Petratra Petratra komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Neskutečné, neskutečně čtivé a po přečtení se dostavil pocit duševního vyčerpání... Ufff.

31.10.2012 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Jedna hvězdička za to, že se to opravdu stalo. Jinak mě četba této knihy tak nějak rozčilovala. Žasla jsem nad naivitou Corinne, nevěřila, místy se docela bavila nad tragikomičností celého příběhu. Některé věty na mě působily dojmem, jako kdyby je psala náctiletá puberťačka a ne dospělá žena. Takhle nějak to asi vypadá, když člověk při zásadních rozhodováních trošku zapomene použít mozek. Třeba to hodnotím až příliš přísně, ale tahle kniha mi opravdu nesedla.

31.10.2012 1 z 5

Okolo Irska s lednicí Okolo Irska s lednicí Tony Hawks

Jednoduché ale zábavné a na nic si to nehraje. Pokud máte v sobě aspoň kousek bláznivosti, bude se vám to líbit :)
Jestli někdo z vás znáte podobnou knihu, dejte mi prosím vědět.

31.10.2012 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Jedna z mých oblíbených. Trochu zábava, něco informací a hodně atmoséry.

31.10.2012

Gejša Gejša Arthur Golden

Pěkné, čtivé, odpočinkové a přesto silné.

30.10.2012 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Coelho, Coelho. Tolik diskutovaný, tolik rozporuplný. Teď s časovým odstupem se mi zdá ten příběh jako naivni návod na duševní pohodu, ale v šestnácti to pro mě bylo něco jako druhý Malý princ.

27.10.2012 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První díl sršel nápady, bylo to něco nového, neobvyklého. Lákadlo pro děti i dospělé - v rodině jsme na to měli do třetího dílu pořadník. Se čtvrtým dílem už nadšení klesalo a klesalo a klesalo.

Babička Babička Božena Němcová

Klasika povinné školní četby a jediná kniha, kterou jsem nedočetla do konce. Snažila jsem se o to dvakrát, ale nepovedlo se, nebavilo mě to.

27.10.2012 2 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Tato kniha mě pravidelně rozesmávala v tramvaji a spolucestující na mě pak koukali jak na utečence z Bohnic :) Skvělé, doporučuju!

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Mám bujnou a bohatou fantazii, která si tuto četbu vyloženě užívala. Pro mě asi nejlepší Murakamiho výtvor.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Další silný příběh z tvrdého období, který upoutal a dojal. I když mám většinou vždy raději knížky než filmové verze, v tomto případě je to 1:1.

Zavíráme! Zavíráme! Joseph Heller

Mám ráda i Hlavu XXII, ale tato kniha na mě hlavně zapůsobila určitými pasážemi, které jsou i v 21. století až mrazivě trefné a aktuální.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Klasika. Silný a smutný příběh o lásce, lidské slabosti, touze a snech. Doporučuji těm, kdo mají rádi příběhy z období kolem druhé světové války.

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Nejprve jsem si říkala, co to čtu za blbost a úchylárnu. Ale protože mám ráda Irvinga a tlusté bichle mi nevadí, nenechala jsem se první půlkou odradit. A stálo to za to. Pak už jsem příběh doslova hltala a po přečtení jsem ještě nějakou dobu přemýšlela, jak mnohoznačná může být realita. Skvělá kniha.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Jedna z mých nejoblíbenějších. Už jsem ji četla dvakrát a určitě se k ní zase někdy vrátím.