Peter74 Peter74 komentáře u knih

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Bola to veľmi nadaná gymnastka.
Patrila a patrí medzi naše najväčšie osobnosti športu.
Skvelé spracovaní knihy.

26.07.2022 5 z 5

Chůze po dunách Chůze po dunách Kateřina Rudčenková

13.07.2022 5 z 5

Červenokrídly drozd Červenokrídly drozd James Wright

Takýto blízky vzťah k prírode, zvieratám, k ľuďom, spojené v jednom "spolužití" . Napísané krásnou formou poézie autor vcítene popísal, čo videl a zažil.
Neveršovaná, citlivá, ľudská, ale krásna zbierka básní.
V tom sa jeho žáner poézie líši,
tiež som čítal báseň viac krát. Ulahodilo mi to dušu.

27.06.2022 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Začiatok ma veľmi nepotešil, až postupný vývoj deja, dal tomu šmrnc. Trochu sa to tiahlo, hej tiež by som to tak nenapísal, ale bola tam akčnosť, romantika, kúzla, fantasy čo autor naplánoval, aby zaujala čitateľa.
Dávnejšie som videl film, zapol som si ho "pred spaním".
Dal sa pozrieť.

27.06.2022 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tentokrát ma kniha dostala. Strach, napätie, hrôza, čo sa bude diať. Normálne mi vyskočil tlak, musel som si dať pauzu, tak ma to rozrušilo, aj dojalo. Ale správným dávkováním "kapitol " , sa všetko dobré aj zlé ako tak dobre skončilo. Nechcem veľmi prezrádzať dej, vzťah Hase a Thulinovej.
Pri pozeraní seriálu som mal hrošiu kožu ako to dopadne.
Celkove hodnotenie knihy, úžasná, plná napätia, rýchlych zvratov, rozuzlení a ...
Odporúčam každému

27.06.2022 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Mal som možnosť výberu formy audio či knihu. Vybral som audio, dokonca v češtine. Aj keď je kniha, v niektorých krajinách sveta zakázaná, v rámci určitých popisov, mne sa osobne páčila.
Veľký hold autorovy za toto dielo.

09.06.2022 5 z 5

Bez zbytečných slov Bez zbytečných slov Patricie Holečková

Nádherná knižka, nad ktorou som sa pousmial, zamyslel, aj poučil. Určite si ju párkrát ešte prečítam.

09.06.2022 5 z 5

Luk Luk Michelangelo Buonarroti

Veľmi krásna zbierka básní, ktorá na tú dobu, od tak známeho umelca, očarila, a donútila ma rozmýšľať nad jeho tvorbou.

25.05.2022 5 z 5

Slova snad pro hudbu Slova snad pro hudbu William Butler Yeats

24.04.2022 5 z 5

Veľmi pekný komiks, trochu mi vadili tmavě farby, preto som stiahol jednu hviezdičku, ale neľutujem nad kúpou.

24.04.2022 4 z 5

Mentalista - Rozluštěte tajemství a triky z populárního seriálu Mentalista - Rozluštěte tajemství a triky z populárního seriálu Simon Winthrop

Napriek tomu, že každý má svoje zmysly, väčšina ľudí vie predvídať, čo sa stane. Táto kniha ma povzbudila, podala možnosti, ako rozvíjať svoje schopnosti a nadobúdať cenné informácie,
budovaním mysle.

10.04.2022 4 z 5

Kam letí nebe Kam letí nebe Ivan Wernisch

Kniha, ktorá sa nedá odložiť.

26.02.2022 5 z 5

Lyrika Lyrika Torquato Tasso

26.02.2022 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Zhodou náhod sa mi podarilo nájsť knihu Lovci mamutů,
aj keď v elektronickej forme,
zo školských lavíc. Veľmi ma to potešilo. Pamätám si ju s ilustráciami, nádherná kniha. Tak pútavý dej, plný dobrodružstva, životných potrieb na pokraji smrti, ktoré ľudia v praveku zažívali. Pan Štorch tomu dal šmrnc historickými událostmi,
kudy co a jak, archeologické informace vykopávek na konci diel. Pre mňa je to kniha z detstva, na ktorú sa nedá zabudnúť.

04.02.2022 5 z 5

Kam teče krev Kam teče krev Miroslav Holub

Poézia sa číta pomaly, so zamyslením, vcítením a pochopením. Týmto spôsobom tvorby ma utíšil pán Holub.
Každý čitateľ vníma poéziu rôzne, svojskym štýlom pohľadu.
Autor svojim životom, písaním vdýchol basniam život.

„Už jsi měl někdy pravdu?“ řekl jeden z nás,

„Já ne.“
Pak jsme počítali dál.

Bylo dost pozdě

02.02.2022 5 z 5

Bóje Bóje Vít Slíva

Krásna zbierka básní od pána Slívy. Zastavil som sa nad nimi, pousmial, uvedomil aké je dôležité naše šťastie, existencia nášho života.
V jednoduchosti je krása, ktorá nepotrebuje žiadne komentáre.

17.01.2022 4 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Excelentne napísané, ako pani Loukotková podala aktuálne dianie v živote Francois Villona.
Počas čítania som spoznával nielen osobu tajomného mnícha, básnika, ale aj jeho povahu, charakter.
Zamyloval som si túto krajinu, aj napriek tomu aké ľudské pomery a vzťahy medzi vrstvami vtedy panovali.

31.12.2021 5 z 5

Vianočná koleda / Príhody Olivera Twista Vianočná koleda / Príhody Olivera Twista Charles Dickens

Vianočná koleda sa mi veľmi páčila. Vrátila ma do detských čias. Tešíme sa na Olivera Twista,
ktorého sa chystám čítať na druhý rok. Obidve diela sú skvelé.

14.12.2021 5 z 5

Kritika slov Kritika slov Karel Čapek

Zvyknem si vychutnávať príjemné knihy, je ich málo, tentokrát sa ňou stala Kritika slov od Čapka. Nechcem veľa písať, ale jasne a zreteľne vystihuje podstatu slov, priamu konzumáciu potreby
ľudskosti. Svojskym štýlom.

08.12.2021 5 z 5

Dávkoval som si ju ako lieky pred spaním.
Zábavná knížka, ktorá zo začiatku poučila, neskôr aj pobavila, s humorom, čo sa v rodine s novorodencom dá zažiť.

21.11.2021 4 z 5