PierRe Vesper PierRe Vesper komentáře u knih

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Byl jsem překvapen. Ale nemile. Na to, jak je to vychvalované, tak jsem se celkem nudil. Plno popisů míst a názvů, hrdinův osud je znám už od začátku a i jak dopadne příběh nebylo těžké odhadnout. Pro mě špatná a nudná fantasy.
Jedna hvězda je za draka a druhá už ani nevím..

09.06.2017 2 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

0% sex, 100% postapo, 200% Kotleta

04.06.2017

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Stejně jako atomový výbuch dopadlo i tohle odbočení pana Niedla k této tématice. Velmi tuctové, nezajímavé, bez toho šmrncu, který mají knihy s historickou tématikou jako příběh o rytíři z Boru....

20.04.2017 2 z 5

Tak tohle bylo dobré počteníčko. Šukání méně než v předchozí knize, ale o to víc zábavnější. Místy mi sice přišlo, že Kotleta vykrádá sebe samotného, ale nakonec to byla slušná kotletovina a dost jsem se bavil, ať si každý tvrdí co chce. Uvidíme, jak zajebe SPAD.

18.01.2017 4 z 5

Město zatracených Město zatracených David Guymer

Komentář obsahuje spoilery, byli jste varováni.

Snad poprvé se mi bude velmi težce psát o knize z Warhammeru, zvlášť když je o Gotrekovi a Felixovi.
Řeknu to hned na začátku: nejhorší kniha z Warhammeru a nejhorší, ve které se vyskytují Gotrek a Felix. A to ještě tento spisovatel napsal poslední dvě knihy o Gotrekovi. Uuff..

Z 90% je kniha prostě o ničem. Sled neužitečných dialogů a scén, vedoucích k představení jednoho ze záporáků z Konce časů. Je to sice fantasy, ale takovou nelogičnost jsem už dlouho neviděl. Prvně Felix nemůže skoro se zabijáky bojovat, a když se odhalí, že to jsou skaveni, tak už je jejich vyrovnaným protivníkem. To je další věc, která mi tam nesedí. Proč jsou v příběhu o démonovi skaveni, kteří mu ještě k tomu pomáhají??? A celkově je kniha více o Felixovi, než o Gotrekovi, který se jen objeví a vše jako vždy rozhodne. :-)
Popisy soubojů autor zvládá a vyrovnává se Kingovi, chybí zde ale typický černý humor, který se povedlo napodobit i Longovi. Jak už jsem ale říkal, ostatní děj je napsán strašně a nevím, jestli k tomu třeba nepomohl i překlad, o kterém se taky zmíním.

Prvně jsem si říkal, že knihu překládá nějaký nováček, ale když jsem se podíval, že je to opět Leona Malčíková, která Zabíječe překládá už kolik let a nejen jeho, tak jsem byl taky nespokojen. Nevím, jaký je Malčíková fanda Warhammeru, ale přeložit něco jako "jednou za uherský rok" mi přijde jako nemysl. Žádný Uhry tam nemají prostě. :-D Dál se mi stávalo, že jsem si něco musel číst napodruhé, protože mi to nějak nedávalo smysl. Jestli je chyba špatného slovosledu, nebo byla prostě tato kniha na překlad složitá, to nevím.

A poslední věc, co mě jako diehard fanouška Warhammeru a Gotreka štve jsou české obálky, respektive jejich popis, který je zavádějící. Už Cesta lebek je pojmenována jako Třináctá kniha o GaF a to mě rozčilovalo, protože zrovna Cesta vůbec nenavazuje a neodehrává se po Zabíječi zombií!! (Kde přesně dějově se Cesta odehrává se jaksi neví, ale spekuluje se, že po Zabíječi skavenů, to jen tak naokraj.)
Město zatracených je sice blíže ke "Konci časů" a je všude řazeno za Zabíječe zombií, ale podle některých stránek se odehrává někde mezi knihami Zabíječ elfů a šamanů.
Je to sice dětinský problém, ale mě jako fanouška Warhammeru štve. Pokud není kniha v chronologickém pořadí příběhu, vůbec bych ji neoznačoval tím popisem. Ale s tímto problémem se budu muset asi vypořádat sám.

A než nám vyjde Kinslayer(Zabíječ druhu/zabíječů) a Slayer(zabíječ), tak se v příštím roce dočkáme Hadí královny, která už je oznámena a podle mě i Lost tales.
Držme kladiva a sekery, aby polaris dohnal tu dobu temna, kterou nám GW/BL přineslo.

15.01.2017 2 z 5

Byl jsem ze začátku dost skeptický, protože jsem s HP vyrůstal a nechtělo se mi číst knihu jako divadelní scénář. Je to vesměs krátké a jako novinka za spoustu peněz. Dostal jsem se naštěstí k dobré slevě a tak ji využil, jinak bych si knihu kupoval až kdo ví kdy.
Co mě překvapilo nejvíce, bylo to, že oproti HP sérii je děj temnější. Dále se více zaměřuje na vztahy mezi postavami, než na děj samotný.
Do knihy jsem se ale začetl a zabral a nakonec ji hodnotím kladně.

28.12.2016 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Velmi výborné dílo. Ani mě tak nedostaly osudy rodiny Corleonových, jako střípek z minulosti Luca Brasi. To mě až mrazilo.

13.10.2016 5 z 5

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

Výboně napsaných 13 povídek(13 jak příznačně :-D). Každá na konci skrývá více, či méně očekávanou pointu.

U první jsem pointovost neočekával u dalších už tím pádem ano.
Z příběhů nechci nic vyzrazovat, přečtěte si sami.
Kvalita povídky zde znamená můj osobní pohled na to, jak se mi povídky líbily.

1. Bestie - Příběh o hledání, kde jsem měl jen takový malý záblesk, jak to asi skončí a ten záblesk se nakonec i vyplnil.
Kvalita povídky - 90% / Pointa - 80%

2. Konkurz na Boha - Pro mě asi nejslabší kus ze všech. Konec jsem čekával od první třetiny příběhu.
Kvalita povídky 50% / Pointa 50%

3. Smrt tančila mezi hvězdami - Jedna z kratších, leč o to údernějších povídek.
Kvalita povídky 100% / Pointa 100%

4. Hotel nekonečno - Nejkratší povídka, kde je konec opravdu nečekaný.
Kvalia povídky 80% / Pointa 100%

5. Odkaz mistra Rodrígueze - Povídka se středověkou tématikou. Prostý příběh, dobrá pointa.
Kvalita povídky 60% / Pointa 100%

6. Operace Orléans - Další středověk, ale říznutý sci-fi. Velmi zajímavý námět, ale konec celkem očekávaný.
Kvalita povídky 80% / Pointa 70%

7. Pod hladinou - Pro mě obyčejná povídka s velmi očekávaným koncem. Avšak jsem byl koncem překvapen.
Kvalita povídky 50% / Pointa 70%

8. To, co milovalo Arthura Brookse - Klasické sci-fi s prostým příběhem a očekávaným koncem ve stylu: Víte kdo, ale nevíte jak.
Kvalita povídky 70% / Pointa 90%

9. Druh ve zbrani - Zajímavá povídka s velmi, velmi nečekaným koncem. Překvapilo.
Kvalita povídky 70% / Pointa 100%

10. Archa zrůd - Dobré sci-fi s dobrým zakončením. Z tohoto světa a o osudech posádky bych si i rád přečetl něco více.
Kvalita povídky 80% / Pointa 100%

11. Kletba ticha - Zde jsem moc zaujat nebyl a konec byl velmi očekávaný.
Kvalita povídky 60% / Pointa 40%

12. Poklad Černého Lombarďana - Klasická povídka se zajímavým, ale netušeně tušeným koncem, který mohl být i v souvislosti s příběhem jiný a podle mě i lepší.
Kvalita povídky 70% / Pointa 80%

13. Zahrada slepců - Další sci-fi. Zajímavý příběh. Nečekaný konec.
Kvalita povídky 80% / Pointa 100%

28.09.2016 5 z 5

Zkáza Zkáza Jay Bonansinga

Samotnému Bonansingovi to moc nejde. Nevím, jestli z postavy Lilly dělá nelogického blba schválně, nebo ne?? Kdybych nebyl takovej fanda TWD, tak to ani nečtu, ale co mi zbývá.

Hodnotím jako velký podprůměr.

21.06.2016 2 z 5

Cesta lebek Cesta lebek Josh Reynolds

A ještě mi vadí zpackaná obálka. Nejde o obrázek, ale o malý, ale v dlouhodobě vycházející a vlastně nejslavnější warhammer sérii detail. Kde se pod názvem píše, že toto je Třináctá kniha příběhů o GaF. To je kravina, když tato kniha nezapadá časově do děje. A pokud ji chtěl autor obálky označit jako 13. vydanou knihu o GaF, tak to má taky špatně, protože ještě vyšla(správně neoznačená) Gotrek a Felix Antlogie, tudíž by tato kniha měla být 14.

Nevím co vedlo ke změně Vertiga.cz za Jiřího Horského, ale ta změna byla špatná, měl by to dělat někdo, kdo tomu rozumí.

Mě jako fanouška a sběratele tento malý detail hodně nasírá.

Jen jsem to chtěl objasnit a vyjádřit mé nasrání. Dík.

16.05.2016 2 z 5

Cesta lebek Cesta lebek Josh Reynolds

Jsem někde na pomezí v rozhodování se, jak to ohodnotit, ale asi tomu dám 3 trpaslíky z 5 válečníků Chaosu.

Jak je časově příběh neurčen, tak se pro mě potácel i autor mezi různými knihami s touto jednou. Není to klasickej Gotrek a Felix a určitě ne klasická Kingovka(od Williama :-D), ale zase oceňuji to, že se autor opravdu hodně snažil navázat ve tejném duchu.

16.05.2016 2 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Knihu jsem naposledy četl před několika lety. Píši naposledy, protože od té doby, co jsem ji objevil jsem ji četl 20x. Ano 20 krát, opravdu si to počítám. Moje první kniha od Crichtona. Pecka. Kult. Dinosauři!!!

Co čekat od autora, jehož 90% napsaných knih bylo zfilmováno. To už něco vypovídá že?

EDIT: Nepřestává mě fascinovat, jak si tato kniha nachází stále nové čtenáře, což vidím na přibývajícíh komentářích zde.

06.03.2016 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Slušné doplnění trilogie, i když mi zde Gerhard přišel dost měkkej. Jasně, chápu, musel vyměknout, když tvrdnul s Verou, ale v úvodu Bratrstva jsem o něm měl drsnější představu.

Na konci knihy byl zbytečný doslov, protože kdo nepoznal, že Vera je Veronika, tak by měl přestat číst Kotletu, nebo možná úplně, a jeho knihy spálit.

Co mě asi nejvíce sere, je rozložení obálky. Když už se tedy sjednotily obálky Bratrstva, tak opravdu nechápu, proč není obálka Vlků udělaná stejně. Kdybych měl knihy zakoupeny, sralo by mě to ještě více, ale takhle mě to sere jen z principu, protože: "To musí lícovááát".

17.02.2016 3 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

První příběh byl ještě dobrý, ale nuda v příběhu druhém se táhla a táhla až najednou pluli zase zpátky domů.

08.02.2016 2 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Dobrý úvod do Guvernérovi historie, i přesto že se "to zásadní" stane až v posledních dvou kapitolách a kniha o něm v podstatě tak nějak není. Dal bych tři hvězdy, ale za ten konec dávám 4.
Taky musím vyzdvihnout autory za to, že s minimem postav dokáží udržet čtenářovu pozornost.

06.01.2016 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Nelogické chování postav je vážně príma. Pokračování stáhla první díl ke dnu. Konec zřejmý od poloviny knihy nejméně. Pokud to mám třeba srovnat s trilogiemi jako Hunger Games, nebo Divergence, tak tohle je dobré dno.

30.12.2015 2 z 5

Virtuální vrazi Virtuální vrazi Jana Rečková

Velmi dobré početní. Střídání časových linií knize sedlo a až na podle mě nedotažený konec jsem byl spokojen.

17.11.2015 4 z 5

Truhla ze Zálivu smrti Truhla ze Zálivu smrti Svatopluk Doseděl

Celkově dobrý průměr, odvařený jsem z toho nijak nebyl.

Smrt je jenom slovo - Tuhle povídku záchránilo těch pár vtipů a rumu.

Šestačtyřicátej - Zde toho hororu moc není.

Truhla ze Zálivu smrti - Víte proč mají židi velký nos? Protože vzduch je zadarmo. A sex tu nenajdete.

31.10.2015 4 z 5

Velmi čtivé..začnete a nejde přestat, dokud nevíte, kdo je vrah. A ne vždy je to zahradník. :-D

17.10.2015 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Velmi krátká, zato velmi kvalitně napsaná povídka. Ilustrace jsou taky úžasné...

03.10.2015 5 z 5