petrulka petrulka komentáře u knih

V měsíčním svitu V měsíčním svitu Dean Koontz

Téma možnosti umělé změny lidské podstaty je nepochybně zajímavé, daleko víc se mi ale líbil náhled do světa autistů, kniha je napsaná se skvělým smyslem pro humor..."všechno jak má být, milorde" nemá chybu :-)

09.03.2014 4 z 5

Drak znovuzrozený 1 Drak znovuzrozený 1 Robert Jordan (p)

Moc se mi líbily upoutané, doufám, že se to v dalších dílech ještě nějak rozvine. Bezva i scéna zrození Draka a použití rohu. Pořád velmi čtivé, vyloženě mě baví.

24.02.2014 4 z 5

Velké hledání 2 Velké hledání 2 Robert Jordan (p)

Příběh neusíná, zvolna, ale velmi čtivě se stále vyvíjí a graduje. Jordan umí i "kingovskou" stránku, jeho Černý vítr ve mě vyvolal nepopsatelný pocit..něco mezi zhnusením, děsem a fascinací...dobře, že je jen naťuknuto :-).

15.02.2014 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Nádhera, nemám co dodat.

06.01.2014 5 z 5

Děti Zuzany Čenkové Děti Zuzany Čenkové Fraňo Kráľ

"Jen vesele dámy a pánové! Na krizi nesmíme myslet. Zakažme si mezi sebou to slovo! Peněz máme v bankách dost a zboží plná skladiště! Že nejdou obchody? Že nejsou trhy? Nu, tolik, kolik potřebujeme k bezstarostnému životu, ještě vždycky prodáme! A válka se blíží! Na východě už duní dělá a řachtaji pušky! Ať žije nová světová válka! To nám zase bude hej! Obnovíme továrny, budeme vyrábět válečný materiál! Proslavime se, zbohatneme a ani vlas nám z hlavy nesejde! My přece na frontu nepůjdeme...."
Píše se rok 2032, hospodářská krize vrcholí. Tisíce nezaměstnaných, hladovějící děti, bída a beznaděj. Na druhé straně bohatství a plné talíře. Pohodlí a bezpečí, které dokáže zajistit jen majetek.
Útlá knížečka o těžkých osudech dětí chudé, osamělé matky. Knížka, která nehraje na city, nebudete u ní plakat, spíš vás jen utvrdí v tom, jak je život ve své podstatě stále stejný. Jak se historie stále opakuje, bez sebemenšího efektu na svědomí a morálku lidstva.

04.05.2024 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Jednoznačně nejlepší díl. Jude se stala uvěřitelnou postavou, děj je poměrně akční a uzavření série uspokojivé. Nicméně celkově hodnotím jako podprůměr v žánru.

25.02.2022 3 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Po rozpačitém prvním dílu nakonec musím hodnotit jako výbornou sérii. Kdo trpí na víly, užije si jich dosyta. Malé mínusy: za závěr, to bylo trochu moc i na mě a že já vydržím hodně :-D a za zbytečně moc homosexuálních vztahů, transgender to dorazil úplně. Moc křečovitě vpašované do jinak fajn příběhu. Dianu úplně vyškrtnout a hned by to bylo o mnoho lepší.

21.01.2022 4 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Rozhodně doporučuji číst až po Nástrojích smrti a Pekelných strojích. Zatímco u Jace s Clary se ještě dá chytnout i bez znalostí Nástrojů, u Jema a Tessy je to skoro nemožné. Další "sem tam" zmínky o inkvizitorovi dají zabrat i tomu, kdo výše jmenované série četl, nicméně již před delší dobou.
Ke knize jako takové. Trvalo mi déle, než mě chytla. To se stalo až ve chvíli, kdy se objeví Mark. Za velmi silné považuji pasáže týkající se víl a hlavně Divokého honu. Cassandra umí tak popsat tu dravou divokost, volnost, tajemný skrytý svět, až člověk zatouží zažít to také. Toť asi celé k mojí max. spokojenosti. Jinak je to takové dětské, jednoduché, předvídatelné, ale přesto hezké čtení a kdo se cítí dobře ve světě lovců stínů, bude spokojen.

20.12.2021 4 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Absolutně nejhorší z celé série. Postavy hrozné, děj příšerný, prostě totální tragédie.

17.06.2021 odpad!

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Nuda, samá klišé, navíc špatně napsané..ufff

10.08.2020 odpad!

7 dní 7 dní Deon Meyer

Výrazně slabší, než 13 hodin, chvílemi nuda.

05.06.2019 2 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Bezvadná knížka, napínavá.

05.06.2019 5 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Tragédie. Nuda. Od třetiny utrpení číst.

09.05.2019 1 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tohle je prostě pohodička. Žádné velké nervy, stres, nervy drásající okamžiky..spíš legrace. Fakt se mi série líbila, je úplně jiná, než jiné v tomto žánru.

26.03.2019 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Velmi vtipně napsané, zajímavá hlavní zápletka, lehké čtení, pohoda.

18.03.2019 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pohádky se mi líbily moc, komentáře Brumbála jsou zajímavé a kdo má prostě tento svět rád, užije si je také.

18.03.2019 4 z 5

Speciálové Speciálové Scott Westerfeld

Dávám komentář za celou sérii, jelikož k jednotlivým dílům jsem neměla až tak moc co říct. Takže nápad je rozhodně zajímavý, chvílemi je zajímavý i děj. Nevím, zda to bylo překladem či slabinou autorky, ale neustálé opakování některých slov bylo otravné, obzvlášť slovo "nabuzený".
Celé je to takové trochu naivní, ale celkem v pohodě.

28.02.2019 3 z 5

Merlinův les aneb Kouzelná vidina Merlinův les aneb Kouzelná vidina Robert Holdstock

Zpočátku hodně těžké čtení, těžce stravitelné, stále jsem se nemohla naladit na dějovou linku, neustále mi něco unikalo, pochopení, oč vlastně jde. Trochu na tom měla i podíl má nesympatie k hlavním hrdinům. Narozením Daniela se vše mění, našla jsem logiku v ději, napětí i zajímavé rozuzlení, dáli-se konec příběhu rozuzlením vůbec nazvat.
Povídky fajnové zpestření.

27.11.2018 3 z 5

První První Kiera Cass

Trošku drsný konec, na takovou slaďárnu...přijatý celkem v pohodě, prostě život jde dál. Nejakčnější díl.

10.10.2018 2 z 5

Šerá hlídka Šerá hlídka Sergej Lukjaněnko

Mnohem svižnější děj, plynulejší, více akce, méně rozvažování. Chválím.

03.10.2018 4 z 5