PéťaH. PéťaH. komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Kniha se mi opravdu moc líbila. Měla jsem chuť vařit a pustit se do chovu slepic :-))) Jako rekonvalescence při nemoci mi vydržet přišpendlená u knížky nečinilo žádný problém. Dostala jsem ji jako dárek od syna a opravdu se mi trefil do vkusu.

05.02.2024 5 z 5

Zahrada slibů a lží Zahrada slibů a lží Paula Brackston

Další kniha ze série mě nezklamala. Vtáhla mě do děje a budu se těšit na další pokračování.

05.02.2024 4 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Opět napínavé pokračování, ale první díl byl více pohodový, tento díl má na můj vkus dost krutý příběh. Kniha je však velice čtivá.

24.11.2022 3 z 5

Zaklínač drakov Zaklínač drakov Alison Goodman

Kniha mě naprosto strhla a nemohla jsem přestat číst. Byla velmi napínavá, ale na mě krutá na konci.

24.11.2022 5 z 5

Pollyana Pollyana Eleanor H. Porter

Viděla jsem několik zpracování ve filmu a tak jsem sáhla po knize. Je stejně krásná jako filmová zpracování.

14.06.2022 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Knihu jsem četla na doporučení a musím říci, že jedním dechem. Pomalejší rozjezd, ale pak se ale příběh velice rychle rozvinul. Bylo těžké se odtrhnout.

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Četli jsme s dcerkou před spaním. Oběma se nám příběh moc líbil. Navíc má kniha krásné ilustrace, které hlavně menší děti více vtáhnou do příběhu. Můžeme jen doporučit.

Bílé medvídě Bílé medvídě Holly Webb

Krásný dětský zimní příběh. Věřím že zaujme nejen děti, ale i dospěláky při čtení.

14.06.2022 5 z 5

Emušáci - Ferda v tom zase lítá Emušáci - Ferda v tom zase lítá Michaela Dostalová

Úžasná terapeutická knížka o emocích. Druhý díl je ještě lepší nežli první . S dcerou se k příběhům vracíme. Škoda, že ji nelze sehnat a koupit. Máme pouze zapůjčený výtisk. Pokud by byl dotisk, okamžitě bychom si koupili vlastní. DOPORUČUJI !!!

Emušáci - Ferda a jeho mouchy Emušáci - Ferda a jeho mouchy Michaela Dostalová

Úžasná knížka o emocích. Četly jsme s dcerkou i druhý díl a ten je ještě lepší. Dcerta příběhy miluje a řešíme i různé problémy a uvědomuje si, že je lze řešit a nebo si o nich alespoň popovídat. Opětovně se vracíme k některým z příběhů. Skvělá terapeutická kniha.

Zaklínačka koní Zaklínačka koní Tamora Pierce

Četla jsem na doporučení a příběh jsem doslova zhltla. Velice čtivě napsaný příběh. Mohu jen doporučit.

Panství Calverley Hall Panství Calverley Hall Lucy Ashford

Sladká romance s hezkým příběhem, oddychové nenáročné čtení.

14.06.2022 2 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Četla jsem na doporučení a příběh mě opravdu pohltil. Knížka se mi moc líbila.

14.06.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Přečetla jsem před dalším dílem znovu oba předcházející a celkově se mi třetí díl zdá nejslabší z této úžasné trilogie.

14.06.2022 3 z 5

Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Další z kouzelných knih této autorky, která tentokrát provádí časem předvánočním a vánočním. Opět zde najdeme i náměty k vyrábění, pečení, zdobení. Takže si můžete vzít inspiraci i se poučit o svátku Lucie či Mikuláše... a poznat tak legendy s tím spojené. Opravdu krásná a čtivá knížka.

27.10.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Pro mě bylo s ohledem na téma a popisované období těžší číst tento druhý díl. První díl mě zaujal více a dříve jsem ho přečetla.

27.10.2021 4 z 5

Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Krásná dětská knížka s úkoly pro děti. Zajímavě zpracovaný prázdninový příběh. Byl to zážitek ne jen pro dceru - 6 let, ale i pro mě.

27.10.2021 5 z 5

O makovém semínku O makovém semínku Andrea Popprová

Krásný příběh. Knížka udělaná pro malé děti, ale baví se i ty předškolního věku. Poučná s krásnými obrázky.

02.05.2021 5 z 5

Zrozená z ohně Zrozená z ohně Nora Roberts

Oddechová romantika. Moc se mi líbily popisy tvoření sklářských děl, proto jsem po knize sáhla.

09.04.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherná knížka. Po přečtení ukázky, která mě zaujala jsem sáhla po knize a četla a četla. Krásné vyprávění a o době o které zas tolik řečeno nebylo. Velice poutavě a čtivě napsané. Ráda se ke knize opět vrátím.

09.04.2021 5 z 5