Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Jedna z nás je mrtvá Jedna z nás je mrtvá Jeneva Rose

Nechcem sa velmi rozpisovať, lebo v podstate nie je o čom Takže kniha: je o ničom, vzdala som to v polovici, pretože takýto slepačinec som nečítala ani nepamätám.Bezduche hovory o vsetkom a o ničom.Jediné pozitivum je obal . Šliapla som úplne vedľa.

13.09.2023 odpad!

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Asi sa s Carou budem musieť nadobro bez "takoveho hněvu" rozlúčiť, pretože som asi začala mať na ňu vyššie nároky a vôbec nespĺňa moje zakladne poziadavky na dobrú krimi Dej rozvlacny, uz som pomaly stracala niť, no a v polovici ma to premohlo, zatvorila som knihu a koniec....tak strašne ma to nebavilo, že som sa nechcela viac premáhať. Tie dve* davam za obal a na rozlúčku. Ale netvrdím, že mám patent na dobré knihy, proste toto nebolo pre mňa, ale možno inému sadne Ja mávam Care pá pá

29.05.2023 2 z 5

Nalezený Nalezený Erin Kinsley

(SPOILER) Ťažko som sa dostavala do deja a pravdupovediac , kym sa unesený chlapec nevrátil, ani ma to veľmi nebavilo a zvažovala som, či uz knihu neodlozim.Chlapcovym prichodom sa to otočilo. Pribeh bol fajn, taký jemne roztahany, ale dobre, čiže dobre=3. Priemer, neurazi, nenadchne.

11.05.2023 3 z 5

Hydra Hydra Matt Wesolowski

Bola som veľmi zvedavá ako napreduje tento spisovateľ, ktorého prva kniha sa mi veľmi páčila.
Kniha sa mi do cca 2/3 zdala až neskutočne výborná, ale pravdupovediac v poslednej tretine som začala mierne nechapat.Na môj vkus sa to príliš zamotávalo.Problem ale bol, že tato 'novodoba' téma trollovania apod.bola pre mňa trošku neznáma, nakoľko sociálne siete sú pre mňa irelevantné, tak som musela málinko doplniť svoje vedomosti.
Ani by som si, predtým ako som čítala túto knihu, nebola pomyslela aké veľké je nebezpecenstvo trollovania, cybersikany....Pre mňa určite veľmi poučná kniha, ktorá však mala výbornu dejovu liniu.Velmi sa mi páčil aj štýl pisania autora, to podcastové poňatie.Istotne si zaobstaram aj ďalšie jeho knihy.
Napriek prvotnému zaskočeniu touto témou davam plný počet, pretože ma kniha donútila zamyslieť sa nad nebezpecenstvom prichadzajucim cez internet.

14.12.2022 5 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

Fúha, nie som si vôbec istá, ako hodnotiť tento neviem či sci-fi, krimi, či čo to vlastne bolo.V kazdom prípade kniha zo začiatku pohltí človeka, vtiahne do deja, ktory je zaujímavý tym ,ze je úplne iný.Len potom sa to nejako len vlečie a vlečie, stále dookola to iste uz som sa nevedela dočkať konca, ktorý,ked aj prišiel bol absolutnym sklamaním a žiadnym vysvetlením ako som očakávala.
Nápad možno dobrý,ale asi ja nie som cieľová skupina, takže na rovinu vravim/píšem nič moc.
Dočitané, odložené, nikdy viac.

03.09.2022 2 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

(SPOILER) Moje druhe stretnutie s autorkou, prve som mala "v ľade' , a rovnako fajn ako predošlé.Trosku som mala obavy o asistentku Lenji, Julia by urcite nebola nadšená so stratou ďalšieho svojho asistenta, ale chvalabohu nič také sa nestalo.
Oproti predošlému romanu, teraz sa mi zdalo, že autorka zľahka pritvrdila, co sa mi ale páčilo.
Určite si znovu niečo od tejto spisovateľky prečítam.

24.07.2022 4 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

(SPOILER) Ej, ale nebolo to zlé, naopak fajnovo som si tentokrat pošmákla na tomto románe. Páčil sa mi štýl pisania autorky a to , že vlastne dej ani tak dramaticky negradoval, ale pekne po kustickoch sa odhaľoval a čitateľ dostal dávku niečoho nového....Je zaujímavé, že ta dávka vždy prichádzala nadavkovana pekne z rôznych stran, teda z roznych uhlov pohľadov a tým sa postupne odhalila podstata celého románu.No, ako fajne som si to opisala! Trosku ma na konci mrzelo, že sa neprezradila cela pravda o Laure, totiž, ze nemala dieťa s cudzim černochom a nebola ziadna radodajka, ale zas na druhej strane asi to bolo myslené dobre, ze načo ju zaťažovať "dedičnou" kliatbou jej otca.
Takže davam skoro plny počet,ale len skoro,lebo čo ak spisovateľka pride s ešte niecim lepším, no nie? Odporúčam hav...vlastne hawk.

26.03.2022 4 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Červený kapitán je predposledná kniha,resp. audiokniha, ktorú som úspešne zdolala v podaní J.Vajdu.Veeeelmi dlho som váhala, či sa na to dám, hlavne kvôli tomu Vajdovi, ale musím s úctou skonštatovať, že sa toho zhostil bravúrne.Je vidieť a cítiť, že je to herec *každým coulem*, pretože tak ako on vedel nahovoriť rôzne postavy, to by vedel málokto.Tlieskam mu.Nesklamal ma.DD má ale trochu sklamal, keďze tentokrát to bolo mierne 'politicke' a tie historické sekvencie má už mierne povedané nudili.Zaver uletený prislo mi to ako z Chucka Norrisa.Vypočula som úspešne až do konca, Jozef mi k tomu dopomohol.(Tak idem počúvať ďalej, už mám len Celu č.17.)

29.10.2021 3 z 5

Verity Verity Colleen Hoover

(SPOILER) Nie, nie, nie! Toto nebolo len šliapnutie vedľa, ale ešte aj do riadneho mamutieho lajna. Už dlho som mala túto knihu v pláne, že raz príde ten čas na prečítanie.Čakala som , podľa hodnotení tu, že to bude stáť za to.Nestálo.Knihu som prečítala/prepocuvala ako audioknihu.Dej je taký totálne predvídateľný, že aj keď som čakala, že tam bude niečo prekvapivé, tak som sa nedočkala.Tretotriedna spisovateľka má nahradiť hviezdnu spisovateľku, ktorá je v kóme.Prichadza k nej do domu, kde zostane aj bývať, Celé dní sa ňúra v spisovatelkinych zápiskoch,ktoré sú plné sexu a rôzneho násilia.Nepreloží tam ani slamku krížom,nieto, že ešte aj niečo napíše.Namiesto toho sa skôr snaží získať si manžela spisovateľky.A z toho je ,prosím pekne, denno-denne strašne unavená.Nesympaticke sú u mňa všetky postavy vrátane aj tej, čo to načítava ako audioknihu.Ale ona asi za to nemôže, ona tu kravinu len číta.Asi som to tu svojim hodnotením rozbila, je mi jasné, že fanúšikovia Hooverovej ma budú mať v zuboch, ale nedá mi inak.Uznajte sami, už len taká hovadina, že niekto predstiera kómu!!!!To sa ako dá???? Lekári šuvix, opatrovateľka detto, nikto si nič nevšimne. Pre mňa bolo utrpenie to všetko vypočuť, len som si chcela byť istá, že to skončí presne ako som očakávala.Nechapem všetky tie nadšené hodnotenia tejto knihy, ale pripúšťam, že asi nie som cieľová skupina tohto žánru, či nežánru, či čo to malo byť, zmes všetkého možného.
U mňa kniha nezabodovala ani najmenej.Bohužiaľ.

21.02.2021 odpad!

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Dočítané, lepšie povedané dopočúvané, idem na ďalšiu.Vyborna detektívka ,všetkému, čo mi M.Geišberg porozprával som úplne uverila.Idem pokračovať s" Nevieš dňa, nevieš hodiny", síce z rovnakého pera,len z iných úst.

24.09.2020 5 z 5

Cigaretka na dva tahy Cigaretka na dva tahy Dominik Dán

Takže dofajčene, tabacik to bol znamenitý a Marianko Geišberg geniálny svojim podaním .Ani si neviem predstaviť, že mám dánovky čítať.Len sa bojím dňa, keď všetky s Geišbergom vypočujem...No nič, v každom prípade výborná detektívka, teším sa na ďalšie.

16.07.2020 5 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Perfektná detektívka z takpovediac"starej ery'.Mne sa to pacilo,už aj preto, že rozumiem tej dobe,nakoľko som v nej vyrastala a dospievala.Taktiez sa mi páči humor, aj keď niekedy čierny, ktory nechýba hlavným postavám.No a najhlavnejšie sa mi páči,keďže som knihu vypočula ako audio,podanie p.Geišberga.Musim povedať,že som skúšala aj čítať Dánové knihy,ale nejako to nešlo.No ale s M.Geišbergom to nemá chybu, skutočne to podáva bohovsky dobre.Takze aj takto sa dá čítať.Za mňa plný počet.

31.03.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pre mňa toto bolo jedno z tych slabších diel. Vypočula som si ako audioknihu, určite by som to nedočitala ako normalnu knihu.Zo začiatku to bolo fajn, ale potom sa to uz len naťahovalo, dlhé predlhé kapitoly a vôbec nezáživné podanie Kristyny Kocianovej, bola som rada, ze to končí.Zase si dám od Klevisovej na nejaký čas oddych.

04.04.2024 3 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Nechcem písať úplne, že zle, ale na rovinu- absolútne ma to nebavilo,ani som nedočítala.Nechcela som strácať čas len kvôli tomu, že sa patrí dočítať knihu Z toho som už 'vyrastla" , keď ma to nebaví jednoducho koncim.A také som mala očakávania, lebo veď predošlá časť bola sľubná!Uvidim, možno dám ešte jednu šancu, ale tentokrát to bolo strašne chabé.

28.01.2024 odpad!

A jak to bylo dál...? A jak to bylo dál...? Jeffrey Archer

Moje prvé stretnutie s Archerom a ešte neviem, či bude aj ďalšie....Skratka a dobre, mala som náladu na nejaké poviedky a tieto mi celkom bodli .Nevravim, že boli všetky dobré, ale väčšina sa mi páčila.Preto nevylučujem ďalšie rande s Archerom.Na tentokrat však dosť, idem ďalej s mojimi milovanými krvákmi.

04.01.2024 4 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Absolutne suhlasim s MíšaS a uz viac ani neviem čo k tomu dodať a ani sa mi to veľmi nechce.S autorom končím, zrejme nie som cieľová skupina.

22.09.2023 1 z 5

Šibumi Šibumi Trevanian (p)

Priznávam sa hneď na začiatku, že som počúvala ako audioknihu v podani genialneho M.Stranskeho. Určite aj to malo svoj vplyv, ze som to vôbec počúvala, nakoľko takyto štýl kníh nečítam, ale počúva sa to fajnovo.Moja druha kniha zo špionážneho prostredia (prva bola Ja, poutnik), ale musim povedať, že super.Dozvedela som sa veľa novych veci napr.o Baskicku....tie špionážne veci okolo toho ma až tak nebavili, ale keď to človek pocuva, tak sa nedá preskakovať stránky a počúva už vsetko.Velmi mi bol sympatický ani nie tak hlavný hrdina Hel, ale jeho baskicky kamoš Le Cagot.V konečnom dôsledku sa mi tento román veľmi páčil a to ak má človek ešte rád romany so spionaznou tematikou, tak určite toto bude pre neho lahôdka.

23.03.2023 5 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Takže v skratke - mne sa to nepáčilo, vôbec som sa nemohla zacitat a ked som bola pri 13.kapitole, tak som to vzdala.Mozno je Bolton dobrá spisovateľka, ale mne tento moderný žáner manipulácie cez sociálne siete nesedel. Nechápala som ani niektoré pasáže, ktoré mali určite súvislosti s minulosťou, ale tu som ja nepoznala.Asi som nebola cielova skupina , takže, bohužiaľ tentokrat mi to nevyšlo.

06.03.2023 1 z 5

Satanovo sousto Satanovo sousto Mons Kallentoft

(SPOILER) Veľmi by som chcela, ale plný počet * tentokrát nemôžem dať.
Niežeby som nechcela, ale , bohužiaľ, tento diel sa mi páčil asi najmenej zo všetkých so sériou s Malin. Od polovice sa to tak strašne vlieklo, že som sa premáhala v čítaní.
Oceňujem, že aj napriek veľkej chuti, sa Malin alkoholu ani nedotkla.Mám však veľké obavy, ako to zvládne, lebo vyzerá to tak, že ten jej frajer je nie celkom taký, za akého sa vydáva.....no bude to mať dievča ešte ťažké, si myslim
V tomto dieli sa mi , napodiv, viac páčila linka so vzťahom Malin,Zekeho a Karin ako dektektivna zapletka.Tá bola podľa mňa slabučka a nezáživná.
Mons to vie aj lepšie.Takže čakám na ďalší diel.

23.02.2023 3 z 5

Zvuk zla Zvuk zla Vincent Kliesch

(SPOILER) Ďalšie pokračovanie z dobre ozvučenej série Auris ma nesklamalo.Samozrejme som mala veľké očakávania, ako napokon vždy od tejto dvojice autorov a oplatilo sa .
Nechcem spoilerovať, ale tým pádom už vlastne ani nemám veľmi čo napísať.No tak ok, tak teda malinký spoilerik: potešilo ma, že sa na chvíľu mihol v knihe aj Moritz a aj keď sa dej s ním veľmi nerozvinul, je tu aspoň prísľub, že táto seria ešte nekončí.
A ešte niečo, niektoré veci mi pripadajú ako totalna sci-fi, ale aj tak som to všetko zožrala aj s navijakom.

04.12.2022 5 z 5