pip11 Online pip11 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Velmi příjemný a tehdejší dobu přibližující příběh. Film jsem nikdy neviděla a knihu jsem četla poprvé. Vůbec jsem neočekávala, že by mě takto mohla zaujmout. Veškeré vztahy, způsob myšlení a vyjadřování mě absolutně nadchl a pohltil. Jsem nadšená, že jsem se odhodlala po ní sáhnout :D Veškerý klid a pomalost je nadmíru osvěžující, při dnešním uspěchaném a přetechnizovaném světě. Určitě si přečtu i některou další knihu od Austenové, jelikož její způsob vyjadřování je mi moc příjemný.Co se týče tehdejšího psaní dopisů, dokonalost sama. Jakým způsobem dokázali popsat každou pohnutku, každý detail… ach nádhera :)
Co se Darcyho a Elizabeth týče , tam asi není co dodávat :) Dokonalý pár v nedokonalém světě. Rozhodně se k této knize jednou opět vrátím .

21.04.2018 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Naprosto skvělá kniha, na kterou jsem se moc těšila. Již od prvních řádků je zde bláznivý humor, který postupně přerůstá v hlubší nahlédnutí do pocitů všech zůčastněných. Při čtení jsem byla jako na houpačce, smích se obratem střídal se smutkem a pak opět smích, a tak pořád dokola. Bylo to laskavé, smutné, zábavné a dojemné, tak jak to umí jen Fredrick Backman. Je to prostě příběh o blbcích, jak řekl autor :)

27.06.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Je to vynikající srdcervoucí a vtipný příběh. Tuto knihu nelze nemilovat, je okouzlující a dojemná. Ove přišel o manželku a tím ztratil svůj život, už chce jen umřít. Zároveň však jeho velké srdce nedokáže nepomáhat druhým, a tak velmi nečekaně najde přátelství které nehledal… Nádherný román.

02.08.2019 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Úvodní díl do této detektivní série mě moc potěšil. Příjemné a poklidné vyprávění v krásném prostředí idylického venkova, okořeněné vraždou a následným vyšetřováním. Byl to jeden z těch příběhů, kdy jsem se nemohla dočkat, až budu pokračovat ve čtení. Odhalení vraha, který mě letmo napadl zhruba před půlkou knihy, mi přišlo ne úplně efektní, ale i tak fajn. Na další díl se těším, mám ráda tento klidný styl.

15.10.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Velmi dobře promyšlený příběh. Stoupající napětí, každý podezírá každého… Není to ale moje top kniha, postrádala jsem Hercula Poirota nebo sl. Marpleovou.

18.01.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh. Lidé by si stále měli připomínat utrpení které bylo a je pořád přítomné.

11.07.2018 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Sváteční příběh, ideální na posezení s hrnkem čaje a sněhem za okny. Je to krásný příběh o laskavých lidech a vzájemné pomoci, kde nechybí samozřejmě zvířátka, jeden věčně toulavý oslík a kocourek. Milá vánoční kniha, kterou jsem si příjemně užila.

30.12.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Orwellovo skvěle ztvárněné podobenství lidských vlastností, zejména v hierarchickém prostředí. Dokonalá paralela komunismu, velmi výstižná kniha.

13.01.2021 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Jedna z mých prvních knih, krásný příběh o mravenečkovi, který se líbí asi každému.

26.01.2022 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Příběh o životě Molly a do toho zahrnutá lehká detektivní zápletka. Jsou zde popisovány její pocity, myšlenky a podivínské vystupování... Je to zvláštní a pomalý příběh, který nemusí každému sednout. Od poloviny jsem měla problém knihu odložit.

28.08.2023 4 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Krásný letní příběh z jižní Francie, který je veselý i dojemný. Skvělé vyprávění autorky, která živě ztvárnila detaily prostředí i děje. Příjemné prázdninové čtení, a konečně také kniha, která má více stran. Ráda si přečtu i další díl, až vyjde.

08.04.2023 5 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

První díl této série od mně dosud neznámé autorky mě velmi mile překvapil. Děj se nese v poklidné atmosféře anglického venkova, kam přijíždí kapitán Jason Redmond převzít své panství a titul a přiváží sebou i chlapce Micaha, kterého se ujal. Místní konstábl Daniel Haze začíná vyšetřovat svou první vraždu a pomocná ruka a možná i přátelství mu přijdou vhod. Styl vyprávění se mi líbil, kniha příjemně a plynule ubíhá. Je to klasická, odpočinková detektivka, jejíž hlavní postavy jsem si hned oblíbila. Doufám, že vyjdou všechny díly, kterých jsem napočítala dvanáct.

28.09.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Příběh byl vážně skvělý, ještě lepší než první díl. Děj odehrávající se v skandinávské Provence nás tentokrát zavede do prostředí starožitníků a sběratelů. Vinston a Espingová mají před sebou velmi zamotaný případ a po všech trampotách jej přeci jen završí velkým odhalením.

15.02.2024 5 z 5

Můžu reklamovat svého manžela? Můžu reklamovat svého manžela? Kristen Bailey

Kniha se točí kolem Emmy a jejího rozvodu se vším, co s tím souvisí, a také kolem sesterských i obecně rodinných vztahů. Příběh mi moc vtipný nepřišel, možná byl místy úsměvný.

17.08.2023 4 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

První díl se mi moc líbil, takže jsem se radovala, že vyšlo pokračování. Zoe odjíždí se svým malým synkem z Londýna, z jejich velmi neutěšeného stavu, s nadějí na lepší život. Dostává možnost práce ve Skotsku coby chůva tří dětí. Je to moc hezký a milý příběh, který navazuje na předchozí knihu. Příjemně jsem si to užila, emoce se zde střídaly a prostředí Loch Ness bylo poutavé.

05.08.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Na tuto knihu jsem se těšila, věděla jsem že se mi bude líbit. Je to okouzlující a srdečný příběh, u kterého se taky zasmějete.

24.10.2019 5 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Ke knize jsem přistupovala s určitou rezervou, abych nebyla zklamaná. Nalákaly mě však příběhy mé oblíbené slečny Marplové a taktéž krásná obálka s perfektní ořízkou. Musím říct, že jsem velmi mile překvapena, jak se povídky povedly. Některé trošinku méně, ale většina z nich je opravdu dobrá. Autorky si daly záležet, aby se držely původního stylu. Knihu hodnotím jako celek a rozhodně dávám plný počet.

20.07.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Opět moc pěkný příběh, kde vás čeká spousta vaření a toulek po krásném prostředí Irska. Příjemná a lehce čtivá kniha, u které ani nevíte jak a jste u konce.

01.05.2023 5 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Moc povedený díl Čekanek. Na příběh věnovaný tiché Evie jsem se velmi těšila a rozhodně mě nezklamal.

16.03.2023 5 z 5

Domek u lesa Domek u lesa Mary Ellen Taylor

Příběh navazující na ,Dům v zátoce’, kde se opět setkáme s Lucy a její sestrou. Ovšem tentokrát je ústřední postavou Megan a její začátek nového života. Prolínají se zde spletité osudy postav, současné i z dob minulých. Moc pěkné a poutavé čtení.

16.01.2023 5 z 5