Tolkienův prsten

Tolkienův prsten

Bohatě ilustrovaný výpravný svazek z pera Davida Daye, autora Průvodce světem J. R. R. Tolkiena, provází čtenáře po světových mýtech a legendách, přičemž sleduje zejména příběhy kouzelných prstenů a inspiraci, kterou Tolkien z těchto textů čerpal při psaní své světoznámé trilogie Pán prstenů i dalších děl. Autor na mnoha příkladech z historie dokládá, že motiv prstenu a jeho moci nad lidskými osudy byl ve světových mytologiích přítomen odnepaměti a přetrval až do současnosti, a na konkrétních motivech a dějových liniích upozorňuje na styčné body mezi tradičními vyprávěními a Tolkienovými díly. Čtivý text, rekapitulující mj. severské ságy, artušovské a karolínské legendy, řecké, keltské a anglosaské mýty či Píseň o Nibelunzích a její zpracování v podobě operního cyklu Richarda Wagnera, je doprovázen černobílými i barevnými ilustracemi Alana Leeho, jednoho z nejlepších ilustrátorů Tokienova díla. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33134/tolkienuv-prsten-33134.jpg 4.119

Tolkien´s Ring (1994)

Fantasy, Mytologie, Historie
Vydáno:, Mladá fronta

Peter.Melon
05.05.2012

Plně souhlasím s čtenářkou Hipi,mám stejný názor.Kniha je to velmi dobrá a dokáže čtenáře zaujmout.

Hipi
23.04.2012

Krásné ilustrace od Alana Lee, text je bohužel trochu slabší a v pozadí. Ale celkově skvělý doplněk pro všechny fandy Tolkiena.