picris picris komentáře u knih

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Výborná krimi, čte se rychle a dobře. Tohle je knížka, která vás pohltí, nebudete chtít přestat a postupně zjistíte, že čtete další a další kapitoly. Mně osobně syrovost i surovost tohoto příběhu nadchla, autorka se toho nebála, a to je dobře. Když mám chuť na moderní thriller, je tohle přesně ono, čím více kousků a ujetosti, tím lepší :) . Ani níže zmíněná "lovestory", která se v příběhu objevuje mi zde nevadí, naopak, myslím, že sem celkem nenásilně zapadla. A i když vraha vypozorujete celkem brzy, nevadí to, výsledný dojem to absolutně nepokazí. Toto je již druhá kniha, kterou jsem od autorky přečetla a hodlám pokračovat.

28.08.2022 5 z 5

Broučci: pro malé i velké děti Broučci: pro malé i velké děti Jan Karafiát

Z této knížky mi jako malé předčítala mamka a pamatuji si, že jsem to měla moc ráda. Asi jsme se nedostaly k oněm poněkud syrovým částem, kdy v širém okolí nezůstane jeden jediný živý brouček. Kniha se mi moc líbila, příběh na mne působil mile a pohádkově, ale jen do té doby, než jsem tu objevila komentáře poukazující na náboženský fanatizmus. Poté jsem se na knihu začala dívat trochu jinak. Možná tomu tak trochu je, ale musíme si uvědomit, kdo a v jaké době, příběh napsal. A i když mne drobet odrovnal konec, knihu považuji za poučnou a příběh za originální a pěkný A myslím si, že by se dětem naopak přečíst měl, protože často dokážou strávit některé věci lépe, nežli dospělí. Zde se snoubí krásný pohádkový příběh s denní realitou života.

20.10.2022 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásné povídky, ve kterých se radost i smutek plně kloubí. Perfektně vykreslená atmosféra dnů příjemných i těch chmurných. Pohled dětskýma očima autora dodává příběhů tu správnou věrnost.

18.07.2022 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Velmi čtivé a ubíhající. Zajímavé přiblížení amišské kultury. Dané vyústění bylo předvídatelné, ovšem ve spojení s určením vraha bylo vlastně velmi nečekané. Za mne povedené.

18.03.2020 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Romantický příběh jehož součástí chcete v danou chvíli být. Krásná zajímavá čeština, ačkoli přiznám se, že některým slovům, či větám, jsem vlastně jen těžce rozuměla.

09.05.2023 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Páni, nikdy více... maximálně trapné, nereálné, dialogy hloupé. Možná vzpomínky na neukojené období autorčiny puberty? Tipuji, že její oblíbený film bude "Velmi nebezpečné známosti", no a kniha je též jasná "50 odstínů šedi". Za mne totální brak a nějak nemůžu pochopit, jak to někdo, krom puberťáků, může hodnotit kladně. Totální ztráta času a papíru, to nemluvě o dalších dílech (ty však číst rozhodně nehodlám)!

24.02.2023 2 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Kniha se četla velmi dobře a rychle. Tak obrovské nadšení jako ostatní sice nesdílím, ale určitě bych ji doporučila. Za mne se děj trošku vlekl, byla jsem v polovině knihy a stále žádný velký adrenalin. Ve chvíli, kdy byl vrah odhalen, což sebou neslo zajímavé překvapení jsem příběh nechtěla opustit, ale trošku mne zklamal samotný závěr, asi jsem očekávala větší vzrůšo. Každopádně slušné.

02.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Prvních asi 100 stránek se mi moc líbilo, dialogům jsem věřila, prostředí mělo tu správnou atmosféru, postavy se chovaly přirozeně. Posléze však došlo k nějakému zvratu a vše šlo do kopru. Rozhovory začaly být trapně dětské a naprosto mimo charakter starých známých postav, prostředí ztratilo atmosféru a příběh už jen tak nějak prostě plynul. Námět super, propracovanost nulová. Obávaná čarodějka zneškodněna během pár vteřin, a o tom byla vlastně celá ta omáčka kolem. Vím, že znovu si tuto knihu opravdu nepřečtu.

09.03.2022 2 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Jedna z mých nejoblíbenějších lanczovek, kterou jsem četla vícekrát. Nebudu psát, co se mi na knížce líbilo a co ne. Spíše bych chtěla vyzdvihnout autorčin um napsat něco pro náctileté i dospělé čtenářky, přičemž obě skupiny se dokážou nad knihou bavit. Umí navodit správnou atmosféru, a i když jsou všechny knihy podobné, každá je jiná. Je jedinou českou autorkou píšící romány, které to vše věříte, byť se jedná svým způsobem o červenou knihovnu.

20.06.2020 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Velmi čtivé. Vše do sebe příliš jednoduše zapadalo, což by se v reálném vyšetřování určitě nedělo. Na druhou stranu je to jen kniha a téma i styl psaní jsou zdařilé, takže za mne nakonec povedené. Maličko mne zklamal ale konec, kdy jsem čekala trošku větší thrillerové vzrůšo.

04.04.2020 4 z 5

Nikdy nepovím Nikdy nepovím Casey Kelleher

Vše důležité je popsáno v předcházejícím komentáři, stejné pocity kniha vyvolala i ve mně. Snad jen doplním, že mne trochu štvalo to neustále se opakující: proč si ten či onen myslí to a to, a proč udělal to a to, zkrátka ten úhel z pohledu vypravěče. Mám raději knihy psané v první osobě, tady se navíc omílalo to samé pořád dokola. Jinak slušné a originální.

19.02.2024 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Takový celkem příjemný příběh. Některé části možná méně uvěřitelné, ale budiž. Jinak teda nevím, já osobně bych rozbila okno, abys se dostala ven, ale chápu, že to moc romanticky nezní...

21.01.2023 3 z 5

Pršeli ptáci Pršeli ptáci Jocelyne Saucier

Velmi podivný příběh, a lépe, než předešlý uživatel bych hodnocení nevystihla. Plně se s ním ztotožňuji. Snad jen ještě dodám, že zde byla příjemně nastolená atmosféra tamního prostředí a konec i celkem emotivní. Kniha se velmi rychle a lehce četla.

23.03.2020 2 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Za mne velmi zdařilá kniha. Příběh se rozhodně nevlekl, naopak příjemně ubíhal, až mi přišlo, jako bych sledovala nějakou opravdu kvalitně natočenou americkou kriminálku. Prostředí, postavy, způsob vyšetřování, to vše působilo tak opravdově, bez přikrášlování a zbytečných chucknorisovských rádoby drsných kousků. Já tedy rozhodně netušila do poslední chvíle, kdo je vrahem. Autorka dokonale dávkovala informace tak, aby čtenář postupně vytipoval všechny podezřelé, poté některé vyřadil a následně se k nim opět několikrát vrátil. Skvěle napsaný příběh.

25.02.2020 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Kniha se sice dotýká citlivého tématu, ale je to psáno moc strojeně, postrádám zde nějakou přirozenost, jak ve stylu psaní, tak ve vývoji celého příběhu. Vše do sebe perfektně zapadá, na konci samozřejmě happyend. Je to takové školácké, chybí mi reálné vnímání emocí, kniha je na mne nedýchla a celkově mi toho moc nepředala.

05.02.2024 3 z 5

Ptáci v parcích a zahradách Ptáci v parcích a zahradách Jaap Schelvis

Moc pěkná oddechová knížka vhodná pro malé i velké. Textu není mnoho, primárně má zaujmout fotografiemi. Líbí se mi, že je zde u každého druhu vypíchnuta nějaká zajímavost, čímž se pak ptáček lépe pamatuje. A co je hlavní, všechny druhy jsou u nás reálně, některé zcela běžně, pozorovatelné.

24.01.2024 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Třetí přečtená kniha z této série a alespoň prozatím pokračovat nebudu. Čte se to sice rychle, ale tento díl mne moc nebavil, celé to bylo takové moc románové, bez větší akce. Opět se tu motalo mraky jmen a postav, aniž by člověk byl schopen (nebo i chtěl) si je všechny zapamatovat. Tři hvězdy, je to opravdu průměrná krimi.

19.01.2024 3 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Taková pohádková, a speciálně pro děti napsaná, Farma zvířat. Milé počtení, a věřím, že těm nejmenším to bude připadat velmi dobrodružné a zajímavé. Jen ať si v dnešním světě rozvíjejí fantazii i takto příjemně.

27.09.2023 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Celkem dobře napsané a čtivé, uvěřitelné. Chvílemi narazíte na nějaké to trapné klišé, ale celkově hodnotím kladně. Prostě taková americká "lanczovka".

10.04.2023 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tento díl byl o něco výraznější, než ten předešlý. Přesto ve mně nic velkého nezanechal. Některé kapitoly považuji za zbytečný balast. Samotný závěr nijak zvlášť propracovaný. Celkově bych očekávala více zajímavějších interakcí G a G. Přijde mi, že si kniha hraje na něco chytrého, ale ono tomu až tak není.

12.10.2022 3 z 5