O makovém semínku

O makovém semínku https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369069/bmid_o-makovem-seminku-j10-369069.jpg 5 22 5

Péťa Z.
22.06.2022 5 z 5

Martínek pomáhá mamince s makovými preclíky. Zrníčko menší než zrnko písku zasadí do země a stane se kouzlo...

Půvabné leporelo nám s Adélkou vykouzlilo úsměv na tváři.

Osice
02.06.2022 5 z 5

Leporelo jsem dětem vypůjčila, protože jsou v něm postavičky, které známe z knihy Jaro je tu. Úspěch mělo hlavně u Arnoštíka. Přečetli jsme mnohokrát, dokonce jsme si upekli preclíky. Bohužel jsme je nemohli ozdobit mákem, protože jsme ho doma neměli. K ozdobení použily děti uzenou sůl, kmín a slunečnicová semínka. Nejvíc jsem jich snědla já:-) Taky jsem zavzpomínala na své dětství, jak jsem každý rok s babičkou vyprazdňovala naše makovice. Milovala jsem zvuk chrastících makovic a vždycky jsem si jich plno vysypala rovnou do pusy:-) Škoda, že už na Šumavě babička mák nepěstuje a moje děti tyhle chvilky pravděpodobně nezažijí.

PéťaH.
02.05.2021 5 z 5

Krásný příběh. Knížka udělaná pro malé děti, ale baví se i ty předškolního věku. Poučná s krásnými obrázky.

Brighitte
30.07.2020 5 z 5

Takhle si představuji správné leporelo pro malé děti. Krásné ilustrace, pěkný příběh a děti se i něco naučí - v tomto případě, jak vyroste ze semínka rostlinka.

horkosladka
30.04.2018 5 z 5

Makové pohlazení na duši.