Kartografie srdce

Kartografie srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478581/bmid_kartografie-srdce-1qg-478581.png 4 4 2

Kniha je průvodcem po zemích blízkých i vzdálených, po světových metropolích i uschovaných vesničkách, je mapováním cest jedné rodiny, na jejímž pozadí přináší portréty lidí známých i neznámých, zvířat i věcí, zachycuje události osobní i kulturní, od otevření hranic v roce 1989 až po jejich znovu uzavření v roce 2020. Autorčin poetický jazyk, překvapivost a citovost lidských příběhů jsou zde propojeny s popisem míst, budov a krajin.... celý text

petr.trep
08.07.2023 4 z 5

Krasna, nejen cestopisna, ale misty i hluboce osobni niterná kniha. Doporucuji vsem na cesty.

Kaja1
19.02.2022 4 z 5

Zuzanu Maléřovou mám ráda. Nejen, že krásně píše, ale pochází ze stejného kraje jako já. Když vypráví o Soláni a Radhošti, jsem tam s ní. Nyní jsem zjistila, že máme hodně společného jsme náhradnice a milujeme cestování. Kniha nás provede většinou po Evropě. Dozvíme se spoustu zajímavých věcí o navštívených místech a pocitech, které v návštěvnících zanechaly. Trochu mi vadila spousta letopočtů, hlavně u italských památek. Kniha nás provede 30 lety jedné rodiny. Hodně míst jsme navštívili jen to Dánsko nás minulo, musíme to napravit.