PJurista PJurista komentáře u knih

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

NO já nemůžu dát méně, takhle mě kniha (a to ji považuji prakticky za brak) nechytla za dlouhou dobu, čtení bylo napínavé, dobře psané a hlavně zábavné a to je pro mne alfa i omega.

21.09.2017 5 z 5

Jednička je moje modla a srdcovka, kterou mám několikrát načtenou a naposlouchanou. Nejde ani tak o ten příběh ale ta láskyplná práce s popkulturnímy odkazy, společně s citem napsanou předlohou mě do OASIS vracely několikrát a já se nostalgicky rád vracel do svého 80tkoveho dětství. Na dvojku jsem čekal jako na smilování a byť mi bylo jasný, že kvality jedničky nedosáhne tak jsem se stejně těšil na ten svět. No..nepovedlo se a to hodně. Jednoduše to shrnu. Po celou dobu čtení jsem měl podezření že dvojka byla napsána pro peníze a cit a láska k předloze je fuč. Synopse zněla dobře a některé momenty byly super ale 90% knihy je velké zklamání, spousta věcí nedává smysl, questy jsou nudné, natahované a několikrát jsem chtěl přestat číst z nudy. U jednoho Questu jsem si jist, že ho skoro nikdo nezná a nikoho nebude bavit. Nečekal jsem pecku ale čekal jsem alespoň NĚCO. Tady není pořádně nic..o to víc si ale budu cenit jedničky.

03.03.2023 1 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Andy se stal oficialně mým oblíbencen a vyhledávaným autorem. Boží to bylo!

01.12.2021 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Mé první setkání s českým autorem a naprostá spokojenost, i přestože tuzemskou četbu obcházím jak jen můžu tak jsem zarytý fanda post apo. žánru, Tato kniha mne vtáhla do děje celkem rychle a snadno mě udržela v napětí co bude dál, snad až na ten slabší konec, jinak jsem spokojen, asi se porozhlédnu po dalších českým dílech.

13.04.2017 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Miluju Houseovský specifický humor a dost mne potěšilo že Laurie promítnul rysy této osobnosti i do své knihy. Nenáročná kriminálka s břitkým sarkastickým humorem na nedělní dopoledne. Rozhodně neurazí, ovšem nenadchne.

23.03.2017 3 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Překvapení a prvotní euforie z Ready Player One je pryč ale ta chuť po dočtení stále zůstává, Cline je geek každým coulem a díky bohu dokáže svým pojetím člověka upoutat ke své tvorbě, v jádru má Armada naprosto klišoidní příběh ale okořeněný tolika odkazy že se člověk který je pochopí prostě musí u čtení usmívat a to je základ úspěchu. Jen tak dál.

23.03.2017 4 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Na to ze jsem cekal jen doplneni filmu tak jsem nadsen. Kniha je o uplne o necem jinem a i presto ze Verhovenova verze je skvela tak me mrzi ze radsi nezfilmovali doslovne tuto verzi. Nenapadlo by me ze si tak hezky popremyslim.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Je to pecka. Vyborne vymyslene, napinave. Tesim se na dalsi autorova dila.

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Co k tomu dodat,přečíst si historii naší vlasti okem té opačné strany zákona je zajímavé, vlastně velmi, dalo by se říct i návykové, jen si vemte tabletky na žaludek páč se vám začne zvedat. Jdu okamžitě pokračovat dalším dílem.

21.09.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Precteno prakticky na jeden zatah. Perfektni kniha. Takhle dlouho me nic nechytlo.

Steve Jobs: Zrození vizionáře Steve Jobs: Zrození vizionáře Brent Schlender

Jsem zarytý Androiďák a Iphone mne úplně obešel, bral jsem Apple jako firmu, která prodává produkty jako každý jiný ale prostě drahý, i když o kvalitách jejich IOS ví každý fanoušek technologií. Knihu jsem náhodou našel v knihkupectví když jsem prodělával hlad po životopisech a zaujala mne synopse této knihy jelikož jsem neměl ponětí o Jobsově přičinění ve firmě Pixar, samozřejmě že filmy jsem viděl a myslel si nebo spíše odvodil co je to za člověka. Tahle kniha mě ale komplet posadila na zadek!! Neskutečně čtivá záležitost a povinnost pro každého fandu historie PC, Maců, mobilů, filmů a vůbec všeho co mělo od 80.tých let čipy. Vůbec jsem se nenudil a i pro laika není problém se obeznámit s postavami a prožít s mini jednu velkou technologickou epochu lidstva, vlastně jsem tak nahlodaný že můj další mobil bude jistojistě Iphone i přestože Jobs už tam moc nefiguruje, jedno je ale úplně jasné, svět přišel o giganta a evolucionáře. Je škoda že Evropany, znalé převážně PC to moc nepostihlo. Apple je POJEM a jako takový by měl zůstat, byť jen jako odkaz Steva Jobse. Díky za tuto knihu a díky za znalosti, které jsem díky ní získal. Z této knihy si člověk může odnést jeden zajímavý příběh o člověku který v sobě ukrýval vnitřní démony nebo jedno obrovské ponaučení. Záleží na vás.

04.07.2019 5 z 5

Léto mrtvých Léto mrtvých Gregory Hughes

Je to jednoduchá, přímočará jednohubka, kterou vyplníte prostor před větším dílem, neříkám že to bylo špatné, to rozhodně ne, naopak, v rámci daného žánru lehký nadprůměr který uteče díky Japonským reáliím a prakticky neustálé akci.

29.03.2017 3 z 5

Těsně vedle Těsně vedle Nathaniel Fick

Mám rád válečnou literaturu jak z minulosti tak přítomnost. Těsně vedle je příběh obyčejného člověka který dělal obyčejné věci v každodenních konfliktech, militaristi mohou závidět.

23.03.2017 5 z 5

Mariňák Mariňák Anthony Swofford

Knihu jsem přečetl až po shlédnutí filmu, se kterým mimochodem nemá moc společného, pouze ten sarkastický humor a hlavní dějovou linku, ale o to více jsem byl překvapen když jsem se k ní dostal. Krásně se čte, beru to jako satiru na válku.

23.03.2017 5 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Eon byla kniha kterou jsem nasel pouhou nahodou. Zacatek me vubec nenadchl a musel jsem se skoro nutit. Po cca 100 stranach se zacalo zrychlovat tempo ktere me dost potesilo a kniha nabrala neskutecny spad. Dvojku uz mam koupenou, nemuzu se dockat.

29.11.2016 5 z 5

Terra nullius Terra nullius * antologie

Pro mne velice zajímavé překvapění, příběhy se mi až na jeden moc líbily, asi budu muset zkoušet tuzemské autory častěji.

22.10.2016 4 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Velmi zajimave podany pribeh ktery v prvni knize staci zaujmout.

01.09.2016 4 z 5

Benedict Cumberbatch Benedict Cumberbatch Nigel Goodall

Kniha jako taková rozhodně špatná nebyla, spíš mne vadil obsah, kde jsem se nedozvěděl prakticky nic zajímavého z jeho zkušeností u filmu atd. jsem rád že kniha se soustředila na jeho divadelní počiny ale někdy tam na mě bylo moc termínů, děl které jsem vubec neznal atd. ale je to čistě můj subjektivní názor, jak říkám, na knihu to nemá vliv. Stále doporučuji Cumberbitches :-D

29.03.2017 3 z 5

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Pokud ctete skutecne pozorne, zacnete vnimat svet kolem sebe v jinem spektru. Hodne kniha pomohla v me profesi.

28.03.2017 5 z 5

Neskutečný příběh, koupil jsem si knihu kvuli radsm o posilování a nakonec mě bavila úplně celá. Díky Arnolde

19.02.2017 5 z 5