PJ32 PJ32 komentáře u knih

Dnes nepůjdeš do školy Dnes nepůjdeš do školy Eva Papoušková

Za mně je to jedna z nejlepších nových dětských knih. Má nejen krásné ilustrace, ale i moc pěkný text, což u nových hezky ilustrovaných knih není samozřejmost. Akorát, jak píše @Litocha, je tam fůra věcí na vysvětlování. Rozhodně je to kniha na předčítání nikoliv na samostatné čtení. Pro dceru to byla jedna z prvních zmínek o tomto období, takže asi ne vše pochopila, ale stal se z toho výborný zdroj pro diskuzi.

19.12.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Taková oddechovka. Hezky napsaná. Četla se dobře a rychle. Líbil se mi popis vnímání alkoholičky.

10.12.2023 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Moje druhá kniha od L. Moriarty, ale určitě ne poslední. Čtivé, napínavé. Autorka skvěle popisuje myšlenkové pochody.

19.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Bylo by mnohem lepší číst jí, aniž by člověk vůbec tušil, co je hlavním tématem Ta kauza knize tak strašně moc uškodila protože čtenáře pripravila o překvapení.

17.09.2023 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Skvěle zpracovaná kniha o velmi inspirující osobnosti.

16.09.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Valnou část knihy jsem si říkala, že mi asi kniha bude splývat se spoustou jiných na podobné téma, a brala jsem to spíš jako oddychovku i když na náročné téma. Ale poslední třetina a popis vývoje Pavla, byl výborný.

16.09.2023 4 z 5

Labutí dům Labutí dům Daniela Krolupperová

Nejkrásnější kniha pro děti, kterou jsme v poslední době s dcerou četly. Je určitě pro starší, ale šestiletá dcera ji zvládla s tím, že jsme čtení často přerušovaly a vysvětlovaly si nejasnosti. A ty ilustrace jsou úžasné.

08.11.2022 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Skvělé, skvělé, skvělé. V prvním díle mi trvalo prokousat se přes část o malých dětech. Malém jsem knihu vrátila zpět do knihovny. Jsem moc ráda, že jsem to nakonec neudělala. Ta tetralogie mě opravdu strhla.

06.07.2022 5 z 5

Robinson Robinson Petr Sís

Krásná.

02.01.2021 5 z 5

Jóga proti úzkosti a strachu Jóga proti úzkosti a strachu Zuzana Klingrová

Knihu jsem četla jako jógový začátečník, správnost tedy nedokážu posoudit. Ukazuje, jak pomocí jógy a ajurvédy zpracovávat emoční nepohodlnosti. Kniha je přehledná a praktická. Věci, které si nedokážu představit si dohledávám na autorčině youtube. Líbí se mi i doporučení na čaje a úpravu životního stylu. V neposlední řadě je kniha hezká.

02.01.2021 5 z 5