PetraaMatouš PetraaMatouš komentáře u knih

Pětka opět v akci Pětka opět v akci Enid Blyton

Nenašla jsem tady první díl, tak píšu na druhý.
Tyto knihy mě jako dětsko, stejně staré, moc bavily. V podstatě mě rozečetly. Dodnes mám v paměti tajné čtení pod dekou při baterce a následné usínání při hodinách ve škole. Což mělo za následek poznámku.
S příběhy dětí sem se dobře zžila. Děj byl svižný. Knihy nejsou obsáhlé, tak rychle utíkaj. Jediný problém byl s názvy. Ty sem komolila.
A jako vždy ,,Co nechceš to puč".

04.03.2019 5 z 5

Holky z internátu - Příjezd Holky z internátu - Příjezd Enid Blyton

Četla jse ji poprvé ve 12letech a pak znovu v15letech. To bohužel už jako půjčenou z knihovny. Mamka ji někomu půjčila a už se mi samozřejmě nevrátila.

04.03.2019 4 z 5

Podařená dvojčata Podařená dvojčata Enid Blyton

Četla sem tuto knihu v 11letech. Dost sem se u ní nasmála.

04.03.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nevim jak bych začala. Přečetla jsem přes Vánoce 6 dílů. Nevim jestli by mě to tolik bavilo, kdybych mezi tím neběhala po příbuznejch, poslouchala pištění dětí a samozřejmě se věnovala rodině. Spíš to pro mě bylo takové vysvobození a únik. Takže za mě zlatý střed. Něčemu sem se smála, někde brečela a někde jen nevěřícně kroutila hlavou. Je pravda, že některé pasáže mi tak docela nedávaly smysl. Možná to bylo překladem, nebo tim odbíháním.Číst jí ale asi znovu nebudu. Ještě uvidím.

07.01.2019 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Tuto knihu jsem zakoupila ve spěchu a hlavně kvůli názvu (mám stejné povolání). Čekala jsem něco víc, jako Sestřičky. Bohužel. Snad v dalších dílech. Tím neříkám, že kniha je špatná. Naopak. Mile mě překvapila. Porodní báby v této době byly na okraji společnosti. Lidé se jich na jednu stranu báli a na druhou je potřebovali. V knize mi trochu vadily ty dvorský intriky. Tak to ale chodilo. Jsem zvědavá na další díly.

Tma Tma Ondřej Neff

Tato kniha mě v 20letech uchvátila. Jelikož jsem studovala v Praze a jezdila každý víkend stejnou trasu která je v knize popsána. Navíc žiju v jednom a pocházím z druhého města, ne-li přímo z ulic, které jsou popsány v knize. Fantazie zapracovala, až děsuplně. Jelikož se toho za ty roky tady moc nezměnilo fantazie pracuje pořád stejně.
Kniha je psaná lehkou formou. Myslím že je to ke škodě. Konec knihy jsem nepobrala. Na cesty autobusem a volný líný víkend však velice dobrá.

Desátá síň Desátá síň Glenn Cooper

Taky na mě text působil dost kostrbatě. Občas sem se musela vrátit, abych pochopila co tim básník chtěl vůbec říci. Dočetla jsem ji, ale číst znovu rozhodně nebudu. Slabý tři hvězďuchy. Víc ani ťuk.

08.04.2018 3 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Tyto knihy mají úžasnou myšlenku. Skoky v čase mi nevadili. Detektiv se občas pokusil o vtip. Text je psán lehce, což si myslim,že je občas ke škodě knihy.
Jinak za mě. Kniha na dovolenou a 4,5 hvězdy k tomu.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Když byla série vydaná a dostala se mi do rukou, zhltla jsem ji. Zabydlela se u nás v knihovně. Bohužel jsem ji od té doby nečetla. Něco jí prostě chybělo. Nevim jak to říct. Koukám na ni, ale do ruky ji nevezmu. Přesunout ji ale taky nechci.
Text se čte dobře a vcelku rychle. Žádný světoborný myšlenky neobsahuje. Občas mi vadila hlavní hrdinka.

08.04.2018 3 z 5

Česká rapsodie Česká rapsodie Josef Sekera

Trvalo mi v celku hodně sebesama přesvědčování, abych se do ní pustila. Jo dočetla jsem ji. V podstatě se to dá shrnout ,,Není všechno zlato, co se třpytí"

07.04.2018 3 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Tahle knížka způsobyla v rodině zákaz čtení u jídla. Už nevim čemu jsem se smála. Každopádně jsem vyprskla rýži přes celý stůl a následně se začala dusit.
Jinak kniha je psána volně, s humorem a bez výrazně těžkých myšlenek. Čtení na dovolenou jak dělané.

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Opět celá série u mě našla dobré bydlo. Je velice dobrě čtivá. Příběh má hlavu i patu. Obsahuje humor ale i násilí. Vzhledem k podmínkám ve kterých žili a že jde v podstatě o nájemné vrahy, je to celkem pochopitelné. Co mě nejvíc dostalo? Asi když krysa zbičoval a řezal tu holčičku.
Opět, nebudu hodnotit jednotlivě celou sérii. Děkuji spisovateli a jen tak dál.

07.04.2018 5 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Opět se zabydlela celá série v mé knihovničce ( asi je nafukovací ). Bohužel ne na můj popud. To mé mládě neustále assassin toto a assassin tamto a za assassina půjdu na karneval a kluci ve škole... Prostě sem jen chtěla vědět o čem to do pekla pořád mluví. Tak když začaly vycházet knihy zajásala jsem. S nedůvěrou, ale musim říct, že nakonec mě to mile překvapilo. Za 4hvězďuchy jen to hvízdne.

07.04.2018 4 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Černý Rogan a následně Zlato Argony se mi v knihovně zabydlelo do měsíce po vzdání. Jak tu bylo řečeno je to fantasy na historickém základu. Na druhou stranu text je psán lehce a svižně. Neobsahuje žádný velký a těžký myšlenky. Chvílema se smějete a chvílema nevěřícně kroutíte hlavou.
Nejraději jsem měla trpaslíka ,,Perunovi koule..., Perunova prdel..." Taky se mi líbil Libuše. Obdivovala jsem syrovost textu. Spisovatel se snažil přiblížit tehdejší dobu a myslím, že se ještě mírnil.
Teď budu hnusná. Co si myslel pán že čte? Romantiku? I v Angelice je popsáno znásilnění. Když si vezmete Vzpouru jeptišek, Barbara Connana, Sinuheta, nebo cokoli z Říma. Když procházeli nájezdníci zbyla jen spálená zem a spousta parchantů. Z pohledu ženský nevidim rozdíl mezi znásilněním u cesty a provdáváním žen za majetek. A co dělali králové a šlechta? To je ale na obsáhlejší téma.
Děkuji spisovateli za náhled ke slovanskému božstvu a slovanskému spůsobu života.

Dhampir Dhampir Barb Hendee

Vlastním celou sérii a musím říct, že je zdařile napsána. Jinak tady už bylo řečeno asi vše.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Ke Kulhánkovi jsem se dostala jako náctiletá. Většina lidí v mém okolí hltala Bukowskiho, já hltala Kulhánka. Četla jsem všechny jeho knihy. Nejvíc na mě zapůsobil noční klub. Musim přiznat, že se k němu občas vracim. Myšlenka čtenářského klubu, sídlícího někde pod starou Prahou a chránícího nás před zlými lidmi, mě fascinovala. Nikdy jsem od kulhánka nečekala nějaké velké myšlenky. Je to pěkná oddechovka a navíc vtipná. To se vztahuje ke všem jeho knihám, proto ani nebudu komentovat zbytek. Z jeho tvorby mám nejradši Noční klub a navazující Vyhlídku na věčnost. Zatím-co Noční klub je o upírech. Vyhlídka na věčnost o pekle (takové postapo).

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

I když se snažim vždy dokupovat a vlastnit celou sérii. Vlastním jen první 4díly. K prvním dvoum se vracim, pak mě to už přestalo postupně bavit. Možná s věkem. První díl jsem četla ve 14letech. Souhlasím, že některé pasáže jsou zbytečně vleklé. Příběh je však nápaditý a v tehdejší době na trhu podobná věc chyběla.

07.04.2018 4 z 5

Humorné historky o lovcích a rybářích Humorné historky o lovcích a rybářích Ľudo Zelienka

Jo, proč ne. Stejně by si to ale myslivci a rybáři užili víc.

06.04.2018 3 z 5

Béowulf Béowulf Robert Nye

Mládě si tuto knížku vybralo samo. Ze začátku jsem se trochu zdráhala ke čtení, ale pak ji začal číst sám. Byla to první knížka, kterou vydržel číst dýl jak hodinu a po pauze se k ní vrátil. U druháka ..... skákala jsem radostí, že by se pomamil?

06.04.2018 4 z 5

Záhada čínského hřebíku Záhada čínského hřebíku Robert van Gulik

Moc pěkný. Příběh rychle odsejpá. Není přesycenej zbytečnostmi, tak se v tom neztratíte.

06.04.2018 5 z 5