Pivísek Pivísek komentáře u knih

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Knihu jsem si koupila, neboť je to přece ta "klasika", ale nepřišla mi ani vtipná, ani moudrá. Nedočetla jsem ji a vracet se k ní nehodlám.

28.07.2014 1 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tato kniha se mi z celé série líbila asi nejméně, ponurá atmosféra jde cítit a občas běhá mráz po zádech... Přesto mě to neodradilo a nadšeně jsem přelouskala tento i ostatní díly...

25.07.2014 4 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Dle mého názoru nejslabší z Formánkových knih. Styl ani příběh mi nesedl. 2* za to, že jsem to přečetla do konce...

23.07.2014 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

"Četla" jsem ji jako audioknihu a naprosto mě nadchla. Nejspíš to bylo taky charismatickým podáním P. Rímského, ale i tak mě příběh zaujal více než např. Hypnotizér nebo Písečný muž (také naposloucháno).

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Kniha mi byla možná až moc doporučována, takže jsem od ní nejspíš čekala víc, ale i tak jsem ji relativně rychle přečetla a líbila se mi.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velice humorná kniha, není divu, že dostala cenu M.Švandrlíka! :o) Někomu to může připadat přitažené za vlasy, ale mi se to prostě líbilo.

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Toto bohužel není můj styl humoru, takže jsem se párkrát mírně pousmála a to bylo tak všechno... Věřím ale, že si kniha své čtenáře určitě najde!

21.07.2014 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Milá, místy vtipná knížka, do které se začtete, ani nevíte jak. Konec sice předvídatelný a situace občas přehnané, ale ani tak nezklamala. Na relax nebo dovolenou jako stvořená! :o)

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Občas více popisování politiky než je zdrávo, prvních cca 50 stránek prvního dílu jsem se do čtení nutila, ale pak už perfektní čtení! Určitě dobře postavený základ pro vydávání severské krimi u nás! :o)

Myši Myši Gordon Reece

Fantastická kniha! Husí kůže mi běhala po zádech až do rána, neboť jsem kvůli čtení nemohla spát. Pokud si chcete přečíst čtivý a napínavý psychothriller, můžu jenom doporučit!

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Od knih typu "bestseller" toho nikdy moc neočekávám, ale tato mě opravdu chytla, byla čtivá, zajímavá, měla spád, každopádně můžu jen doporučit!

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Do půlky téměř o ničem, ale pak se děj vzpamatoval a nakonec příjemné překvapení v podobě zajímavého rozuzlení. Kdybych věděla, že je začátek tak slabý, asi bych sáhla po jiné knize této autorky, ale nakonec to bylo celkem fajn! :o)

21.07.2014 3 z 5

Sovička a jednorožec Sovička a jednorožec J. S. Betts

Toto je první kniha, kterou mi dcera předčítala celou na dobrou noc. Příběh je poutavý, obrázky hezké a navíc jsou v knize jednoduchá slovíčka, která přečtou lehce i začínající čtenáři. Dcera zkoušela i jiné knihy pro začínající čtenáře, ale tato vyhrála na celé čáře.

01.05.2024 5 z 5

Out Out Nacuo Kirino

Ze začátku vypadá kniha jako klasický thriller - vražda, vyšetřování... Ale pak se příběh zvrtne nečekaným směrem a člověk kouká, co se vlastně děje. Pokud chce někdo zkusit thriller trochu jinak a nevadí mu krvavé detaily, je tato kniha správná volba!

20.04.2024 4 z 5

Nic není nemožné Nic není nemožné Alex Donovici

Krásný příběh, krásné ilustrace, krásný pocit po přečtení. Myslím, že svým obsahem je kniha pro děti přínosem. Doporučuji!

24.02.2024 5 z 5

Mia - Landecká holčička Mia - Landecká holčička Miriam Prokešová

Dcery předškolního věku kniha moc nezaujala a musím říct, že i mi přišla dost ponurá. Pro starší děti by to mohla být dobrá knížka, vsuvky byly zajímavé a ilustrace originální, ale celkově musím hodnotit jako průměr.

24.02.2024 3 z 5

Nové cestovatelské pohádky Nové cestovatelské pohádky Adolf Dudek

První díl této "minisérie" se nám s dcerami moc líbil. Očekávala jsem tedy od druhého dílu podobný koncept. To se víceméně splnilo, ovšem pohádky jsou textově delší a je zde méně obrázků, což je vhodnější spíše už pro menší školáky než předškoláky. Nicméně spousta informací nám zase obohatila přehled, opět jsem s dcerami po přečtení probírala jednotlivé země a přiblížila jsem jim kultury cizích národů. Jako pomůcka při rozšiřování obzorů je tato kniha fajná!

02.09.2023 5 z 5

Cestovatelské pohádky Cestovatelské pohádky Adolf Dudek

Právě jsem dočetla tuto knihu svým dcerám a moc se nám líbí. Obrázky jsou milé, úkoly si prohrají s mozkem a jednotlivé pohádky jsou tak akorát dlouhé pro předškoláky před spaním. O jednotlivých místech a zemích jsme si po každé pohádce ještě povídaly, a tak se dcery dozvěděly spoustu nových informací a udělaly si představu o světě. Za mě palec nahoru!

02.09.2023 5 z 5

Mrazivé echo Mrazivé echo C. J. Carver

Nějak jsem se nemohla začíst, postavy ani děj mě nijak zvlášť nezasáhl. Ale dočetla jsem, knihy odkládám jen ve výjimečných případech. Konec pro mě nebyl moc překvapivý. Kniha se ale nečetla špatně, snad jsou další díly lepší, ale to už zjišťovat nebudu.

17.06.2023 3 z 5

Hrdinové ohně Hrdinové ohně Nicholas Evans

Moc jsem od knihy nečekala, takže mě mile překvapila. O parahasičích jsem předtím neslyšela a byl to pro mě nový zajímavý zážitek, díky kterému jsem se do knihy začetla. Milostný příběh se dal očekávat, ale to mi nevadilo, i tak jsem čekala, jak se vše vyvine. Prostě fajn příběh na dlouhé zimní večery!

12.02.2023 4 z 5