petrels petrels komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Byl jsem velice zklamaný. Nedovedu si vysvětlit tolik hvězdiček od recenzentů. Ve 3/4 knížky jsem to vzdal. Nuda, nuda a nic jiného. Je to vlastně čtení z deníku které postrádá jak humor, tak napětí. S odřenýma ušima 2 hvězdičky.

15.06.2015 2 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Dalo by se skoro řící, že jde o autobiografii. Samozřejmě nejedná se. Autor v této knížce popisuje krizi kterou asi prožívá. Určitě mně nezklamala.

30.05.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Poslední vydaná kniha kterou jsem ještě nečetl. Opravdu je moc dobrá. Dávám plný počet hvězdiček tak jako i u ostatních Keplerových knih. Je napínavá od začátku do konce. Samozřejmě musí člověk trochu zamhouřit oči při čtení co všechno seveřani vydrží a snesou. Tomu, koho tyto knížky nenadchly, bych doporučil knihy z edice Harlekýn.

26.05.2015 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Docela nudné čtení až skoro do konce. Jen posledních 10% stránek to bylo trochu čtivé. Není to klasická detektivka ani thriller. Mám ještě v záloze připravenou poslední knížku od tohoto autora:
"Učedník". Snad bude trochu lepší. Možná ji ale odložím na neurčito.

20.05.2015 3 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Připojuji se k ostatním recenzím. Druhý díl série je opravdu lepší. Sice trochu překombinované, ale dá se číst.

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Průměrná detektivka. Dá se přečíst, ale taková bomba jak hlásají zahraniční recenze to není. Počkám si na další díl, možná ten bude lepší.

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Opravdu zdlouhavé čtení ze švédského venkova.

Smršť Smršť Johan Theorin

Trochu lepší čtení, ale až konec je trochu akční.

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Na můj vkus trochu nedomyšlený příběh. Čekal jsem určitě od tohoto autora něco lepšího.

První podezření První podezření Helene Tursten

První knížka kterou jsem přečetl od této autorky. Byl jsem mile překvapen. I když jsem věděl že patří do kategorie známých severských spisovatelů. Je to zkrátka dobré čtení.

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Myslím, že to byla mé první seznámení s tímto autorem. Nebyl jsem zklamaný, ale závěr byl opravdu nečekaný.

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Perfektní čtení. Od začátku se nebudete nudit. Doporučuji.

Pekelná kuchyně Pekelná kuchyně Jeffery Deaver

Od Deavera jsem bohužel čekal na lepší knížku.

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Toto byla první knížka ze série John Pellam. Nečekal jsem od ní mnoho ,ale byl jsem mile překvapen.
Jsou však lepší knížky od tohoto autora.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Další ze série v níž vystupuje detektiv Rhymo. Jedna z jeho velice dobrých knih. Dá se číst od začátku do konce jedním dechem.

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Příběh byl sice napínavý od začátku, ale Deaver již napsal lepší díla.

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Další knížka s detektivem Lincolnem Rhymem, která působí až ekvilibristicky neskutečným dějem.
Ale určitě stojí za přečtení, neboť pro příznivce mnoha mordů se to v ní jen hemží.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

První kniha od tohoto autora. I když jsem viděl film, těšil jsem se na knihu a nebyl jsem zklamán. Opravdu bomba. Určitě doporučuji.

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Další kniha od této autorky která rozhodně stojí za přečtení. Je to druhá knížka od této autorky co jsem přečetl a zdá se mi ještě lepší než "Panenka".

Panenka Panenka Mo Hayder

Perfektní detektivka. Ze začátku trochu zdlouhavé, ale potom se to rozjelo naplno. Skvělé.