejméně, možná to bylo i obdobím, kdy jsem to četla. Přišlo mi to takové dlouhé, rozvleklé, ale i tak se tomu nedá upřít čtivost a super nápad, který se bude líbit zejména těm, co píší a chtějí příběh ze spisovatelského prostředí. Takže rozhodně to nebylo zklamání, líbilo se mi to, ale nesedlo mi to tolik jako jiné příběhy od autorky.

05.04.2023 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Knížka mě ze začátku moc nechytila, nepřišlo mi to, že by to bylo napsané tak, aby mě to něčím nadchlo. Bylo to takové normální fantasy a nic extra, ale postupně, když se poznávali hlavní hrdinové a zachraňovali les, tak mě to chytilo a ke konci už jsem četla celkem rychle. Takže musím pochválit průběh, který se otočil o hodně stupnů a mě to fakt chytlo, ale začátek mi přišel takový nijaký.

19.02.2023 3 z 5

Dám ti noční nebe Dám ti noční nebe Sabina Zelená

Knížka byla pěkná oddechovka, kterou jsem přečetla celkem rychle. Je to hezky napsané, žádné zbytečné popisy, je to takovým milým stylem. Přesto mi přišlo, že se do toho nedokážu tak úplně ponořit, že to klouže až moc po povrchu. Kvůli tomu dávám hvězdičku dolů, ale jinak to byl opravdu pěkný romantický příběh. Od autorky si určitě přečtu něco dalšího.

17.02.2023 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Musím říct, že mě oslovila ze všech knížek Zapaty nejméně, možná kdybych ji četla jako první, měla bych z toho jiný pocit, ale takhle jsem doufala v něco trochu jiného a tolik mě to nebavilo. Ze začátku ano to to utíkalo, užívala jsem si prostředí koncertů a turné, ale ke konci mi přišlo, že se tam pořádně nic nedělo a ten závěr byl takový nijaký. Čtivost se ovšem Zapatě nedá vzít, zkrátka jsem měla jiné očekávání.

14.08.2022 3 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Tento díl už mě netáhl tak jako první. Místy mi přišel hodně natahovaný a ten závěr. To mi už přijde vážně jen zakončení jen, aby mohl být další díl. Chudák Ruby se pořád natahuje na skřipec, pořád něco, aby se zase James musel omlouvat a usmiřovat se. Nechala bych maximálně dva díly. Každopádně nedá se říct, že by se to četlo špatně, to rozhodně ne. Přelouskala jsem to za den, ale už mi to přijde moc. Kdyby se třeba pozornost věnovala Ember nebo někomu jinému. A oslovování maminka a tatínek mě vážně iritovalo. Nehodilo se to k věku postav.

03.12.2021 3 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Mně se tenhle díl moc líbil po celou dobu, postavy jsem si zamilovala už v minulém díle, ale ten konec mě prostě za srdce nechytil. Vymyšlený byl určitě zajímavě a nečekaně, ale mě prostě nedokázal zaujmout. Spíš mě zamrzel. To je však holt tím, že jsem měla jiné očekávání a doufala jsem v něco jiného. Toužila jsem pro postavy po něčem jiném. Každopádně autor umí skvěle psát, vymyslel skvělý svět a všechny postavy se mi moc líbily a i konec byl promyšlený, jen mě osobně nesedl. Každopádně po nějaké době určitě budu v sérii pokračovat, ale prozatím si dám menší pauzu.

20.08.2021 4 z 5

Pohled mrtvého Pohled mrtvého Markus Heitz

Na začátku jsem se úplně nemohla začít, ale musím přiznat, že jak se to rozjelo, začetla jsem se a byla zvědavá, jak to dopadne. Musím říct, že se mi to ve výsledku vážně líbilo. Nějaké výhrady bych měla, ale jako čtení na dva dny prima. Pohled mrtvého mi přišel vážně dobrý.

15.03.2021 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Pro mě to bylo již druhé setkání s autorkou a nemůžu říct, že by mě zklamalo. Naopak už Zmizení Sáry Lindertové mě dostalo, ale tohle mě okouzlilo snad ještě víc. Charaktery byly naprosto skvěle vykreslené a atmosféra byla opravdu místy děsivá. Číst to večer pravděpodobně nebyl nejlepší nápad :D ale nešlo se od toho odtrhnout a já vůbec nelituju. Pro mě poutavé čtení, kdy jsem jen hltala dál a dál a čekala, co se z toho vyvine. A vysvětlení rozhodně nezklamalo. Za mě úžasná kniha a já se budu těšit na další autorčin počin.

06.12.2020 5 z 5

...a pak ho spolknul eskalátor ...a pak ho spolknul eskalátor Klára Mayerová

Knížka měla svoje kouzlo. Věřím, že děti by z ní byly nadšené, mě osobně taky ten svět, který tam byl vykreslen zaujal. Četlo se to lehce a je vidět, že autorka má pro to cit. Rozhodně to stojí za to si to přečíst.

02.12.2020 4 z 5