petr.trep Online petr.trep komentáře u knih

Jantarové slzy Jantarové slzy Sofía Segovia

Velmi drsná, surová, ale bohužel reálná kniha.
Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetl, avšak od poloviny knihy nabral děj takový spád, že jsem musel číst skoro bez pauzy. Opravdu silný příběh, kterých v této době nebylo pomálu, bohužel. Děj je velmi smutný, až depresivní. Doporučuji všem, které zajímá období těsně po druhé světové válce.

13.02.2024 4 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Tak toto ANO!
To byla jízda. Za mě kniha roku!

Naprosto famózně napsaná, skvělý dej, krásné se to četlo, ani chvilka nuda. Nechtěl jsem knihu vůbec odkládat. Pro mě úplně nové téma, velký, ale vážně velký dík autorce za popsání těchto osudu a kdo ještě váha, tak ať si knihu určitě přečte. Je fantastická. Díky, díky, díky.

10.12.2023 5 z 5

Kartografie srdce Kartografie srdce Zuzana Maléřová

Krasna, nejen cestopisna, ale misty i hluboce osobni niterná kniha. Doporucuji vsem na cesty.

08.07.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Opět výborné čtení. Hlavně závěr byl strhující. Těším se na další knihu od autorky.

15.04.2023 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Konečně kniha na téma, které mě 100% zajímavá. Velký dík autorce.

Na prvotinu velmi dobré, občas mi vadilo, že se opakují slova či podobně věty v charakteristice postav po pár stránkách, ale to je vážně maličkost.

Konec dosti otevřený, doufám, že je to kvůli tomu, že autorka chystá pokračovaní... :)

11.04.2023 4 z 5

Slova a zázraky: Román o osudech jednoho knihkupectví Slova a zázraky: Román o osudech jednoho knihkupectví Ann-Sophie Kaiser

Moc hezka, mila a oddechova kniha. Zajimave vykresluje pomery z povalecneho Berlina.

19.03.2023 4 z 5

Bez tebe neodejdu Bez tebe neodejdu Zora Dvořáková

Tak tohle se bohužel nepovedlo. Práce paní dr. Dvořákové si nesmírně vážím, ale jako spisovatelka románů se neosvědčila. Příběh je to velmi plytký, taková limonáda. Škoda, přitom téma je velmi zajímavé, nosné, ale bez emocí, bez většího vykreslení psychologie postav. Vlastně mě hlavní hrdinka místy až rozčilovala, její příběh jsem s ní moc neprožíval. Škoda. Z pohraničí zde téměř nic nebylo, tam hlavní hrdinka odejde až v poslední části knihy.

22.02.2023 2 z 5

Příběh Berlín Příběh Berlín Veronika Jonášová

Velmi pekna kniha, nektera zajimava mista byla vynechana, ale i tak se clovek dovedel spoustu veci.
Cetl jsem na konci roku 2022, vzhledem k tomu, ze kniha je z roku 2017, by me velmi zajimalo, jak by byla, kdyby vysla dnes, bohatsi o smutne zkusenosti s covidem a valkou na Ukrajine.

07.02.2023 4 z 5

Duha nad Větrnou Duha nad Větrnou Vratislav Bauer

Vlastně velmi smutná kniha, psána zvlaštním stylem, jazykem. Přiběh zajimavy, ale příliš mě četba neupoutala, přesto bych byl rad, kdyby byl i druhy dil a dozvedel bych se o Jirkovi neco za valky a hlavne po valce.

14.01.2023 3 z 5

Ada Ada Veronika Jonášová

Docteno...ufff.
Jsem fascinovan a ohromen. Za me jednoznacne kniha roku. Dechberouci. Dekuji ze srdce autorce.

30.12.2022 5 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Pro me zcela novy objeveny pribeh. Velmi pekne napsano, diky za to.

01.12.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Už jsem jen čekal, kdy se jako další příbuzná objeví herečka Věra Ferbasová ;)
Líbil se mi velmi závěr.

03.10.2022 3 z 5

Dunajský racek: Skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala Dunajský racek: Skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala Hana Oboda Kolaříková

Kniha byla velmi uspechana. Skoda, mohl to byt silny pribeh, ale nic moc ve me nezanechal. Ctive, zajimave, ale malo rozvedene, misty az letem svetem, jako bych mel dojem, ze autorka chce mit knihu uz co nejdrive dopsanou.

05.09.2022 2 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Po velkem ocekavani prislo velke zklamani. Docteno, ale s premahanim...skoda.

31.07.2022 2 z 5

Nejlepší kamarád Lord Nejlepší kamarád Lord Albert Payson Terhune

Jak ja tuhle knihu jako maly kluk miloval! Uzasna dobrodruzstvi neuveritelneho psa Lorda.

Život s Otou Život s Otou Dita Krausová

Velmi zajimave cteni

Theater - Divadlo Theater - Divadlo * antologie

Velmi zajimava svedectvi, fajn, ze vyslo pred rokem 1968.

Dítě z trosek Dítě z trosek Mechtild Borrmann

Paradni cteni! Napinave az do konce. Trochu jsem se bal, ze se budu ztracet ve trech casovych liniich, ale vubec ne. Clovek od zacatku tak trochu tusi, jak to dopadne, ale jak a proc...proste skvely ctenarsky zazitek.

08.06.2022 5 z 5

Život vítězný Život vítězný Augusta Skálová

Román a manželství Petra a Heleny, kterou její manžel odveze po potratu ke svému bratrovi Richardovi na samotu. Helena zde poznává další lidi a obrátí se jí život vzhůru nohama..

02.06.2022 2 z 5

Pouta domova Pouta domova Marie Turnová

Román ze života dvou rodin na vesnici, o penězích, lásce a majetku. Nic moc...

02.06.2022 2 z 5