Peter.Melon Online Peter.Melon komentáře u knih

Geniální podivíni Geniální podivíni Nina Kupcová

Co to je teorie relativity?Kdo to byl Albert Einstein nebo Mark Twain?Toliko odpovědí najdete v této jedinečné knize.Je plná geniálních osobností a jejich životních příběhů.Lze zde zjistit mnohé,co jinde nalézt nelze.Tato kniha autorky Niny Kupcové vypráví mnohé zajímavosti ze života geniálních osobností světových dějin.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Kniha z pera královny detektivek Agathy Christie.Je to snad má nej kniha od této autorky.Přečetl jsem ji vícekrát.Je napínavá i chytrá.Hercule Poirot zde řeší opět další vraždu.Tentokráte se děj odehrává ve slavném Orient Expresu.Kdo je vrahem?A kdo je obětí?To a mnohé jiné zjistíte po jejím přečtení.Stojí za přečtení.Hra smrti může začít...

Král zbojníků Robin Hood Král zbojníků Robin Hood Simon R. Green

Skvělá kniha o Robinu Hoodovi!Také jsme ji četl jako dítě.Líbí se mi.Je v ní napětí i akce.Robin Hood je má oblíbenná historicko-fiktivní postava hrdinného lukostřelce.Film s Kevinem Costnerem jsem samozřejmě také viděl.Simon R.Green je dobrý autor.Určitě stojí alespon za jedno přečtení.

06.05.2012 4 z 5

Král rybář Král rybář Leonore Fleischer

Výborná kniha.Je o přátelství a já ji četl jako dítě.Zdála se mi dobrá a zajímavá už kdysi.Tuto knihu mám rád.Film jsem také viděl(hrál v něm Robin Williams).Kniha potěší i zaujme.Je plná napětí,zvratů a také akce a překvapivých a zajímavých situací.
Hodnotím ji velmi kladně-dávám plný počet,tedy 100 procent.

Tolkienův prsten Tolkienův prsten David Day

Plně souhlasím s čtenářkou Hipi,mám stejný názor.Kniha je to velmi dobrá a dokáže čtenáře zaujmout.

05.05.2012 4 z 5

J. R. R. Tolkien: Životopis J. R. R. Tolkien: Životopis Humphrey Carpenter

Vynikající kniha o autorovy Pána prstenů.V této knize se čtenář dozví spoustu zajímavostí o Tolkienovy a jeho díle(nejen Pána prstenů).Je zde sepsáno spousta zajímavostí,které si nikde jinde nedozvíte.Jsou zde i fotografie a ilustrace.Dokonce zde lze nalézt Tolkienův rukopis.Určitě zaujme a stojí alespon za jedno přečtení.Po přečtení této knihy hodnotím 100 procenty.

05.05.2012 5 z 5

Brána ze slonoviny, brána z rohu Brána ze slonoviny, brána z rohu Robert Holdstock

Skvělá fantasy kniha!Líbí se mi.Je čtivá a čtenáře dokáže zaujmout.Je zajímavá a má své kouzlo.Autor je chytrý a vynalézavý.Opírá se zde částečně o staré báje a mýty.Prolíná časové linie a tím dokáže čtenáře zaujmout.Hodnotím hodně kladně-80 procenty.

05.05.2012 5 z 5

Protivná příroda Protivná příroda Nick Arnold

Dobrá kniha.Přečetl jsem ji vícekrát.Místy je i zábavná.Za přečtení stojí.Kniha která je určena spíše pro mládež.Je zajímavě ilustrovaná.Právě v ilustraci a "bublinách"tkví kouzlo této knihy.Zajímavé jsou však také články,které autor získal při svých dobrodružstvích.Hodnotím 60 procenty.

05.05.2012 3 z 5

Jedna z těch knih,kterou by si měli přečíst všichni.

05.05.2012

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Dobrá a hlavně zábavná kniha autora Terreyho Pratchetta.V dětství jsem ji četl a zdála se mi zábavná.Autor je vynalézavý a chytrý(už jenom to množství jmen trollů,trpaslíků a ostatních bytostí).Hodnotím ji velmi kladně-80 procenty.Je to vlastně jediná kniha,kterou jsem od tohoto autora dočetl do konce.Velká legrace!Zkuste přečíst...

03.05.2012 4 z 5

Vcelku dobrá a vtipná kniha,která těží ze zážitků manželů,kteří si místo dítěte pořídí psa,labradora Marleyho.Hodnotím ji kolem 80 procenty.Film jsem také viděl(dříve než jsem četl tuto knihu).Film se mi líbil a tato kniha také(nedočetl jsem ji).

03.05.2012 4 z 5

Muka dospívání aneb těžký hypochondr v pubertě Muka dospívání aneb těžký hypochondr v pubertě Aidan MacFarlane

Kniha hlavně pro teenagery.Je celkem dobře napsaná a místy i vtipná,Je to jakýsi deník jednoho pubertáka.Hodnotím ji 60 procenty.Přečetl jsem ji snad stokrát.Zápisky mě zaujaly i pobavily.V pubertě jsem ji četl a zdála se mi zajímavá.Zkuste také přečíst.

03.05.2012 3 z 5

Občan galaxie Občan galaxie Robert A. Heinlein

Občan galaxie-zdařilá fantasy kniha.Snad má nejoblíbenější.Přinejmenším má nej scifi and fantasy kniha od scifi autora Roberta Heinleina.Dávám 80 procent.Tato kniha je zajímavá a umí čtenáře zaujmout.Stojí za přečtení.Hlavní hrdina je kluk Thorby,který prožívá různá dobrodružství.Chcete vědět více?Přečtěte si tuto fantasy knihu od Roberta Henleina a uvidíte...

03.05.2012 4 z 5

Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Katty Joyce (p)

Souhlasím se čtenářem WEILEM,má pravdu.V knize se vyskytují fotky,rozhovory i Laurieho ocenění.Dávám této knize 60 procent.

02.05.2012 3 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Obchodník se smrtí-spousta jmen,míst a jeden whisky popíjející chlápek.Vcelku zábavné a někdy i napínavé.Autor přidal ke každému oddílu knihy citát,což beru jako plus této trochu chaotické knihy.Po jejím přečtení jsem o ní ještě musel chvíli přemýšlet...

02.05.2012 4 z 5

Hobit je v podstatě živnou půdou pro jeho budoucí dílo-Pán prstenů 1-3.Tento pohádkový příběh J.R.R.Tolkiena jsem četl jako dítě.V podstatě se dá říct,že mě zaujal a pobavil(spousta těch legračních hobitích jmen).Hlavním hrdinou v tomto příběhu je jakýsi Bilbo Pytlík,který je vybrán čarodějem Gandalfem,aby se zúčastnil výpravy za drakem Smakem spolu s třinácti zlatuchtivými trpaslíky.Dávám 60 procent s úctou k Tolkienovi.Pro děti a mládež četba dobrá...

02.05.2012 3 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Dobrá detektivka-má všechno,co má dobrá detektivka mít.Dávám kolem 80 procent.
Děj je zajímaví a napínaví,což k detektivce patří.Kniha kazatel zaujme a možná ji kladně ohodnotí i ti,kteří nemají tento knižní žánr moc v oblibě.Já mám detektivky celkem rád.Dříve jsem četl Agáthu Christie,což mě už tolik nebaví a k Vánocům jsem dostal tuto skvělou detektivku,kterou jsem začal se zájmem a očekáváním číst.
Camilla Lackberg je možná jednou z nástupkyní mrtvé královny detektivek Agáthy Christie a má své čestné místo na poli detektivního žánru-všechna čest jí a její vykonané práci v literatuře a její zdravé fantazii.

29.12.2011 4 z 5