pip11 pip11 komentáře u knih

Tělo v jezeře Tělo v jezeře Matthew J. Costello

Oddechová detektivka s již známými vyšetřujícími, Jackem a Sarah. Pro mě to byl nejméně poutavý díl.

26.02.2024

Překvapivé dědictví Překvapivé dědictví Susanna Craig

Jana je úspěšná autorka oblíbených gotických románů píšící pod pseudonymem a žijící na odlehlém skotském hradě, kde si vytvořila domov. Blíží se ji konec pronájmu a k tomu přichází dopis s informací, že přijíždí nový hrabě, aby se hradu ujal. Tento lehký příběh s dobrou zápletkou se mi líbil, bylo to příjemně čtivé, postavy sympatické.

25.02.2024 4 z 5

Podivný počátek Podivný počátek Deanna Raybourn

První polovina knihy obsahovala vtipné dialogy, které ale postupně úplně vymizely. Celkově mě příběh příliš nenadchnul.

24.02.2024 3 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Dobrodružný příběh pojednávající o průvodcích v drsné divoké přírodě Montany, kde nebude chybět nenápadný vrah a lidožravý medvěd baribal. Bylo to napínavé, taky zábavné a lehce čtivé.

24.02.2024 4 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Komiks o každodenním životě mladého manželského páru. Humor jsem neobjevila a přišlo mi to celkem nudné.

19.02.2024 3 z 5

Rozmarýnová zátoka Rozmarýnová zátoka Jenny Hale

Pěkný, milý a pohodově lehký příběh o tajemství, které se Melanie snaží rozluštit, protože se váže k její zesnulé babičce. Děj se většinou točí kolem rekonstrukce domu na pláži a pátrání v minulosti. Moje nejoblíbenější postava byl malý Cole, takové zlatíčko :)

19.02.2024 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Příběh byl vážně skvělý, ještě lepší než první díl. Děj odehrávající se v skandinávské Provence nás tentokrát zavede do prostředí starožitníků a sběratelů. Vinston a Espingová mají před sebou velmi zamotaný případ a po všech trampotách jej přeci jen završí velkým odhalením.

15.02.2024 5 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Skvělý, věrohodně působící příběh o pomalém navrácení paměti. Lizzy si ve svém jednotvárném, možná až nudném životě nepřipouští, že je něco špatně. Jednou ale nevědomý spouštěč začne zasévat do její mysli pochybnosti a najednou nepoznává ani vlastní tvář. Tímto si začne postupně uvědomovat, že jí chybí v paměti pár let, které nedokáže vysvětlit a cítí jen paniku a strach. Začnou se jí drát na povrch podivné vzpomínky a tak musí začít rychle jednat, neboť nebezpečí je všude kolem ní.

12.02.2024 5 z 5

Dceřin úděl Dceřin úděl Rosie Goodwin

Hezký příběh, který mě ale hlouběji neupoutal. Je to jednoduché a odpočinkové, ale brzy na něj zapomenu.

09.02.2024 4 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Tento díl jsem omylem četla až po druhém a jelikož hlavní linka příběhu plynule pokračuje v tom následujícím, tak se mi některé věci objasnily až teď. Jinak to byl dost zábavný příběh a kdo má rád psy, tak si přijde na své.

09.02.2024 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Marie Laval

Pěkný příběh ze skotského ostrova Skye. Krásný popis přírody, většinou milí a laskaví obyvatelé a k tomu hlavní postavy, kterým fandíte. Jenna utíká před bývalým vztahem a hledá si nový domov, práci a hlavně bezpečí. Získá nevrlého šéfa, který ji nabídne domek s kouzelnou pláží a nejen to...

04.02.2024 5 z 5

Dámy na zabití Dámy na zabití Deanna Raybourn

Čtyři ženy živící se zabíjením, každá úplně jiná, ale dokonale sehrané. Jak by taky ne, vždyť se znají už čtyřicet let. Příběh zachycuje postavy během začátku a na konci jejich aktivního působení v organizaci Muzeum. Je to vtipné, nepředvídatelné, akční a se spoustou zvratů. Příjemně jsem si užila tento originální příběh.

02.02.2024 5 z 5

Vévoda pro Dianu Vévoda pro Dianu Sabrina Jeffries

Pěkný příběh s pohodovým dějem, kde se skoro vše točí kolem agentury a společenských událostí. Těším se na příběhy dalších dvou sester.

30.01.2024 4 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Dobře jsem se bavila. Příběh je dost vtipný, s mnoha zábavnými dialogy. V závěru zde nechybí dávka akce a napětí.

28.01.2024 5 z 5

Dohazovačka spřízněných duší Dohazovačka spřízněných duší Lynda Cohen Loigman

Velmi neobvyklý a velmi krásný příběh. Vůbec jsem nečekala, že se skoro nedokážu odtrhnout od stránek, něco tak milého a hřejivého jsem nečekala. Skvělý příběh!

26.01.2024 5 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Kniha se mi moc líbila. Není jen akční a napínavá, pojednává hlavně o každodenním životě lidí z malé obce po solární bouři. Napětí přichází až v druhé půlce příběhu. Celé jsem si to příjemně užila, bylo to plynulé a poutavé čtení.

24.01.2024 5 z 5

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

Myslela jsem, že knihu ohodnotím tak max. trojkou, ale zhruba od poloviny to už bylo lepší. Konec to však zlepšil ještě výrazněji, teta Elizabeth a Regina byly skvělé.

21.01.2024 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Příběh, ve kterém se dozvíte něco málo o Japonsku, které já moc nemusím. Bylo to hezké hlavně díky fotografování. Konec se mi líbil, ale celkově to bylo spíše průměrné čtení.

19.01.2024 3 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Dobrodružně akční příběh se spoustou sněhu a ledu, až jsem tu zimu cítila. Konec knihy mě zaskočil, otočím stranu a ono už nic není, jen useknutý konec.

16.01.2024 4 z 5

Darebákova sázka Darebákova sázka Christi Caldwell

Drsný, ale zároveň moc pěkný příběh z temných ulic Londýna, které se prolínají s nejvyššími společenskými kruhy. Nechybí zde zrada, nenávist, intriky, hrůzné zážitky, přetrvávající šrámy na duši, odhalování pravdy a nová poznání. Helena má ráda matematiku a je to taková modrá punčocha. Robert, markýz z Denningtonu už rezignoval na štěstí. Oba jsou tak odlišní a přece tak stejní. Obě postavy si mě hned získaly. Poutavý začátek série, příliš nechápu jeho vlažné hodnocení.

14.01.2024 5 z 5